Μetallica

Από τον καλύτερο alternative rock δίσκο των 90s, γνωστά ειν’ αυτά…

Μολις τσεκαρα για να σιγουρευτω οτι το Kid A βγηκε το 2000, που οντως ισχυει, αρα παιζει να εχεις δικιο.

Οσον αφορα τα αποπανω, λογικο δεν ειναι οι μεταλλαδες να ψηφισουν τις πιο κλισε επιλογες για το καλυτερο τραγουδι των Metallica? Τον Geezer Butler εννοειται τον ξερω αλλα μαλλον δεν τα καταφερα τοσο βαθια στο βιντεο, αν δηλαδη εμφανιστηκε μετα το 3ο λεπτο ειχα ηδη κριντζαρει αρκετα. Halestorm δεν εχω ιδεα τι και ποιοι ειναι.

Κι εγω πιστευω οτι λογω του Ανσελμο hashtag στο πεταξε το βιντεο.

Κακώς. Ειδικά λαιβ η Lzzy Hale είναι απόλαυση. Κάτι μου λέει ότι θα τους έχεις ακούσει χωρίς να το ξέρεις.

btw στο βίντεο δεν έχει και πολλούς μεταλλάδες, αν εξαιρέσεις Ανσέλμο και Geezer.

Στο youtube μου πέταξε αυτό.
Zητώ προκαταβολικά και ταπεινά συγνώμη.
Καλά Χριστούγεννα.
:joy:

5 Likes

Από τα αγαπημένα μου κανάλια στο youtube, μαζί με τον Lars von Retriever και τον State of Mercury, που ανεβάζουν Metallica related content. Offtopic αλλά τα καλύτερα mashups απ΄τον Maranci είναι αυτά τα δύο:

1 Like

Το εβγαλε ως προταση το YouTube σημερα που εχω ξυπνησει απο τις 5 το πρωι, και ποιος ειμαι εγω να πω οχι στο Seattle. Εννοειται το εβαλα και παιζει ολοκληρο, ειμαι περιπου στην μεση ηδη.

8 Likes

εννοείς την πιο γαμηστερή συναυλία, της πιο γαμηστερής μπάντας, στην πιο γαμηστερή της κατάσταση, στο τουρ του πιο γαμηστερού τους δίσκου;

αυτή τη συναυλία εννοάεις;;;;

6 Likes

Αυτην ακριβως εννοω.

Ε, ψιλογαμιέστε. Το έβαλα κι εγώ…

4 Likes

Son: Why’s my sister’s name Rose?
Dad: Because your mother loves roses.
Son: Thanks dad.
Dad: No problem, Metallica - Live Shit: Binge & Purge - Seattle 1989

5 Likes

Δεν ξέρω αν στρημαρει κάνεις το ακουστικό λαιβ, αλλά ο Χετφιλνταρας είναι σαν το παλιό καλό κρασί… When a blind man cries, απίθανος.

3 Likes

Θα το δούμε αργότερα :wink:. Κάτσε και θα δεις που αυτοί θα κάνουν και ακουστική περιοδεία τα επόμενα χρόνια, εκεί να δούμε πώς θα καταφέρουμε να πάμε…

1 Like

Το κρατάει κατβατζα για τη σύνταξη ο κοντός.
Δε λέω τι εκπληξουλες έχουν και τι άλλα rendition έχουν κάνει, αλλά έχει πραγματάκια :wink:

φωνή Het σχεδόν reset σε ’91 factory settings

3 Likes

Πες με blur spoiler να μην το ανοιξει οποιος δεν θελει να σποιλεριαστει για ενα λαηβ… των Metallica… το 2020… στο στουντιο… σε ακουστικες εκτελεσεις…

1 Like

Blackened
Creeping (του ταιριάζει αρκετά)
Blind Man
Unforgiven
Now that we’re dead (1.000x καλύτερη version, όχι και δύσκολο μιας και το σιχαίνομαι το original)
Page
Matters
Hands
Heroes (non acoustic απόδοση του acoustic rendition!)
House of the rising sun (!! γαμαει !!)

3 Likes

Και House of the Rising Sun έχω. εκπληκτικό.

Το highlight είναι ο James. Η φωνάρα του είναι ανατριχιαστικη.

1 Like

Συγκλονιστικός ο James.
Tο HOTRS τα σπασε…

2 Likes

Γαμωτο, μου έλειψαν τα λαιβ.

1 Like

Rendition είναι τα Creep, Now that we are dead και Disposable + το Blackened προφανως για την ώρα.

1 Like