Μetallica

Με διαφορα κιολας αλλα κανει τζιζ να το λεμε γιατι ειναι του φαμιλυ

τα μελη του φαμιλυ ειναι πιο σκληροι απο μενα

All Nightmare Long
The Day That Never Comes
Suicide & Redemption

τα 3 αγαπημένα μου

3 Likes

Στεκοταν παναξια σε οποιονδηποτε δισκο Metallica
Nightmare

Εξαιρετικα
Life
Redemption

Πολυ καλα εως παρα πολυ καλα
Line
Broken
Day
Judas
Apocalypse
Unforgiven III

Μετριο
Cyanide

6 Likes

Το nightmare θα στέκει και στο st.anger :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Άκουσα μετά απο παρα πολύ καιρό το Unforgiven 3.
Είχα ξεχάσει πόσο κομματάρα είναι και πόσο πολύ μου άρεσε όταν το άκουγα παλιότερα.
Για μένα καλύτερο από το Unforgiven 2, το πρωτο εννοειται είναι εκτός συναγωνισμού, δεν πλησιαζεται καν.

1 Like

Και βιντεοκλιπαρα το Nightmare.

Συμφωνω στο rating γενικα, ανα και το Broken ειανι προσωπικη αδυναμια, το εβαζα δευτερη, μην σου πω ισως και πρωτη κατηγορια.

Κι εγω το ιδιο, αν δεν ειχε λιγο σερενγκερισμο στο τελευταιο 3λεπτο. Μου χτυπαει στο αυτι ως μεγαλη βαβουρα το τελευταιο τριλεπτο. Το βασικο ριφφ ειναι στο πανθεον του James.

και αυτο στεκει στο σενανγκερ

ειναι λιγο ανουσιο το κοπανημα στο τελος αλλα γουσταρω τοσο την γκρουβιλα και τις μελοδικες του Τζεημς στις στροφες που του το συγχωρω.

Την ριφφάρα του BBS την είχα για ήχο κλήσης.ναι ξέρω στ’αρχίδια σας

3 Likes
8 Likes

Ο ήχος είναι λες και παίζει 16kbit/sec mp3

1 Like

Το s στο kbps σημαινει second ρε αναπληρωτη ΚΕ :stuck_out_tongue:!

1 Like

δεν μιλαμε σε τρουιλες!

1 Like

Το ξέρω αλλά πάνω στη φουρια μου το έγραψα ετσι…
Fixxxer not fixed :yum::sunglasses:

Να σχολιάσουμε τον κοντό σ αυτό το βίντεο?
Άστο να πάει στο διάολο καλύτερα…

Συμφωνώ μέχρι κεραίας. Για εμένα και το suicide στεκόταν οπουδήποτε.

Ναι, συμφωνω, απλα δεν ηθελα να προκαλεσω με την συμπεριφορα μου. Εχουμε γεμισει κωλομπατσους τωρα τελευταια.

Να προσθεσω οτι στην μεσαια κατηγορια, τα εχω ως εξης:

Judas >> BBS > Line = Day = Apocalypse > UNIII

Η αποψη στην οποια εχω κατασταλαξει για το UNIII πλεον μετα απο τοσα χρονια ειναι πως ειναι ενα καταπληκτικο τραγουδι απο μονο του, αλλα μεσα στο context του δισκου μου φαινεται πολυ αταιριαστο, μου φαινεται πως χαλαει την ροη, μου φαινεται πως η εισαγωγη με το πιανο ειναι εντελως ασχετη, μου φαινεται πως γενικα θα ταιριαζε 10 φορες καλυτερα σε οποιοδηποτε εκ των Metallica, Load, Reload, HTSD (με τον αντιστοιχο ηχο φυσικα). Για ολα τα αλλα νομιζω πως οι κατηγοριες στις οποιες τα εβαλα ειναι σταθερες εδω και πανω απο 6-7 χρονια για μενα.

2 Likes

Απλά προσθέτω το Judas