Μetallica

  1. Σίγουρα έγραψε παραπάνω από όσα του αποδίδονται.
  2. Πέρα απ’ την πλάκα τώρα. Από πού προκύπτει ότι αν ζούσε ο Cliff θα έπαιρνε πούλο ο Λαρς; Δηλαδή θα έδιωχνε ο Κλιφ τον ιδρυτή της μπάντας; :thinking:
  3. ΒLACK ALBUM
  4. Δεν ξέρω / δεν απαντώ.
  5. Κανένα filler.
  6. Είναι δύο δίσκοι. Άλλωστε βγήκαν με 1 χρόνο διαφορά. Ένας δίσκος θα μπορούσαμε να πούμε ότι είναι τα Use Your Illusion.
  7. Αυτό δε το ξέρω. Πάντως γαμάει όταν βάφει τα νύχια ο Kirk.
  8. Είναι ακριβά για ένα μέσο πολίτη αλλά για το δυσθεώρητο μέγεθος της μπάντας είναι φυσιολογικά.
  9. Έχει σίγουρα 2 fillers, ίσως και 3.
  10. Μετά τα 15 και όχι στα 7 που προσπαθεί να μας πείσει.
  11. Thrash metal σύμφωνα με τους χατζημεταλλάδες.
  12. Υπάρχουν τραγούδια που αξίζουν και στη live έκδοση αλλά και στη studio έκδοση (βλ. Some Kind of Monster).
  13. Lars Ulrich.

Πέρα από τους δίσκους των Maiden που αναφέρθηκαν, οι οποίοι είναι χειρότεροι από St. Anger, υπάρχει και το United Abominations. Αλλά εδώ ξεφεύγουμε και πάμε σε Megadeth.

@akefaloskavalaris Αυτά αν τα αποστηθίσεις που σου έγραψα, είσαι μέσα για τις εξετάσεις.

4 Likes

τι λες παιδί μου , θα τον κάψεις τον άνθρωπο

  1. Πέντε ή τεσπα όσα λένε το όνομα του στα credits
  2. Κανένας
  3. Μαστερ
  4. Πεντακάθαρα
  5. Κανένα
  6. Ένας . Αλλά είναι δύο
  7. Δεν χρειαζόταν να κάνουν τίποτα. Δε χρωστάνε σε κανένα
  8. δίνω και το νεφρό μου
  9. Κανένα
  10. δεν έχει προσωπικό στυλ
  11. αγνό θρας
  12. μερικά αξίζουν , έχει ενδιαφέρουσες στιγμές και αδικείται απ την παραγωγή . Έπρεπε να γίνει κοκ
  13. Λαρς
4 Likes

1.Πεντε λέω και εγώ
2. Δεν ξέρω
3. Justice for all
4. Όχι
5. Κανένα
6. Ένας
7. Δεν νομίζω ότι χρειάζεται κάτι. Βέβαια οταν βάφει τα νύχια του ο Κιρκ είναι ότι χειρότερο.
8. Ακριβά πολύ αλλά ανταμείβεται ο οπαδος
9. 3
10. Ποιο πρωσωπικο στυλ?
11. Το metal που παίζουν από το Ba και μετά
12 Λίγα
13. Keith richards

Δεν προλάβαινα να κάνω επανάληψη γιατί βιάζομαι για εισιτήριο! Ιδού!

1. Ποσα τραγουδια του Κιλεμολ και του Ραηντ Ζι Λαητνιν εγραψε ο Μαστεην?

- Πέντε επίσημα, όλα ανεπίσημα. Η συμβολή αυτού του τεράστιου μουσικού στο όλο πνεύμα των δύο πρώτων άλμπουμ, στον ήχο, στα πάντα δεν μπορεί να περιορίζεται σε 5 κομμάτια.

2. Αν δεν ειχε πεθανει ο Κλιφφ, ποιος θα επαιρνε πουλο απο την μπαντα?

- ο Λαρς, αφού δεν ξέρει ντραμς

3. Ποιο ειναι το αντικειμενικα καλυτερο αλμπουμ των Μεταλλικα χωρις αμφιβολια?

- το Justice

4. Ακουγεται το μπασο στο Τζαστις?

λάνουν τα χρυσόψαρα;

5. Ποσα φιλλερς εχει το Μπλακ Αλμπουμ?

-Δυστυχώς για το metal, κανένα

6. Τα Load και Reload ειναι ενας δισκος ή δυο?

- Μισός, αφού 1/4 των κομματιών ακούγονται.

7. Με ποια πραξη τους τα μαζεψαν οι Μεταλλικα αφου ειχαν προκαλεσει με βαμμενα νυχακια και κουρεματα?

Με το St Anger (not), με το Some Kind of Monster (not) με το Napster (not) με τα συμφωνικά (not) με τις Ισλανδίες (not) με το Death Magnetic (ναι!)

8. Ειναι ακριβα, φτηνα ή φυσιολογικα τα εισιτηρια για τις συναυλιες των Μεταλλικα? (hint: FAGE στραγγιστο)
-ακριβά, αλλά δεν περίμενα κάτι καλύτερο από τόσο αμερικάνικη μπάντα

9. Ποσα φιλλερς εχει το HTSD?

Όλα εκτός από το Hardwired, το Moth into flame, to Spit out the bone και το Halo on fire

10. Σε τι ηλικια ειχε ηδη διαμορφωσει προσωπικο στυλ στην κιθαρα ο Schaffer των Iced Earth?

-Ο υπερσυντέλικος με μπερδεύει

11. Οι Μεταλλικα τι ειδος μουσικης θα επαιζαν σε ολη τους την καριερα αν δεν ειχε πεθανει ο Κλιφφ?

- metal.

12. Τα 11 τραγουδια του St. Anger ειναι ολα εντελως σκατα ή μερικα αξιζουν στην live τους εκδοση?

- Αν αποσυνθέσεις το St Anger, στο τέλος θα δεις να σου απομένουν δύο καλά ριφς, ένα καλό ρεφρέν και αντρική εμμηνόπαυση. Που σημαίνει: με άλλα τόσα το ξαναφτιάχνεις.»

13. Ποιος ειναι ο πιο κουλ τυπος της μουσικης βιομηχανιας?

- ο Bruce Dickinson. Edit, ντάξει, αυτό συγκεκριμένα το είπα για να σας πειράξω λίγο :wink:

5 Likes

Σορρυ, απο μενα δεν περνας. Ζητημα να απαντησες 3 σωστα. Θα πρεπει να υπαρξει ομοφωνια απο τα υπολοιπα μελη του φαμιλι, και τοτε απλα θα προσπερασουν την ψηφο.

4 Likes

4 Likes
5 Likes

Θες δουλεια. Το καλο ειναι οτι εχεις χρονο και με την εμπειρια μου διακρινω οτι εχεις και διαθεση.

Ελιωσα πραγματικα με το “Ενας. Αλλα ειναι δυο.” :joy:.

3 Likes

Εγώ στο είπα για το μπάσο δεν το κατάλαβες…
Κόπηκες λόγω της 4ης απάντησης από εκεί και μετά δεν διάβασα, δεν χρειαζόταν…

Πάντως δεν υπάρχει μία και μόνη σωστή απάντηση στις περισσότερες ερωτήσεις. Παίζει μεγάλο ρόλο η ανάπτυξη της δικαιολόγησης. Το Φάμιλυ είναι ανοιχτό σε ερμηνείες.

4 Likes

Με βάση τις απαντήσεις που έδωσε ο φίλος, τον βλέπω μόνο για Μαλακάσα

3 Likes

Γάμησες! χαχαχα!

3 Likes

Ελύτης κανονικός!

Ένας Ελύτης μεταλλάς ξεπηδάει μέσα από τα παφλάζοντα κύματα ενός μαύρου Αιγαίου. Αλλά, και το St. Anger σκέτη ποίηση δεν είναι?

1 Like

Κοβεσαι πανηγυρικα και Ban απο καθε Live ακομα και απο κατι τσαμπε που κανουν αραια και που!

3 Likes

Προφανώς χαβαλεδιαζω (κυρίως)! Αφού παρά τις ατέλειες και τα λάθη τους είναι καψούρα οι άτιμοι… Ειδικά ο James… Η αναζήτηση εισιτηρίου συνεχίζεται!

2 Likes

εισαι πλοκ φιλε … Αντιο.

1 Like

Απόλυτο σε βρίσκω. Οι Metallica χρειάζονται τα λεφτά του ακέφαλου φίλου μας, μην τον παίρνεις από τα μούτρα.

2 Likes

δεν χρειαζονται τιποτα . εχουν βαψει νυχια φιλε για να πεταξουν την πλεμπα .

2 Likes