Euro2008

Ενα κειμενο του ραπτοπουλου για την εθνικη…

Για την Εθνική συνεχίζω. Έχει καταντήσει αηδία αυτή η ιστορία με την τηλεόραση. Ανοίγεις ρε παιδάκι μου Ιούνιο μήνα και τι βλέπεις; Κάτι ξεγυρισμένες ταινίες, κάτι σίριαλ με την Κατερίνα Γιουλάκη, το “Ρετιρέ”!!! Και τι άλλο; Την Εθνική ομάδα. Ο ένας χορηγός, ο άλλος χορηγός, οι παίκτες φωτογραφία, διαφήμιση, κούτρα διαφήμιση. Έχει γίνει η Εθνική σαν την Αλίκη Βουγιουκλάκη στο Φαντάζιο της δεκαετίας του '60. Να δω που θα πάνε οι χορηγοί αν αρχίσουν οι φάπες στο Γιούρο. Με φαίνεται θα αναβιώσουν εποχές Μουντιάλ…

:lol2: :lol2:

δεν εχει κι αδικο. απλα ακομα πιο εκνευριστικο ειναι, αν οντως φαμε τις φαπες που θα βγουν μετα οι ιδιοι γνωστοι αγνωστοι και θα λενε ακριβως τα ίδια…

τα λεγαμε, δεν μας ακουγε κανεις…ολο το νου τους στις διαφημισεις κτλ κτλ…!!!

στο ελλαντα ζουμε, το ζενιθ απο το ναδιρ απεχουν οσο το ανοιγμα ενος διακοπτη… και μας αρεσει να γκρινιαζουμε και να κακομοιριαζουμε με το παραμικρο και να το παιζουμε προφητες… οποτε…

Καλα η κατασταση στο Μουντιάλ του 94 με την Εθνική ηταν απερίγραπτη…:lol: .

Nαι αλλά οι Λιούνμπεργκ και Ιμπραΐμοβιτς που μάλλον θα το έχαναν αποθεραπεύτηκαν και παίζουν…

Φαντάσου να μην έπαιζαν ούτε αυτοί!!

Καλά η κωλοφαρδία του Ρεχάγκελ είναι απίστευτη:!:

Τρομερή ατάκα Άγγλων δημοσιογράφων για το γεγονός ότι ο ΜακΛάρεν (πρώην προπονητής της Εθνικής τους που κατάφερε να αφήσει την ομάδα εκτός τελικής φάσης) θα σχολιάζει αγώνες του Euro.

“Το να σχολιάζει ο ΜακΛάρεν αγώνες του Euro είναι σαν να ζητάμε από τους γονείς της μικρής Αν (του κοριτσιού που δολοφονήθηκε με τους γονείς να φέρονται σαν βασικοί ύποπτοι) να δώσουν γονικές συμβουλές”

:lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

Εγω λεω οτι θα φτασουμε τουλαχιστον ημιτελικα,τωρα μπορειτε να γελασετε…:lol2: :lol2: :lol2: :bleh:

εχω αηδιασει σε τετοιο σημειο με τις διαφημισεις και τους χορηγους που δεν θελω ουτε γκολ να πετυχουν…
αντε μωρε ελλαδαρα παμε οπως το '94 !!
παντως εχω ενα προαισθημα πως θα βγουν 3οι στον ομιλο

εντιτ τωρα ειδα το κειμενο που παραθεσε ο bacillus, τα λεει ολα

[SIZE=“4”]ΞΕΚΙΝΑΕΙ… ΠΡΟΣΔΕΘEIΤE [/SIZE] :bounce:

ανορθόγραφε!!! :stuck_out_tongue: προσδεθηκαμε παντως κι ας εχουμε εξεταστικη (τελeυταιο μου μαθημα ever…)

Kαι εμείς προσδεθήκαμε αντί να διαβάζουμε…

Aντε 1 ωρα εμεινε…

Είκοσι λεπτά πριν ξεκινήσει κάνω την μεγάλη πρόβλεψη. Η μία ομάδα του τελικού θα είναι η Πορτογαλία. Η άλλη θα είναι μία εκ των τεσσάρων του ομίλου μας.

αντε ξεκιναει…θα το παρουμε και αυτο !!!

Ρε δικο μας ειναι λεμε…δεν γλυτωνει κανεις…:lol: Πλακα πλακα εγω δεν αποκλειω τπτ…:roll:

έχει η αληθεια ειναι πιο ευκολο εργο. θα δειξει, εγω βλεπω την κροατια για ψηλα, δεν ξερω για τελικο βεβαια γιατι γιανα φτασεις εκει θελει και τυχη αν δεν το εχεις μεσα σου. θα ηθελα να δω την ισπανια ψηλα (και ας ειναι στον ομιλο μας) γιατι κοιταει να παιζει μπαλα και σκοραρει και οχι να κακοποιει το ποδοσφαιρο (σαν κατι ιταλιες… :stuck_out_tongue: ) . κακο το ματς της πρεμιερας μεχρι στιγμης. ατυχος ο φραι που ειναι και καλο παιχτακι. θα μπει κανα γκολ αραγε ?? γενικα η διοργανωση βρωμαει πολυ under…

Συγκινητικό το κλάμα του Frei…Κρίμα να προετοιμάζεσαι, να περιμνένεις με τόσα όνειρα την διοργάνωση…Κρίμα το παληκάρι…κ 1-0 οι τσέχοι!!!

Τυχερή η Τσεχία,άξιζε τουλάχιστον το Χ η Ελβετία…

Δεν μας έκατσε το “Χ”.
Καλό ματς πάντως, δεδομένης της δυναμικότητας των 2 ομάδων.

ακριβως…η τσεχια μιση ευκαιρια ειχε και την εκανε γκολ…τι να πεις…