Epic Metal/symphonic Metal

Α! Εδώ είμαστε…Ensiferum. Πάρα πολύ αξιόλογοι με folk/viking στοιχεία και πολύ μελωδία.
Αν σου άρεσαν ρίξε και μια αυτιά στους Eluveitie. Ένα δίσκο έχουν αυτοι, το Spirit και είναι ότι καλύτερο έχει βγεί στο χώρο εδω και καιρό.

+1 :wink:

αυτο δεν ειναι απαραιτητα κακο. αφου καναν επιτυχια κι εκει μπραβο τους.

Όχι, δεν κατάλαβες! :roll:
Για άλλο λόγο το είπα! :slight_smile:
Εκεί ας κάνουν όση επιτυχία θέλουν!
Το ότι υπάρχουν και αρκετοί μεταλλάδες που τους αρέσει αυτό το group είναι κάτι που δεν μου αρέσει! :lol:
Ειδικά τα προηγούμενα χρόνια!
Εδώ και καιρό όμως το έχω συνηθίσει και μου είναι απλά αδιάφορο… και το group και το γεγονός ότι πάνε να το περάσουν ως τη μεγάλη ελπίδα του metal! [-X
Σαν συγκρότημα μπορεί να είναι καλό :-k , αλλά για metal… NO WAY![-X

:lol: :lol:

Είμαστε off topic όμως, οπότε σταματάω εδώ!:slight_smile:

Kakarxas kamia sxesi to epic metal me to symphonic. Epic metal gia tous di8en metalades einai oi Omen,Manilla road,Heavy load,Jag panzer,Heir apparent,Helstar,Cirith ungol klp. Symphonic metal einai oi Fairyland,Therion,Haggard kai polles akoma mpantes. ta duo den exoun sxesi. Olo vlakeies akouw edw mesa

tote vges ekso

Σωστά, σωστότατα.

Τι εννοείς ρε μεγάλε “για τους δήθεν”;;;

Βάλε μέσα και Rhapsody of Fire (…).

nai,to eipa la8os. eimai tagmenos epicas kai proskunw ta groups pou anefera poio panw. di8en enow autous pou epic nomizoun oti einai oi hammerfall kai oi rhapsody,pou den lew kaloi,alla oxi kai epic

Και οι hammerfall και οι rhapsody epic είναι. ΕΞάλλου το epic χαρακτηρίζεται από τη θεματολογία κυρίως και από το επικό feeling στις συνθέσεις και αυτά τα συγκροτήματα ικανοποιούν αυτές τις προϋποθέσεις. Απλά είναι epic άλλης σχολής… Εξάλλου δεν είναι ανάγκη να δίνεις τόση σημασία στις ταμπέλες… Στην ουσία υπάρχουν τα συγκροτήματα που γουστάρουμε και αυτά που δεν γουστάρουμε

  1. Έχουμε εξηγήσει επαρκώς, πιστεύω, την διαφορά τους! Κοίτα τα πρώτα posts!

  2. Για το “δήθεν”, πρόλαβες και το διόρθωσες!

  1. Βλέπε το σχόλιο του hoegaarden! Καλό είναι να προσέχουμε λίγο το ύφος μας!
  1. Δεν μπορώ να καταλάβω πώς βάζεις στην ίδια κατηγορία τους Hammerfall με τους Rhapsody!

Οχι ρε αδερφε μας γαμησες το συμπαν…Οχι και συμφωνικο οι κλασοντυ

:lol: Όπως θα είδες έβαλα (…) :wink: