Μetallica

Είμαστε στην εποχή των singles.Αρκετοί πλέον το κάνουν αυτo.Arch Enemy πχ έβγαλαν 6 singles!!! πριν τον δίσκο.Δε μου αρέσει η αλήθεια είναι αλλά πλέον το βλέπω συνέχεια.

αν θέλεις να σου κάνει μήνυση ΟΠΚΤΤΜΒ μπορεί και να το ακούσεις.

*εμένα μου θυμίζει Spit - αυτό το τελευταίο δευτερόλεπτο με ιντριγκάρει περισσότερο

1 Like

Εντελως spit… φαίνεται να παταει φρένο στο τέλος του κλιπ βέβαια…για να δούμε

1 Like

Σε αυτό το σημείο (το έχω κάνει copy) δεν είναι πολύ παρόμοια ή κάνουν πουλάκια τα αυτιά μου?

2 Likes

το καλύτερο σημείο του κομματιού!

χα χα χα χα!!

ας παίζει μισή ώρα σερί το ριφφάκι , δεν με νοιάζει. :stuck_out_tongue:

2 Likes

2 Likes

Θυμιζει that was just your life

Οτι και να ειναι,καλυτερο ακουγεται απο τα προηγουμενα singles :smiley:

Πολυ κλασικο Metallica ριφακι, ωραιο.

@nnnkkk κι εμενα “παρομοιο αλλα οχι ιδιο” μου ακουγεται με το moth.

Απ’ οτι καταλαβαινω την Πεμπτη θα εχουμε νεο σινγκλ, καλη φαση.

1 Like

Έχουμε spoil στο δίσκο με αυτά τα κωλοsingles… με τα shorts και τα tik tok έχουμε και spoil στα singles!
Τουλάχιστον κρατιέμαι και δεν ακούω το short

2 Likes

https://www.youtube.com/shorts/GqL_gBmN6xg

That Was Just 18 Years Of Your Life?

1 Like

Μου θυμίζει λίγο το Moth

1 Like

Λογικά είναι το opener, ωραίο ριφφ

Το άλλο που μάθαμε από τη συνέντευξη του Rob στο So What είναι ότι τραγουδάει σε ένα κομμάτι (You Must Burn) ενώ φαίνεται ότι συμμετέχει στη σύνθεση 4 κομματιών

εδώ για όποιον έχει όρεξη

3 Likes

Σε ένα δίσκο έχει πιο πολλά credits απ’ ότι ο Jason σε 14 χρόνια, sounds legit

2 Likes

After that, Lars kind of trusted that I would try to come up with an acoustic version of “The Day That Never Comes.” I don’t know if I disappointed him or if I didn’t come through, but basically, that day never came

4 Likes

μάρκο έπρεπε να βάλεις

1 Like

Το τραγούδι που θα βγει την Πέμπτη είναι το ομώνυμο του δίσκου

Αφου το γραφει στην περιγραφη μωρε, προφανως και ειναι το ομωνυμο (και opener) του δισκου :stuck_out_tongue:

Παιδια το snippet αυτο παντως ειναι 50% Hardwired (το τραγουδι εννοω) και 50% That Was Just Your Life, το οποιο και με ενθουσιαζει βασικα, καθως αγαπω αυτα τα δυο τραγουδια στον υψιστο βαθμο. Αντε να δουμε μηπως παρουμε κατι καλυτερο απο τις δυο χρυσες μετριοτητες (Lux & Suicide) και την μια πλατινενια μετριοτητα (Darkness Had A Son) :stuck_out_tongue:

1 Like

Θα ποντάρω ότι θα πάρουμε τουλάχιστον 1 instant classic, 4-5 εξαιρετικά, που θα στέκονταν άνετα σε οποιονδήποτε δίσκο τους από το 1990 και μετά, και όλα τα υπόλοιπα μέτρια. Που αν κάτσει σαν σενάριο, εγώ θα είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

1 Like

Οτι δηλαδη οι δισκοι τους απο το 1990 εως το 2000 και μετα ειναι χειροτεροι απο τους 1990 και πισω? :sweat_smile:

Τεσπα οσον αφορα το σεναριο σου, και για να γινεται κουβεντα, για μενα στους δυο προηγουμενους δισκους εχουμε μαλλον κατι τετοιο, χωρις να βαζω χρονιά ως οριο, απλα θα πω οτι τα εξαιρετικα θα στεκονταν σε οποιονδηποτε δισκο τους, με την παραγωγη της εποχης φυσικα:

Death Magnetic

  • 1 instant classic (All Nightmare Long)
  • 6 εξαιρετικα (Life, Line, Broken, Judas, Redemption, Apocalypse)
  • 3 μετρια (Day, Cyanide, UNIII)

Hardwired To Self-Destruct

  • 3 instant classic (Moth, Halo, Spit)
  • 6 εξαιρετικα (Hardwired, Dead, Dream, Confusion, Manunkind, Revenge)
  • 3 μετρια (Atlas, Savage, Murder)

Προς το παρον παντως για μενα τα Lux Aeterna & Screaming Suicide ανηκουν στην κατηγορια των μετριων, και μαλιστα τα βρισκω χειροτερα απο ολα τα μετρια που εγραψα αποπανω. Για το Darkness Had A Son ειχα αρκετο ενθουσιασμο στην αρχη… για να δουμε πως θα νιωθω σε κανα μηνα. Σιγουρα καλυτερο απο τα αλλα δυο.