Μetallica

15 χρόνια είναι ο άνθρωπος στη μπάντα, παραπάνω και από τον Jason. Το πρόβλημα είναι ότι αν ψάχνεις κάτι για να σε χαλάσει θα το βρεις, θυμάμαι και για τον Jason κάποιοι να λένε ότι ήταν ποζεράς γιατί έκανε τόσο headbanging. Γενικά κάποιους δεν τους βρίσκεις πουθενά.

5 Likes

Αφισαρα

4 Likes

Ρε μ@λ@κ@ @QuintomScenario ξεχασες το βιντεακι με το απαιχτο intro του Cliff :sunglasses:

Επισης ακομα επικοτερη στιγμη στο live του 1989 ειναι οτι μετα το κιθαροψωλαρισμα του Ripper μπαινει o James με την μπασα “ανοιχτη” Μι και τις αρμονικες…

4 Likes
2 Likes

Να πούμε βέβαια ότι η κορυφαία live εκτέλεση του FWTBT τα τελευταία 25 χρόνια (τουλάχιστον) είναι αυτή:

15 Likes

ΤΟ έπος!

3 Likes

Σοβαρά έτσι έλεγαν ορισμένοι για τον Jason? Ο πιο αληθινός μουσικός είναι, δίνει και την ψυχή του όταν παίζει.

Άντε να έρθει η Chophouse Band και στην Ευρώπη!

Ισχύει. Και βασικά μιλάμε για την κορυφαία ever μέταλ συναυλία στην Ελλάδα. Τυχεροί όσοι το ζήσαμε.

2 Likes

αν και γενικά 80s και μόνο, επίτρεψε μου να προσθέσω τους metallica που (ηλικιακά) πρόλαβα και αγαπώ ακόμα (ποσο περίεργη εποχή και πόσο γαμάει επίσης)

5 Likes

Όσο πάει και μου αρέσουν περισσότερο τα φωνητικά του Rob.

2 Likes

Κόψανε το μαλλί και σταματήσανε το headbang --> φλώροι ΟΥΥΥΥ … δεν έχετε θρας ψυχή… σκίζω αφίσες, πετάω όλους τους δίσκους και τα σιντιά

Κάνει ο jason headbanging μέχρι να του μαζέψουν το κεφάλι με φτυάρι --> ρε τι ποζέρι είναι αυτός ρε… μόνο έτσι πουλάνε αυτοί;;; δεν μπορούν να ηρεμήσουν λίγο;;

Σέ όλο τον πλανήτη αξίζουν μνημόνια! Ακόμα και στις θάλασσες, στα βουνά, στα δάση, στις λίμνες… Όλοι μνημόνιο!

#ουστουδιάουλουγίδιαδενξέρουντιθέλουνμόνοκράζουν

2 Likes

Τα συνηθίζεις απλά!

1 Like

Οχι πάντα

Καλά χαλαρωσε

45 μη σου πω… :stuck_out_tongue:
Στη συγκεκριμενη συναυλια δεν ημουν, και εννοειται πως φαινεται να ειναι μια πραγματικα αψογη συναυλια, κατα τα αλλα οκ, υπερβολη αυτο με τα 25 χρονια. Πρωτον γιατι δεν εχεις δει και τις περιπου 1000 φορες που εχουν παιξει το FWTBT τα τελευταια 25 χρονια, και δευτερον γιατι οκ, ας πουμε πως εισαι και λιγο biased λογω Ελλαδα, αλλα τελος παντων… ο καθενας μπορει να λεει οτι θελει εδω μεσα για τις συναυλιες που εχει δει, για Metallica μιλαμε. Κι εγω θεωρω τις συναυλιες στο Orion Festival το 2012 οτι καλυτερο εχω δει σε live και πολυ ανωτερο απο ολες τις συναυλιες των Metallica στην Ελλαδα, αλλα κι εγω biased ειμαι γιατι ημουν μεσα…

@kbil Τι εννοεις 80ς και μονο? :rofl:
Cunning Stunts ΤΑ ΣΠΑΕΙ

ΥΓ, Μονο και μονο που λειπει το “ωωωΩΩΩΩωωωωΩΩΩ” των Ελληνων απο τις συναυλιες Metallica εξωτερικου, αυτοματως κερδιζουν εναν ποντο για μενα.

1 Like

εκπληκτική εκτέλεση, ύμνος, φοβερός rob

Στο βίντεακι του for whom απτο seattle αγαπημένες στιγμές είναι

  1. στην αρχή ο λαρς που λέει στον κάμεραμαν να τραβήξει το κοινό σε φάση “μλκ μην τραβάς εμένα κοίτα τι γίνεται εκεί κάτω”

  2. Στο τέλος το fuck Yeah του James
    Και 3. καλύτερη στιγμή γενικά είναι στο “Stranger now, are his eyes, to this mystery” που ξαφνικά βλέπεις τον Kirk να κάνει και αυτός την χειρονομία του James αλλά εντελώς αγαρμπα, σαν τα παιδάκια που δεν τα παίζουν και προσπαθεί να κάνει fit in με τα κουλ παιδιά

4 Likes

Ισως αυτοι που πηγαν και στην συναυλια του 1993 να εχουν διαφορετικη αποψη :sunglasses::stuck_out_tongue_winking_eye:

4 Likes

Νταξει… Το αν ειναι καλυτερη χειροτερη η γουατεβερ εμφανιση σωστα λεει ο Κουντομ δεν μπορουμε να κρινουμε γιατι δεν εχουμε δει τις υπολοιπες, αλλα η ανατριχιλα του να βλεπεις 30 χιλιαδες κοσμο να πηγαινει πανω κατω μεσα στην καταιγιδα πραγματικα δεν περιγραφεται. Απο τα βιντεο που δειχνεις σε καποιον ασχετο που σε ρωταει γιατι ασχολεισαι ακομα με “αυτα” και γιατι τραβιεσαι σε Μαλακασες και χαλας λεφτα. Φασεις που θα διηγουμαστε στα εγγονια μας χωρις υπερβολη.

Για το κομματι τι να πεις, θεορατο, επικο, ριφφαρες, στιχαρες ενα αγνο ανοθευτο δεκαρακι στα παντα.

7 Likes

Καλά προφανώς χάριν υπερβολής το έγραψα.
Χωρίς να υπερβάλλω όμως, είναι η καλύτερη λαιβ εκτέλεση που έχω δει προσωπικά σε καμία 20αρια live τους. Επαρκές δείγμα.

5 Likes