Μetallica

7 Likes

Κάτι από το πολύ μακρινό παρελθόν.

2 Likes

Inamorata στα top 25 τραγούδια των Metallica

1 Like

Αμα εχεις οραμα, αυτα γινονται. Ο Λαρς οδηγουσε στην γεφυρα του Σαν Φρανσισκο και ακουγοντας το Turn The Page απο τον Bob Seger, φανταστηκε ποσο υπεροχο θα ηταν να το τραγουδησει ο James, και καπως ετσι εγινε πραγματικοτητα μια απο τις καλυτερες διασκευες ολων των εποχων απο οποιαδηποτε μπαντα στην ιστορια της μουσικης. Μπορειτε να πλεκετε το εγκωμιο του James οσο θελετε οποτε βγαινει νεο αλμπουμ Metallica (και οχι μονο), αλλα οι Metallica χωρις τον Λαρς θα ηταν μια μπαντα της σειρας, που θα επαιζε σε τιποτα κλαμπακια στην Bay Area και τιποτα παραπανω.

8 Likes

image

Μπα σε καλο σου πρωι πρωι

3 Likes

Κράξιμο στον Κερκ

Στο μεταξύ ο Κερκ : αυτο το βίντεο του Turn The Page

4 Likes

Αραγε εχει γραψει νοτα στη ζωη του ο Lars;

Οταν εχεις εναν να γραφει σχεδον τα παντα (James) οντως πας μπροστά.

Είναι γνωστές και δεδομένες οι ελλείψεις του Λαρς (btw, δεν του εχω καποια συμπαθεια) σαν ντράμερ, αλλά κάθε μπάντα χρειάζεται έναν καλό μάνατζερ. Κατά την άποψή μου, οι Τάλικα δεν θα μπορούσαν να έχουν καλύτερο, διότι ο τύπος δεν είναι κάποιος που θα κερδίσει αν το συγκρότημα πάει καλά… Είναι το συγκρότημα και μόνο άλλοι 2-3 κάθε φορά έχουν ίδιο ή περισσότερο συμφέρον να πάει καλά όλο αυτό. Στο μάρκετινγκ επίσης αποδείχθηκε μάστορας. Δεν τα λες και λίγα όλα αυτά.

Με ποδοσφαιρικούς όρους, χρειάζεσαι και τον Μπενζεμά, χρειάζεσαι και τον Καρβαχάλ. Στην ίδια ομάδα είναι, το ίδιο συμφέρον έχουν, απλώς το ταλέντο είναι διαφορετικό. Και η θέση επίσης.

4 Likes

Αν έχει γράψει έστω και μια δεν ξέρω, αλλά σίγουρα αλλάζει θέση σε πολλές. Και μάλλον, κατ’ εξακολούθηση, αρκετές δεκαετίες τώρα.

2 Likes

Εντάξει συνεισφέρει στη δομη ενω ο αλλος γαμιεται να γραφει το 90% ολων των δισκων σχεδον.

Δεν τον λες και κατάδικο σε καταναγκαστικά έργα
image

1 Like

Ο Λαρς είναι ο Αντσελοτι σε αυτή την αναλογία

4 Likes

Σερ Λαρσελοτ!

5 Likes

Καταλαβαινω τον παραλληλισμο και μαλλον εχεις δικιο, ισως ομως να επρεπε να ψαξω εναν παικτη-προπονητή. Βαριεμαι να το κανω βεβαια, οποτε some other time. Τουλαχιστον φανταζομαι οτι συμφωνουμε :slight_smile:

3 Likes

Καποτε επαιζε μπαλα κι ο Αντσελοτι, και δεν ηταν και κανας φοβερος παικτης :stuck_out_tongue:

Όχι ρε, κακός ήταν

1 Like

Μλκ πρωτον αν δεν μπορει ενας παικτης να κανει τετοιο κοντρολ, δεν θα επρεπε να ειναι επαγγελματιας. Δευτερον, ΙΤΑΛΟΣ ειναι ο ανθρωπος, παραδοσιακα οι παικτες με την μεγαλυτερη τεχνικη, αυτο ελειπε.

Θα μπορούσε να είναι ο Jackie Moon…

3 Likes

Ρε τρελοι, παικτης-προπονητης ειπα. Οχι προπονητης που καποτε ηταν παικτης :smiley: Ενιγουει, χαλαμε λιγο το νημα (αν και η μπαλιτσα ειναι το λιγοτερο κακο εδω μεσα, αν κρινω απο τα προσφατα μνμ που εχω διαβασει), οποτε το κοβω καπου εδω. You got my point.

Καλο! Spot on.

4 Likes

Αν δεν κάνω λάθος, έχει γράψει ριφ του Disposable Heroes σύμφωνα με τον Kirk. Πως, δεν ξέρω. Μπορεί να το έκανε humming στους άλλους να το παίξουν.

Αλλά το να κάνει arrangement είναι εξίσου σημαντικό.

1 Like