Euro 2012

Αυτη η Ολλανδια ρε πουστη μου καθε φορα :!:

Εγώ θέλω να το πάρει η Ελλάδα στον τελικό με την Γερμανία.
Φανταστειτε σκηνικά μετά

Φαβορί η Γερμανία, αλλά ψήφισα Ιταλία, γιατί θα το 'θελα

OΛΛΑΝ-δία βλέπω.Η Ισπανία νομίζω θα είναι κουρασμένη.Ισως να κάνει το μπαμ η Αγγλία αν και δεν το βλέπω.

Γερμανια ψηφισα.
Φαβορι βλεπω ακομα Ισπανια,Ολλανδια και Γαλλια.

Φαβορί Ολλανδία και Ισπανια

οσο θυμαμαι τον εαυτο μου σε euro-mundial υποστηριζω ορανιε.ε δεν θα αλλαξω τωρα.γενικα ομως ειναι λουζερ ομαδα.

απο εκει και περα οι γερμανοι ειναι γερμανοι,σιγουρα στους 4 αλλα με νοοτροπια λουζερ και αυτοι.

η ισπανια κουρασμενη θα ειναι λογικα,και με τους δικους μας κατι μου λεει οτι θα γελασουμε,αλλα μακαρι να περασουμε 2ο γυρο.

το 2004 που ειχα καει με το γιουρο κατι μηνες πριν αρχισει,ειχα κανει προβλεψεις με τους συνδιασμους απο τους ομιλους και ειχα πιασει τους3/4(μαντεψτε ποιον εχασα).

μπορει να το κανω και τωρα:p

αα και στηριζουμε τιμημενη ιρλανδια!

Εγω σας εχω πει απο καιρο οτι αν υπηρχε μικρος τελικος στο Euro θα ηταν Ελλαδα - Ιρλανδια

Εγώ σε εθνικές στηρίζω Ολλανδία εδώ και χρόνια αλλά ούτε φέτος τη βλέπω για τίτλο…

Ναι, ίσως παίκτες-κλειδιά της Ισπανίας να είναι κουρασμένοι από τα συνεχή ματς (ειδικά οι της Μπαρτσελόνα) αλλά και πάλι, έχει πολλές και καλές λύσεις σε όλες τις θέσεις και μακράν το ποιοτικότερο ρόστερ. Όπως και στο Μουντιάλ, έτσι και τώρα άμα έπρεπε να βάλω λεφτά κάπου, θα τα έβαζα Ισπανία, κι ας έχει πάρει το προηγούμενο. Άμα δεν πάει τουλάχιστον τετράδα με τέτοιους παίκτες, θα 'ναι αποτυχία.

Σταυρώνω δάχτυλα να πάρει την παιχτούρα τον Μουνιαΐν ο Ντελ Μπόσκε αν και δεν το βλέπω… Παρ’ όλ’ αυτά, περιμένω να δω τον Γιορέντε.

Ιταλία δεν την βλέπω για πολλά αν και το '06 που έλεγα τα ίδια αναγκάστηκα να καταπιώ τη γλώσσα μου.

Γερμανία-Ολλανδία που διασταυρώνονται με ομάδες απ’ τον δικό μας όμιλο στους 8 λογικά θα περάσουν στην τετράδα, ο,τιδήποτε άλλο θα είναι έκπληξη…

Αν στους Άγγλους κάνουν πάλι κανένα χουνέρι οι Σουηδοί δεν θα 'ναι έκπληξη…

O δικός μας όμιλος πάντως είναι απρόβλεπτος αν και προφανώς είμαστε κωλόφαρδοι που αποφύγαμε τα θηρία.

Τέλος, κρατάω μια πισινή για Πορτογαλία. Αν περάσουν τον όμιλο…

Πάμε μεγάλη Ιταλία! 8)

Υπάρχουν πουθενά συγκεντρωμένες οι συνθέσεις των ομάδων?

φετος θα το σηκωσει η αγγλια

Ποια Αγγλία; Αυτή έχει ένα λιγότερο ευρωπαϊκό από την Ελλάδα…

Δεν είναι σωστό αυτό…

νομιζω λεει για την φαση των πλευ οφφ ποια ηταν τα ροστερ

Έτσι, και νομίζω ότι ούτε τελικό έχει πάει ποτέ…

Δεν έχουν βγει ακόμα οι τελικές αποστολές ρε σεις …

Ανεκαθεν συμπαθεια οι Ολλανδοι, παικταραδες καθε εποχη, και ασχετα αν φτανουν τελικα στο τροπαιο, βλεπεις μπαλα συνηθως. Αρα ναι, αν ειναι να υποστηριξω καποιον, Ολλανδια και παλι!

Για Ελλαδα δεν ξερω, βατος και αμφιρροπος ομιλος, θα ειμαι ικανοποιημενος με μια προκριση στην επομενη φαση απλα. Αν μπορεσουν παραπανω, μακαρι!

Και προβλεψη δεν μπορω να κανω, δεν ξερω καν τι παικτες θα κατεβασει η καθε ομαδα.