Enter The Arena. Διαδυκτιακό Ring

νταξ,έχει να κάνει με το τι ζητάω από τη μουσική.προτιμώ τα πελώρια αργά έως midtempo riffs που τσακίζουν κόκκαλα από τον ανταγωνισμό για το ποιος παίζει πιο γρήγορα…

http://www.youtube.com/watch?v=z7yQO9lkF6o

To κατάλαβα βρε μεγαθεριέ. Εμείς οι δυο τσακωνόμαστε ΜΟΝΟ για Σάμπαθ. Τα’χουμε πει αυτά. :hippy:

Απλά τρολλάρω σ’αυτή την ΟΥΣΙΩΔΗ αντιπαράθεση.

Συνεχίστε. Εδώ στη δουλειά πάντως σήμερα με τον Ντεθσόουλ παίζει μόνο σουισάινταλ έιντζελς και αιχέητγκοντ. 8)

Χορορ…δεκτο…
αλλα ολοι γνωριζουμε οτι το θεμα της ταχυτητας στο ΘΡΑΣ δεν ειναι θεμα διαγωνισμου.
Οπως επισης οτι ΔΕΝ ηταν ολες οι μπαντες στα ιδια Bpm, και αν ηταν ,δεν ηταν ολη την ωρα σε ολα τα τραγουδια.
Το να σου λεει καποιος οτι ακουει ΘΡΑΣ μονο για την ταχυτητα…ειναι “Λιγο” και αδαες!

βέβαια οι πρώιμοι sepultura είχαν πολλά νταραβέρια με το death metal…
εγώ πάντως τους προτιμώ στα chaos a.d. και roots.:stuck_out_tongue:

@megatherion: πάντως μπορώ να σκεφτώ πολλούς σήμερα που ακούνε thrash για την ταχύτητα.το διαπιστώνεις και στις συναυλίες στυλ suicidal angels.σαφώς και υπάρχουν κάποιες thrash μπάντες που λατρεύω αλλά θεωρώ πως το είδος κάπου έχασε τον προσανατολισμό του στα τέλη 80’s/αρχές 90’s.
και στην τελική για να κάνω το γραφικό, από τη στιγμή που εμφανίστηκαν οι eyehategod τίποτα δεν είναι πια το ίδιο.8)

Πληρωμένη απάντηση! :stuck_out_tongue:
Προτιμώ και γω θρας φυσικά, αλλά έτσι όπως το περιέγραψε ο ChrisP και όχι χαζοχαρούμενο, παρτάδικο που πιο πολύ θυμίζει παπαουερ παρά θρας.

edit: όχι και πρώιμοι seps το arise.

ρε αυτό το θρεντ έχει πλάκα κ στο τέλος μαθαίνεις κ κάτι ! :smiley:

αυτο ομως δεν ειναι πρωιμο ζιπουελτουερα!

και ειλικρινα, ας μου εξηγησει καποιος, που ΝΤΕΘΙΖΟΥΝ σε αυτο το αλμπουμ.
ΠΟΙΟ ειναι το κριτηριο δλδ?
το οτι ΓΑΜΑΝΕ ΤΟΥΣ ΖΛΕΪΕΡ ας πουμε?

εδιτ:στο ο Μπερνς δεν εκανε παραγωγη στο Αραϊζ?

μου αρεσει αυτη η μαχη θρασαδων μεταξυ θρασαδων.εχει πλακα:)

για μένα πρώιμοι sepultura είναι μέχρι το arise.αλλά αυτό είναι εντελώς υποκειμενικό.
και στην τελική οκ δεν είναι το τυπικό death metal (σε αυτό το άλμπουμ ίσως να μην είναι καν death metal) αλλά μου βγάζει ακόμα ένα σχετικό feeling σε κάποια κομμάτια.
και ναι,γαμάνε τους slayer…:slight_smile:
σας αφήνω να συνεχίσετε τον εμφύλιο τώρα…:stuck_out_tongue:

To thrash επρεπε να σταματησει να υπαρχει το 89.
Τα υπολοιπα που λετε με αφηνουν αδιαφορο. :stuck_out_tongue:

μα δεν βλεπω κανενα νιου σκουλ να παιρνει το λογο…

Τεσπα, οι πρωιμοι σεπουλτουρα για εμενα ηταν μεχρι πριν να μπει χερι σωστου παραγωγου στη μουσικη τους.
Απο το Σχιζοφρενεια ,στο Μπινιθ και μετα στο Αραϊζ υπαρχει διαφορα αλλα τουλαχιστον τα 2 τελευταια τα θεωρω ΘΡΑΣ.Πιο κοντα στο ντεθ το Μπινιθ .
Απλα την εποχη εκεινη και ΕΙΔΙΚΑ με το Αραϊζ…δεν πιστευω οτι επαιζε μπαντα με τοσα @@ στο ιδιωμα…ΠΑΙΖΑΝ πολλοι αλλα σιγουρα οχι ΕΤΣΙ.

Κοριτσια , θα σας αφησω, παω για spa…

Μια χαρά μπήκε η σχολή των Pantera, Machine Head αλλά οι μεγαλωμένοι με αγνό, φρέσκο 100% αγελαδίσιο Metal δεν τα γούσταραν γιατί χώσαν Hardcore συντηρητικά:lol::lol::lol:

Βλεπε Ελληνες thrashάδες των 80s…

αν σταματουσε το 89 δεν θα χαμε το rust in peace ομως

Ειναι ΘΡΑΣ το Rust in peace?? :stuck_out_tongue:

Ούτε καν.

ΘΡΑΣ είναι αυτό:

Ή αυτό:

Ποιοι μέγκαντεθ μωρε.

έλα ρε κρισπ , τώρα ! ακόμη κ εγώ κατάλαβα πως σου αρέσει το μπλακ …

http://www.youtube.com/watch?v=kFnXIfB_tCA

Εnd of Story για μένα.