Euroleague 2006-07

Καλα συμφωνω, αλλα και η Φενερμπαχτσε/Ουλκερ δεν ειναι και καμια τρομερη ομαδα.

και η Ρόμα έχει καλύτερη ομάδα από την Ολύμπια…

Παο-Τσιμπόνα 86-69

Τα υπολειπα αποτελεσματα:
Κολονια - Εφες Πιλσεν 68-82
Προκομ - Λε Μαν 69-67
Μαλαγα - Μπανταλονα 66-68
Παρτιζαν - Μακαμπι 103-91
Ζαλγκιρις Καουνας - Ελντο Ναπολι 83-65
Μπαρτσελονα - Μπενετον 82-69

κάζο η Μακάμπι!!!

Τελειως!!! Αμφιβαλω αν θα παει Final 4 αν δεν σοβαρευτει.
Μεγαλη νικη της Μπαρτσελονα, το ιδιο και η Μπανταλονα στον εμφυλιο με τη Μαλαγα. Η Τριφυλαρα 2 στα 2 παει full για πρωτη θεση στον ομιλο.

ευτυχώς με τα play off έχει νόημα η 1η θέση…παλιά έμπαινες απλά σε ένα όμιλο,με θεωρητικά κατώτερες ομάδες…όπως το 2002,που ήταν ασταμάτητος,τερμάτισε πρώτος κι έπεσε με κατώτερες ομάδες,ΟΣΦΠ,ΑΕΚ,Ολύμπια…
και κατάφερε να περάσει,και κατάφερε να νικήσει μια ομαδάρα Μακάμπι και την Κίντερ μέσα στη Μπολόνια…το μεγαλύτερο επίτευγμα του ελληνικού μπάσκετ σε διασυλλογικό επίπεδο…

Σου θυμίζω το Treble το 1997…
Εμείς και CSKA πέρυσι…

είναι μεγάλο κατόρθωμα,αλλά όχι του ελληνικού μπάσκετ…του ΟΣΦΠ…
το ελληνικό μπάσκετ πανηγύρισε μια ευρωπαϊκή κούπα σε “εντός έδρας” αγώνα στη Ρώμη…μεγάλη επιτυχία,δεν αντιλέγω,αλλά δεν συγκρίνεται με το έπος του 2002…

o olupniakos diastaurwnetai me CSKA :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

h makampi tou poutsou fetos.

CSKA-PAO ton blepw ton teliko…

καλά,χαλάρωσε,από τη 2η αγωνιστική ας μη μιλάμε για διασταυρώσεις κλπ…

Πλάκα μου κάνεις;
Ο Ολυμπιακός βάσει βαθμών ήταν η 1η ομάδα στην Ευρώπη τη 10ετία του '90 και λίγο μετά.
Λες “εντός έδρας” αγώνα…
Που τον είδες;;;
Το πήραμε χωρίς λάθος του διαιτητή (…)
Αν το 2002 ήταν έπος, τόυε το 1997 τί ήταν;
Και γιατί όχι του ελληνικού μπάσκετ;
Από τα πιο δύσκολα μνμ που διάβασα…

e enta3ei etsi na proeitoimastoun apo twra oi gauroi mpas kai zhsoume kai meis to 8auma pu eipe kapoios…! :stuck_out_tongue:

δεν θέλω να μειώσω τη νίκη του ΟΣΦΠ,για όνομα του θεού…ήταν η πιο πετυχημένη ομάδα των 90’s…
αλλά το 97 πήρε την κούπα,με normal τρόπο,και κατάφερε να πάρει και τα ελληνικά τρόπαια…αυτά ανήκουν σε εγχώριες διοργανώσεις,οπότε δεν είναι επιτυχία του ελληνικού μπάσκετ.
Αντίθετα,το 2002 ήταν πραγματική άλωση και νίκη επί του απόλυτου φαβορί μέσα στην έδρα του…
Δεν αναφέρομαι σαν επιτυχία ομάδας,αλλά σαν επιτυχία του ελληνικού μπάσκετ…

Mα και το '97 ήταν επιτυχία του ελληνικού μπάσκετ, δε σε καταλαβαίνω…
Δλδ όταν το πήρε ο ΠΑΟ στη Σαλόνικα δεν ήταν επιτυχία του ελληνικού μπάσκετ;
Εσύ απλά εννοείς ότι η νίκη σας ήταν επική το '02…

εννοώ ότι ήταν η μεγαλύτερη επιτυχία του ελληνικού μπάσκετ σε διασυλλογικό επίπεδο…
ειδικά στο μπάσκετ δεν σκέφτομαι οπαδικά,ζηλεύω το 3/3 του ΟΣΦΠ…

Kαλά δε θα τα χαλάσουμε στις ελληνικές επιτυχίες…!
Εγώ χαίρομαι πραγματικά όταν το σηκώνει ελληνική ομάδα, ότι χρώματος κι αν είναι…
Και μακάρι κάθε χρόνο να το παίρνουν ελληνικές ομάδες.
Μπορεί να είμαι φανατίλα Θρύλος, και το ξέρετε όλοι αυτό, μα πάνω από όλα Έλληνας.
Το θεωρώ καφριλίκι να παρακαλάει κάποιος να χάσει ελληνική ομάδα λόγω εγχώριας αντιπαλότητας…

έτσι…το ελληνικό μπάσκετ επέστρεψε!!!

αυτό σε τιμά. εγώ πάντως γνωρίζω αρκετούς κάφρους οπαδούς που το παραδέχονται πως δεν σκεφτονται έτσι (οι πλειοψηφια στο σύνολο πάντως είναι ολυμπιακοι)…

αυτό σε τιμά. εγώ πάντως γνωρίζω αρκετούς κάφρους οπαδούς που το παραδέχονται πως δεν σκεφτονται έτσι (οι πλειοψηφια στο σύνολο πάντως είναι ολυμπιακοι)…[/quote]
Και επειδή δλδ υπάρχουν 100 μαλάκες σε κάθε ομάδα, πρέπει να μπαίνουμε όλοι στο ίδιο καζάνι;