Μetallica

Ε ρε πονος να βρει να πει καποιος κατι θετικο για ορισμενα τραγουδια.

Τοσο πολυ σε καιει το οτι αλλοι ανθρωποι στον κοσμο γουσταρουν μερικα τραγουδια απο το St. Anger, τουλαχιστον στην live εκδοση τους? Πιστευεις οτι πρεπει ολη η ανθρωποτητα ανεξαιρετως να τα βρισκει και τα 11 εντελως χαλια?

Τι τον ταϊζεις μωρε;

3 Likes

Κυριακη μεσημερακι ειναι…

1 Like

Παίξανε The Thing That Should Not Be

Και το Φραντικ ξανά, πως τολμάνε, δεν τους είπε κανείς ότι κάνα δύο χρήστες του ροκιν το θεωρούν μαλακιαρα σύνθεση ακόμα και με καλό ήχο?

3 Likes


μάγκες,δεν έχω λόγια…ΓΑΜΗΣΑΝ ΑΠΛΑ!!!
Κρίμα που και αυτό το show (Όπως οι Helloween) δεν έρχεται Ελλάδα.
Υ.Γ. Την ώρα που έπαιζαν οι Γκοστ πες πχ είχε μέσα 30 χιλ. Ε οι 28χιλ δεν είχαν ιδέα ποιοι ηταν 100%

9 Likes

Συμφωνώ με @MetalBulldog… ασάλιωτα πήγε το live… Η μπάντα σε φανταστική κατάσταση, καλύτερη από το 2010 στο big4… αλλά ο κόσμος δεν μου άρεσε καθόλου. Τίγκα το Ολυμπιακό Στάδιο αλλά ψυχή 0. Στα του ήχου, εκεί που καθόμουν μου τα χαλούσε ο αέρας που και που… μου ανακάτευε κυρίως την κιθάρα του james. Κατά τ’αλλα ασάλιωτα.

  1. Hardwired
  2. The Memory Remains
  3. Ride the Lightning
  4. The Thing That Should Not Be
  5. The Unforgiven
  6. Here Comes Revenge
  7. Moth Into Flame
  8. Sad but True
  9. Fade to Black
  10. Frantic
  11. One
  12. Master
  13. Bellz
  14. Creeping Death
  15. Seek & Destroy
  16. Lords
  17. Nothing else matters
  18. Enter Sandman
9 Likes

Ωραίο σετλιστ

Αντε πάντα τέτοια παιδιά

1 Like

Αληθινο σκρηνσοτ ε.

:joy: :joy: :joy:

Untitled

10 Likes

Διαφωνώ για το κοινό που ήταν καλό, αλλά αυτό έχει να κάνει λίγο έως πολύ με το που βρίσκεσαι.
Highlight της βραδιάς για μένα το The Thing και η απόδοση στο Μάστερ που πήρε σκαλπ. Ε ΞΑΙ ΡΕ ΤΙ ΚΟΣ o Kirkαρος όλα του τα σόλο ήταν ένα κι ένα. Το Lords of Summer θα μπορούσε να λείπει η έστω να είναι στο rotation. Το frantic μια χαρά λαιβ, είχε και τα moshpit του και τα όλα του. Και ήχος κρύσταλλο.

6 Likes

Οχι κατανοω το γεγονος οτι ορισμενοι ανθρωποι δεν εχουν καθολου γουστο ή αυθυποβαλλονται.

Το γαμάτο θα ήταν να έβγαζαν το lords of summer και να έβαζαν και st. Anger … εγκεφαλικά :joy:

Πάντως επειδή τους είδα πέρσι στα 5 μέτρα θεωρώ πολύ δύσκολο να πήγαινα έξω σε τόσο μεγάλο χώρο να τους δω, νομίζω ότι ένα μεγάλο μέρος της μαγείας χάνεται. Εννοείται εξαιρείται η περίπτωση της Ελλάδας.

Αν έχεις golden circle εισιτήριο πάλι στα 5-10 μέτρα εισαι

3 Likes

Δεν πας καλυτερα κανα Καραισκακη να δεις μπαλιτσα επιπεδου και να ριξεις κανα καπνογονακι με τους ανθρωπους του ιδιου επιπεδου με σενα αντι να χανεις τον χρονο σου εδω μεσα?

1 Like

@Alejandro.m μπροστά μου σχεδόν ήσουν απ ότι βλέπω στις φώτο σου! Αυτός με την ελληνική σημαία να υποθέσω??

Υ.Γ. το πρώτο mosh εγώ με τον φίλο μου το αρχίσαμε :grin::grin:

Έτσι φαίνεται όντως.

@MetalBulldog κάνα καπνογόνο τους άναψες;;

2 Likes

Αν αναλογιστει κανεις οτι το st anger ειναι δυστηχως το μεγαλυτερο σκουπιδι που εβγαλε συγκροτημα σκληρου ηχου και εσυ μου λες οτι το μισο γαμαει ισως ειναι προτιμοτερο να παω θυρα 7 σημερα που δεν εχει και αγωνα. Πιο λογικο μου φαινεται.

Ενταξει Τακη

3 Likes

Τι πυρσο να τους αναψω ρε? Θα τρεχαν σαν τα κατσικια αυτοί. Θα με περνούσαν για τζιχαντιστη :grin::grin: . Ελλάδα θα είχαμε πάντως 30-40 τραυματίες σε αυτό το show

2 Likes