Μetallica

ΧΑ ΣΑΣ ΠΡΟΛΑΒΑ!

Μόνο Justice!!

6 Likes

Άσε τα σάπια ρε μαλάκα χαχαχαχα

1 Like

Μπορει να σου φαινεται περιεργο, αλλα το ποστ μου ηταν 100% σοβαρο. Μονο αληθειες.

Παρε κι αλλη μια αληθεια.

Στο βιντεακι του Harvester Of Sorrow απο πανω, σπαει η χορδη του Jaymz καποια στιγμη μετα το 1:50 και απο το 1:59 μεχρι το 2:07 του εχουν ηδη αλλαξει την κιθαρα και συνεχιζει να παιζει σα να μη συνεβη τιποτα. Τους πηρε 8 δευτερολεπτα. Ακουγεται οτι καποιοι στην φορμουλα 1 εχουν ηδη επικοινωνησει με το crew των Metallica για θεσεις στα pit stops να αλλαζουν λαστιχα.

Για αλλες μπαντες βεβαια δεν χρειαζεται ουτε 8 δευτερολεπτα χωρις rhythm κιθαρα, αφου παιζουν playback.

7 Likes

ούτε ου το καταλαβαίνεις εν τω μεταξύ ακόμα και στο λαηβ να ήσουν . Π.χ. να ήσουν λίγο μακριά απ το stage . Φλοουλες

Βέβαια άλλοι άλλαζαν χορδές επί τόπου και συνέχιζαν το performance τους. Τέτοιο switch εκανε και ο SRV σα να μη συνέβη τίποτα και σόλαρε

3 Likes

Name one?
Επίσης έχω δει σε παλιό βίντεο του 92-93 να παίζει με σπασμένη χορδή ο James, τότε το crew ήταν ακόμα αργό :joy:

1 Like

Δε χρειαζεται να πουμε ονοματα τωρα Τριτιατικα να πουμε, αστο. Καλα τοτε ο Τζεημς επεφτε και στη φωτια ο μλκας οκ.

Καλά πες το οποία μέρα σε βολεύει :see_no_evil::joy:
Για να μην ξεχνιόμαστε το επόμενο είναι Το Live Is To Die

1 Like

Θα γινει τεραστιο ποστ για το συγκεκριμενο, οπως του αξιζει.

1 Like

https://youtu.be/DVHXpJBPyvk

Δε θα με πειραζε ο επομενος δισκος να εχει 3-4 τραγουδια σε αυτο το στυλ.
Πολυ υποτιμημενο κατα την γνωμη μου, μπαινει στην ιδια κατηγορια με Halo, Moth, Spit για μενα.

5 Likes

Γιατι υποτίμημενο?η καλυτερα μπουκα ειναι για τα λαιβ τους,και το οκτωμβρη του 17 μ αυτο μπηκαν λονδινο που τους ειδα

Όχι από την μπάντα. Η μπάντα γουστάρει όλα της τα τραγούδια και καλά κάνει.

Μόλις μιλούσα με έναν φίλο μου όλως τυχαίως που το θεωρεί την χειρότερη σύνθεση που έχουν γράψει. Let that sink in.

Υπερβολικοτατοτατος

Σκοτώνει το κομμάτι, και live θερίζει. Ένας δίσκος μόνο με τέτοια γίνεται; Μπααα

2 Likes

Αλλά από ποιους; είναι μακράν το κομμάτι με τις καλύτερες αντιδράσεις από το κοινό στα λαιβ.

Υπαρχει πολυς κοσμος που γκρινιαξε οταν βγηκε ως πρωτο single καλοκαιρι του 2016, και υπαρχει κοσμος που το θεωρει τριτοδευτερο κομματι στο HTSD. Δεν ειμαι σιγουρος γιατι πρεπει να ξαναγραφω τα ιδια. Μεχρι και ΓΙΑ ΜΕΝΑ εβαλα για να μην υπαρξουν δακρυα :stuck_out_tongue: :

1 Like

Γαμαει το Hardwired, δυναμιτης ειναι, στα πολυ καλα του δισκου.

1 Like

Μπόμπα το Hardwired… kill em all αέρας με καυλερό ήχο

Θα μου άρεσε βέβαια έστω και μία φορά για ψάρωμα εκεί που παίζει η εισαγωγή του στο live μαζί με τα παράσιτα στις οθόνες, να αρχίσει να αχνοφαίνεται στα παράσιτα το μαύρο φίδι του black album και ο ηχολήπτης να χώσει εισαγωγή Holier που έχει παρόμοια τύμπανα και να μπουν με αυτό.

6 Likes

Κατανοητό, απλά δε θυμόμουν ιδιαίτερη μουρμούρα όταν κυκλοφόρησε πέρα από το σόλο (που θεωρώ πως υπηρετεί το σκοπό του, σε ένα γρήγορο θρας κομμάτι δεν περιμένεις solo a la Gilmour) και τους στίχους.

Για τη σύνθεση όλοι έλεγαν τα καλύτερα (μέχρι να κυκλοφορήσει το Spit τουλάχιστον και να μονοπωλήσει το ενδιαφέρον).

Για εμένα, μιας και μιλάμε για γρήγορο θρας κομμάτι, είναι περίεργο πως δε γίνεται καμία αναφορά στο My Apocalypse από το DM.

3 Likes

Κομματαρα το My Apocalypse αλλά δυστυχώς πάσχει στον ήχο…
Είναι σαν να ακούς .wav αρχείο σε 32kbps

3 Likes