Euro2008

Οι επιλογές του Ρεχάγκελ

Με το σύστημα 4-1-2-3 σκέφτεται ο «Herr Otto» να παρατάξει την ομάδα στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα, κάτι που θα δοκιμάσει και στο σημερινό φιλικό, με τους Αρμένιους. Θέση κάτω από τα δοκάρια θα πάρει ο Νικοπολίδης και στην άμυνα, από δεξιά προς αριστερά, θα αγωνιστούν οι Σεϊταρίδης, Κυργιάκος, Δέλλας και Τοροσίδης. Ως αμυντικός μέσος θα παίξει ο Κατσουράνης που θα έχει στα πλάγια τους Μπασινά και Καραγκούνη. Την επιθετική τριπλέτα θα αποτελέσουν οι Χαριστέας (δεξιά), Γκέκας (κέντρο) και Αμανατίδης (αριστερά).

:roll: :roll:

βγαλε δελλα και βαλε αντζα ρε οτο…

ο χαριστεας δεξι εξτρεμ ?

Γνωρίζει κάποιος τις ημερομηνίες που θα παίζει η Ελλάδα?

10 Ιουνίου

Σάλτσμπουργκ 21:45 Ελλάδα-Σουηδία

14 Ιουνίου

Σάλτσμπουργκ 21:45 Ελλάδα-Ρωσία

18 Ιουνίου

Σάλτσμπουργκ 21:45 Ελλάδα-Ισπανία

10 Ιουνίου Ελλαδα- Σουηδία

14 Ιουνίου Ελλαδα-Ρωσία

18 Ιουνιου Ελλάδα-Ισπανια

Ο Δέλλας θα παίζει εκτός κι αν είναι τραυματίας. Όσο για τον Αχρηστέα έτσι παίζει ο Ότο (4-3-3) και προκειμένουν να τον χωρέσει κάπου, τον βάζει δεξιά.

Mα ο Χαριστέας χωράει στο σχήμα χωρίς να χρειαστούν αλχημείες. Μπορεί να παίξει δίπλα από τον Γκέκα, ο Αμανατίδης μπορεί να πάει δεξιά και ο Καραγκούνης να πάει αριστερά. Να πω κάτι άλλο γιατί με τρώει. Θα το πω τώρα που δεν έχει ξεκινήσει το Euro γιατί αν το πω μετά θα με λέτε μετά Χριστόν προφήτη. Αυτό το πανηγυρικό κλίμα που υπάρχει μου σπάει τα νεύρα. Πραγματικά. Προσωπικά η φάση μου θυμίζει κάτι από Μουντιάλ 1994. Όλο πανηγύρι και κακό και στο τέλος τεσσάρες. Έτσι και τώρα. Συνεχώς διαφημίσεις με πρωταγωνιστές τους Έλληνες διεθνείς, αυτόγραφα από θαυμαστές στην Γερμανία και δεν συμαζεύεται. Ελπίζω παράλληλα να γίνεται και λίγο δουλειά στην προπόνηση γιατί αυτός ο υπέμετρος ενθουσιασμός βλέπω να μας βγαίνει σε κακό.

Εμένα μου την δίνει που ζητήσαν τα μαλακισμένα 3.5 εκατομμύρια από τα πριμ.
Πολύ ψωνίστηκαν γαμώτο.
Θέλω να δω αν αποκλειστούν τι θα κάνουν.

Ο Χαριστέας είναι το αγαπημένο παιδί του Ότο.
Παντού υπάρχει χώρος γι αυτόν.
Και δεξί μπακ και αριστερό και τέρμα αν χρειαστεί.

Kαι αυτό το κόλημμα με τον Χαριστέα δεν μπορώ να το καταλάβω…
Ο τύπος έχει να παίξει μπάλα 4 χρόνια…

Άρα συμφωνείς μαζί μου ότι μιλάμε για ένα ευέλικτο σχήμα που απο 4-3-3 με Χαριστέα, Αμανατίδης στα άκρα της επιθέσης θα γίνεται ανάλογα με τις ανάγκες 4-4-2 με τον Αμανατίδη να τραβιέται πιο πίσω και τον Χαριστέα να πηγαίνει δίπλα στον Γκέκα.

Όσο για τα υπόλοιπα που λες, συμφωνώ απολύτως αν κι έχω μια εμπιστοσύνη στον Ότο για να συμμαζέψει την κατάσταση. Σε αυτά είναι ο καλύτερος, να κρατά πειθαρχία δηλαδή στην ομάδα.

Πάντως απ’ ότι διάβασα και σήμερα με την Αρμενία (0-0) ήμασταν πολύ κακοί…

Ακόμα 4 χρόνια και θα σταματήσει να τον καλεί. Υπομονή…#-o :lol:

sport-fm

Σοκ στην εθνική Ιταλίας! Ο τραυματισμός που υπέστη στον αστράγαλο από Φάμπιο Καναβάρο μετά από σύγκρουσή του με τον Τζόρτζιο Κιελίνι στην προπόνηση της Δευτέρας (στην πρώτη επί αυστριακού εδάφους) αποδείχτηκε πολύ σοβαρός. Ο πολύπειρος αμυντικός της Ρεάλ Μαδρίτης υποβλήθηκε σε εξετάσεις, οι οποίες έδειξαν πως πειράχθηκαν οι σύνδεσμοι στον αστράγαλό του και μάλλον θα κριθεί αναγκαίο να υποβληθεί σε χειρουργική επέμβαση. Αυτό σημαίνει πως ο 34χρονος άσος, που μετρά 116 συμμετοχές με το εθνόσημο, τίθεται αυτομάτως νοκ άουτ από το EURO 2008 και ο ομοσπονδιακός τεχνικός της «σκουάντρα ατζούρα», Ρομπέρτο Ντοναντόνι, καλείται να βρει τον αντικαταστάτη του. Πιθανότεροι αντικαταστάτες του είναι οι Ντανιέλε Μπονέρα (Μίλαν, 13 συμμετόχές) και Αλεσάντρο Γκαμπερίνι (Φιορεντίνα, 2 συμμετοχές).

E ρε γαμώτο κρίμα.
Δεν είναι ωραίο να απουσιάζουν οι κωλόνες κάθε ομάδας σε τέτοιες διοργανώσεις.
Ο Καναβάρο εδώ και 2 χρόνια παίζει μέτρια αλλά δεν παύει να είναι ο ηγέτης της ιταλικής άμυνας.

Παμε γερα να το ξανασηκωσουμε το τιμημενο…:vibrate: :vibrate: :vibrate: :bow2: :papas:

[SIZE=“1”]ΥΓ Αχα καλο ε?[/SIZE]:lol: :lol2:

Πάντως το άστρο του Ρεχάγκελ λάμπει πάντα!

Η Ζενίτ που όλοι θαυμάσαμε σχεδόν απέχει από την εθνική Ρωσίας. Ο Αρσάβιν είναι τιμωρημένος για τα πρώτα 2 ματς, ο Ντενίσοφ αρνήθηκε να πάει και ο Πογκρέμπνιακ μάλλον το χάνει λόγω τραυματισμού!

Μακαρι να αποκλειστουμε. Μου την εχουν δωσει ασχημα οι κωλοδιαφημισεις και σηκωσε το και λαλακιες. Στα διαλα.

πλάκα στην πλάκα, πλέον οι διαφημίσεις είναι ή σχετικές με την Εθνική Ελλάδος ή για δάνεια τραπεζών…

γτ το αλλο? “Παρτε οποιαδηποτε τηλεοραση, και αν το ξανασηκωσουμε την παιρνετε τζαμπε” (ελευθερη ερμηνεια:p ) #-o

Ή για καταναλωτικα δανεια που σου επιστρεφουν τοκους σε περιπτωση που κατακτησουμε το Euro ή για καταναλωτικα δανεια ειδικα για το Euro για να παρακολουθησεις τους πρωταθλητες του 2004 απο κοντα :lol: :lol: :lol: :lol:

Μάλλον όλοι αυτοί κάτι ξέρουν. Με 3 ήττες το κόβω να αποχαιρετάμε την διοργάνωση…

:lol: :lol: #-o Ακομα και ετσι δεν μπορουν να μας σταματησουν,δεν πιανουν αυτα τα κολπα στον ρεχαγκελ…8)