Μetallica

Έχει βρει κανείς σε καλή ποιότητα bootleg από s & m 2?

Δε θεωρώ τυχαίο πως μπήκε για αποτοξίνωση αμέσως μετα το συγκεκριμένο λαιβ. Προφανώς ήταν η τελευταία υποχρέωση που περίμενε. Άλλωστε τα υπόλοιπα (Australian leg, φεστιβάλ τωρα) τα ακύρωσαν με πολύ μεγαλύτερη ευκολία.

Καλώς ή κακώς (κακώς) έχει αυτό το mindset ο James που είναι εμφανές από παλιότερες συνεντεύξεις του. Έχει πει κατά καιρούς ότι δυσκολευονταν να κόψει τα signing session και meet and greet μετά το Justice που έπαιρναν ώρες κάθε βράδυ γιατί δεν ήθελε να απογοητεύσει τους οπαδούς. Το ίδιο λέει τώρα για τα λαιβ.

Θεωρώ πως αν δεν υπήρχε το S&M, μέρος της ευρωπαϊκής περιοδείας θα είχε ακυρωθεί.

Ξερεις δεν χρειαζεται να γεμιζουν αρενες και σταδια με 30-40000 κοσμο σε καθε συναυλια στις περιοδειες τους πλεον. Γαμω το οτι μπορουν και το κανουν, αλλα οσο μεγαλωνουν μπορουν να βγαζουν δισκο και να κανουν καποιες συναυλιες σε μικροτερα venues, με πιο deep setlists.

Αυτο για την εμπνευση προφανως δεν ισχυει αν κρινουμε απο τον τελευταιο τους δισκο. Και συγγνωμη κιολας αλλα και το DM μια χαρα ηταν, πολυ περισσοτερο απο μια χαρα. Για την ορεξη συμφωνω, δεν πιστευω οτι εχουν ορεξη πλεον να βγαζουν δισκο προφανως καθε 2-3 χρονια, αλλα κανενας δεν ζητησε κιολας τετοια συχνοτητα.

2 Likes

Εγώ το ξέρω, αυτοί το ξέρουν; Εκτός αυτού έχουν και ένα κάρο οικογένειες να ταϊσουν.

2 Likes

Άλλος ένας λόγος που φαντάζομαι ότι ζοριστηκε ο Τζέημς και δεν ήθελε να ακυρώσει σόου , είναι το ποσό πολλοί άνθρωποι ζουν από τον οργανισμό Μεταλλικα

Κάθε ακύρωση είναι χαμένες εργατοώρες για το crew

4 Likes

Κανεις δεν ειπε να ακυρωσουν καμια συναυλια. Αλλωστε ακυρωσαν ηδη 2 τεραστια φεστιβαλ και ολο το Αυστραλιανο τουρ.

Να μην τις ειχαν κανονισει in the first place ειπαμε.

Σοβαρευτειτε λιγο ομως για τα crews κτλ ε. Δε μπορω να διαβαζω τετοια.

Όταν σκάει ο James με το crew πουτάνα όλα!

Εγώ δεν μπορώ να διαβάζω τέτοια. Λες και δεν ξέρεις ότι μιλάμε για τεράστια μπίσνα με εκατοντάδες ανθρώπους να δουλεύουν γι αυτούς.

3 Likes

Ενταξει οκ. Ο Τζεημς ηταν μεθυσος για 1-2 μηνες αλλα περιμενε να κανουν το εσενεμ πρωτα και μετα να μπει ρηχαμπ γιατι σκεφτηκε τα κρουζ. Οκ.

chemtrails φαση.

Γιατί σου κάνει εντύπωση. Ειδικά για το S&M που εμπλέκονταν δεκάδες τεράστιες εταιρείες, με ρητρες κοκ. Χωρια οι οπαδοί που είχαν κλεισμένα ταξίδια από κάθε γωνιά του πλανήτη.

Από εκεί και πέρα προφανώς δεν έπρεπε να ανακοινώσουν τίποτα μέχρι ο άνθρωπος να βγει, να νοιώθει καλά και έτοιμος. Αλλά εδώ ανακοίνωσαν festivals ενώ ακόμα ήταν για rehab, εσένα σου φαίνεται περίεργο που έπρεπε να περιμένει να ξεμπερδεψουν με το S&M που είχε ανακοινωθεί 7 μήνες πριν.

Το ότι μπήκε για ριχαμπ αμέσως μετά το S&M είναι τυχαίο. Δεν είχε καμία πίεση να περιμένει μέχρι τότε, τον στήριξαν και του είπαν ακύρωσε τα όλα, μη μασάς, θα πληρώσουμε τις ρητρες από τα έσοδα του Blackened Whiskey.

Λολ. Δεν μου κάνει εντύπωση. Απλά σεν το πιστεύω ούτε σε 1000 χρόνια ότι ο άνθρωπος είχε κυλήσει στο μονοπάτι του αλκοολισμού και απλώς περίμενε κάνα δίμηνο για να τελειώσουν τις υποχρεώσεις τους για να μπει ρηχαμπ. Αυτά είναι conspiracy theories τρελού φανμποησμου. Το μόνο που δεν έχουμε διαβάσει (ακόμα) είναι ότι ο Λαρς κι ο Κερκ τον αλυσοδεσαν και τον τράβηξαν τον φουκαρά να παίζει λαηβ παρά την θέληση του. Δεν είναι άγιος ο Τζεημς.

1 Like

Ε, εντάξει απλά συνέπεσε να μπει 1-2 μέρες μετά το S&M. Μάλλον θα τα έτσουξε εκείνο το βράδυ.

BTW μεταξύ αυτών που ακύρωσαν είναι και το λαιβάκι στο Masonic. Δεν είναι θέμα αρένας, απληστίας κοκ δηλαδή. Θεωρώ (χωρίς να γνωρίζω -νομίζω κανείς μας δε γνωρίζει οπότε ας αφήσουμε τα λολ, chemtrail κλπ στην άκρη) πως πλέον, μετά το rehab, έχει βάλει -είτε αυτός, είτε η μπάντα- τις απαραίτητες δικλείδες ώστε να μπορούν να ακυρώνουν λάιβ. Δε νομίζω να είχαν την ίδια ευχέρεια πέρυσι. Είτε για πρακτικούς λόγους, είτε λόγο νοοτροπίας, mindset κλπ.

Τέσπα, πάω να δω τον Kirk (μεταξύ άλλων) στο London Palladium σαν καλός fanboy.

Θα την πω και εγώ την εξυπνάδα μου.
Επειδή οι μεταλλικα είναι εδώ και πάρα πολλά χρόνια μια εταιρεία παραγωγής εκατομμυρίων δολαρίων 100% έχουν μπλεχτεί δικηγόροι τόσο από τη μεριά της μπάντας προς άλλους αλλά πιστεύω και μεταξύ των μελών. Δεν θα μου φαινόταν καθόλου παράξενο ο Λαρς να είχε βάλει ρήτρα στον Τζειμς για τέτοιο θέμα ειδικά μετά τα γεγονότα του 2001. Πιθανόν και οι εταιρείες συναυλιών να έχουν τέτοιες ρήτρες προς τους μετάλλικα γιατί τα εκατομμύρια είναι πολλά. Δεν το θεωρώ παράξενο η αποζημίωση που έπρεπε να δοθεί για ακύρωση του s&m να ήταν πάρα πολλά λεφτά και για αυτό να μπήκε μετά.

2 Likes

89171824_2558228327639988_7535045780348862464_n
34 χρόνια :metal: Αλμπουμάρα!!!

11 Likes
2 Likes

Ο καλύτερος δίσκος της μετ(σ)αλ

Πολυ κακη εκτελεση ε. Νταξει εχει πλακα το κονσεπτ ξερω γω και η ανεμελια, αλλα πονεσαν λιγο τα αυτια μου. Ουτε καν τους χρονους δεν κρατανε σωστα.

Όταν το κάνει ο Λαρς είναι απλά Τρίτη

Εύκολο και αναμενόμενο χιουμορακι, αλλά δεν είναι αλήθεια, so…