Μetallica

Ε τι θα βγαινε να πει “μου τη γκαμησες τη τραγουδι α”?

Το heart of glass δεν το ειπε και τοσο ασχημα, αλλα το εκανε να ακουγεται πολυ συνηθισμενο σε σχεση με το original

1 Like

Καλά, ισχύει.

Εμ, δεν είναι όλοι Tom G. Warrior να μην μασάνε αν οι διασκευές δεν είναι καλές (ακόμη και αν είναι doodles, shots fired :stuck_out_tongue: )

1 Like

Απο ποτε το ζητουμενο μιας διασκευης ειναι να φτασει ή να ξεπερασει το αρχικο?

Μια διασκευη γινεται ως φορος τιμης, και οι Metallica το εχουν κανει παμπολλες φορες οπως γνωριζουμε.

Καλα κανει η καθε Miley Cyrus και θελει να διασκευασει Metallica, πραγματικα δεν ξερω τι ακριβως πρεπει να εχει στο μυαλο του ενας ανθρωπος για να εχει σοβαρο προβλημα με κατι τετοιο… δηλαδη ξερω γω, μηπως μπορει απλα να … μην ακουσει την διασκευη αν τον χαλαει τοσο?

Οι πιουριστες νομιζω ειναι οι λιγοτερο αγαπημενοι μου “φανς” γενικοτερα.

Πειράζει δηλ που θέλω πολύ ν ακούσω κάνα dont tread on me από την χανα μοντανα;

Σαφως και δεν ειναι αυτο το ζητουμενο. Για μενα μια διασκευη ειναι αξια ακροασεων οταν προσφερει μια νεα προοπτικη στο κομματι. Απο εκει και περα, ειναι θεμα γουστου αν θα μου αρεσει ή οχι αυτη η προοπτικη. Ας πουμε το heart of glass στη διασκευη απο τη (συμπαθεστατη, αλλα εκτος των ακουσματων μου) Miley μου ακουγεται ακουγεται σαν μια πολυ κοινοτυπη εκτελεση του κομματιου. Δεν θα την ακουγα δευτερη φορα, ενω το original ειναι απο τα αγαπημενα μου new wave punk / pop rock οτιδηποτε κομματια και πολυ ξεχωριστο. Η προοπτικη που δινει στο κομματι δεν μου αρεσει και πολυ κοινως!

Καλα κανει και διασκευαζει καποιος, δεν μιλησα για το “δικαιωμα στο διασκευαζειν”, αλλα στο κατα ποσο μου αρεσει ή οχι αυτο που ακουσα, υποκειμενικα

Που να ακούσεις και το cover του Lucy in the Sky with Diamonds τραγικό :joy:. Γενικά έχει κάνει πολλές διασκευές άλλες καλές άλλες κακές και άλλες αδιάφορες. Το θέμα είναι πως φαίνεται να θέλει να τιμήσει τους tallica και για μένα ας το κάνει ασχέτως αποτελέσματος.

Είναι άδικο streaming services, billboard κ ραδιόφωνο να προβάλουν συγκεκριμένα πράγματα {pop rap trap} συνεχώς. Καλό είναι λοιπόν κάποιο απ τα mainstreem ονόματα να προωθήσει και ένα είδος μουσικής που πρέπει να ψαχτείς από μόνος σου για να εκτιμήσεις

1 Like

Για πες να γελάσουμε

Ugh!

Αν και κάτι μου λέει πως τότε είχε ξανασχολιαστεί το συμβάν στο νήμα

Νομιζω κι εγω τα ειχαμε πει. Ναι το πετσοκοψαν, και τι εγινε… σε ενα λαηβ ηταν για να ξεκουραστουν, κι ειπαν να παιξουν και μια αδιαφορη μαλακιουλα αναμεσα στα επη τους :smiling_imp:

Εχουν αραιωσει λιγο τα τρολ στο φορουμ τελευταια νομιζω, και τρολαριζομαστε μεταξυ μας για να περναει η ωρα :stuck_out_tongue:

2 Likes

Ας βοηθήσω, το Sanitarium των Limp Bizkit στο mtv icon το 2003 πατάει κάτω πολλές live εκτελέσεις των ίδιων των Metallica

tenor-2

3 Likes

Πες και τη γνώμη σου για το One των KoЯn επίσης στο mtv icon του 2003.

εγώ αν θέλετε εγώ μπορώ να κάνω review για το fuel της Άβριλ Λαβίν

2 Likes

Μου άρεσε πολύ η πρόσθεση της διπλομποτιας, δεν το είχα ξανακούσει έτσι

1 Like

Aυτό > St. Anger

4 Likes

Υποθέτω ότι ο αλγόριθμος του YouTube πέταξε σε πολλούς από εσάς το παρακάτω βίντεο σήμε ρα :upside_down_face:

Ευτυχως δεν μας το εβγαλε, γιατι τωρα που το βλεπω απλα κριντζαρω ασχημα με διαφορα, αλλα περισσοτερο με τον Ανσελμο που λογικα ειναι σε τρελο τριπακι. Εντωμεταξυ ειναι και ο μονος που ηξερα :sweat_smile:

1 Like

Δεν ξέρεις τους Halestorm ή τον Geezer Butler; Ανσέλμο καλά τα λέει. Ίσως ο λόγος που μου πέταξε το βιντεάκι στα προτεινόμενα είναι ο Ανσέλμο κι όχι οι Metallica…

Στο βίντεο πάντως αναφέρουν ως greatest τα MoP, Fade, For Whom, Creeping, Sad but True, Harvester, One και Four Horsemen. No surprises…

Το τελευταίο είναι Radiohead

1 Like