Μetallica

Ή έστω, που κάποιο στενό συγγενικό του πρόσωπο να ζει σε αγγλόφωνη χώρα.

2 Likes

Δεν συμπληρωνει το tracklist το Don’t Tread On Me, μια χαρα το ηθελαν στον δισκο.
Ειναι και για μενα ισως το πιο μετριο του δισκου παντως.

1 Like
6 Likes

Αντε επιτελους, δεν ειχα ανοιξει το αλλο γιατι ηθελα να το ακουσω με καλη ποιοτητα. Τα σπασε…

Πλέον 4/4 απαράδεκτα μαλλιά/κουρέματα.

4 Likes

Τεραστια αληθεια, αν και του Ρομπ ειναι μια χαρα οταν δεν τα πιανει κοτσιδακια.
Οι αλλοι 3 πρεπει να κουρευτουν χθες.

2 Likes

Δεν ξέρω τι λέτε για κουρέματα πάντως το Revenge σε live είναι πιο γαμιστερο απ’ το studio

1 Like

Χαχ, εμένα μου φαίνεται ακριβώς το αντίθετο. Στο λαηβ νιώθω ότι τραβάει πολύ, και το παίζουν μου φαίνεται και λίγο πιο αργά, ενώ στο στουντιο μου αρέσει περισσότερο το groove. Επίσης, είναι από τα ελάχιστα τραγούδια του ΗTSD στο οποίο η φωνή του Τζεημς είναι αρκετά διαφορετική σε σχέση με το στούντιο.

1 Like

Πάλι με τρίχες ασχολείστε; :joy:

1 Like

Δεν με χάλασε η απόδοση της μπάντας, το πρόβλημα είναι ότι είναι πολύ μεγάλο, ένα πραγματικά ωραίο κομμάτι που χάνει λόγω του ότι είναι τραβηγμένο από τα μαλλιά (να πάλι για τρίχες μιλάμε). Αυτά τα κομμάτια είναι καταδικασμένα να χάνουν στο live γιατί δεν κρατούν το ενδιαφέρον του ακροατή ως το τέλος.

3 Likes

Για όποιον δε θυμάται το τι πραγματευονται οι στίχοι του κομματιού

Το ενδιαφέρον της ιστορίας είναι το ότι παίχτηκε live για πρώτη φορά στην πρώτη συναυλία που ήταν το ζευγάρι παρόν.

2 Likes

Μηπως ηταν επιτηδες αυτο? Δε μπορει να μην το σχεδιασαν ετσι.

1 Like

Ε σίγουρα επίτηδες ήταν ρε.

1 Like

Ναι προφανώς. Φαντάζομαι το κρατούσαν για το live που θα είναι οι γονείς σαν φόρο τιμής.

1 Like

Ετσι εξηγειται αρκετα το γιατι δεν το ειχαν παιξει 2 χρονια τωρα… οχι οτι περιμενω να ειναι μονιμο στα σετλιστς φυσικα.

1 Like
1 Like

Θα πάει κανείς Βουκουρέστι για την συναυλία 14 Αυγούστου ?

1 Like

Ε κατι λιγοι…