Euroleague 2010/11

Την άλλη δευτέρα ξεκινάμε με Ολυμπιακό-Ρεάλ για όσους δεν το έχουν πάρει χαμπάρι.

Φέτος αναμένεται αρκετά πιο δυνατό τουρνουά μεν, με Μπαρτσελόνα ακλόνητο φαβορί δε καθότι γίνεται και στην έδρα της το φάηναλ φορ.

Όμιλος Α:

Κάχα Λαμποράλ
Μακάμπι
Παρτιζάν
Πρόκομ
Ζαλγκίρις
Κίμκι

Όμιλος B:

Ολυμπιακός
Ρεάλ
Μάλαγα
Ρόμα
Μπάμπεργκ
Σαρλερουά

Όμιλος C:

Μπαρτσελόνα
Σιένα
Λιέτουβος
Φενέρ/Ουλκέρ
Τσιμπόνα
Σολέ

Ομιλος D:

ΤΣΣΚΑ
Παναθηναϊκός
Βαλένθια
Εφές
Μιλάνο
Ολίμπια Λιουμπλιάνα


Στο πολλ μπορείτε να ψηφίσετε μέχρι και την ολοκλήρωση της πρώτης φάσης για να μη μου το παίζετε έξυπνοι μετά!

Έδιτ: Άκυρο, ξέχασα να βάλω την επιλογή… :frowning:

Φέτος είναι η χρονιά μας…πόσες φορές τό’χω ακούσει-γράψει αυτό;:):!:

Είτε μας αρέσει είτε όχι (μάλλον ΔΕΝ μας αρέσει), πιθανότατα ο Ναβάρο θα το πάρει πάλι φέτος.

Εϊναι και συμπαθέστατος ο ατιμούλης :D:thumbdown:

Συμπαθέστατος ο Ναβάρο??:blow:
Άλλη μία χρονία που ξεκινά με την ελπίδα να το πάρει ο Θρύλος.Αν και φέτος δεν έχουμε τα ‘‘αστέρια’’ που είχαμε πέρυσι, πιστεύω πώς μπορεί να το πάρει

Αν η Μπαρτσα πάρει τελικά Φερναντεζ δεν ξέρω ποιος μπορεί να την σταματήσει φέτος.

Ο Παναθηναικός απο την άλλη φέτος δεν τον βλέπω για πολλά, ειδικά αν δεν κάνει άλλη μεταγραφή όπως υποστηρίζει και ο Ζοτς δεν νομίζω να έχουν πολύ μέλλον στην διοργάνωση. Αν δεν γίνει άλλη μεταγραφη γκαρ τελικά το μεγάλο στοίχημα του ΠΑΟ φέτος θα είναι οι Καλάθης και Τεπιτς.

Ο Ολυμπιακός από την άλλη για μια ακόμα φορά ουσιαστικά χτίζεται από την αρχή, το υλικό που έχει είναι καλό και πιο ισορροπημένο από κάθε άλλη φορά έτσι μπορεί να γίνουν ομάδα πολύ πιο γρήγορα από άλλες χρονιές. Μεγάλο στοίχημα το πως θα τα πάνε Σπανούλης και Τεόντοσιτς μαζί στην ίδια πεντάδα (αναμένεται να παίζουν αρκετή ώρα μαζί στο παρκέ).

Φέτος πάντως αναμένονται ανώτερες από πέρσι ΤΣΣΚΑ, Ρεάλ, Μάλαγα, Κίμκι, Μακάμπι ίσως και η Κάχα.

Εγω ειμαι με ρεαλ εχουμε προπονητη τον μεσινα για δευτερη χρονια
διωξαμε πολλους αχρηστους
ελπιζω να παμε τουλαχιστον φαιναλ φορ

JTN για πες παίκτες της ρεάλ επειδή έχω μείνει πίσω:-k

prigionni
llul
garbagosa
reyes
veliscovic
tucker
tomic
fischer
vidal
sergio rodriguez

κ.α

Eυχαριστώ:wink:
Eντάξει, καλό ρόστερ, έχει ελπίδες για φάιναλ φορ

[SPOILER]Λίγες:p[/SPOILER]

WRONGGGGGGGGGGGGGGGGG… φαφαρας ειναι ο τυπος, αλλα μην ξεκινησουμε συζητηση για αυτον, γιατι εχω πολλα να πω. Τωρα, στα δικα μας: Tης Θρυλαρας δηλαδη… Εμενα ο ομιλος ειναι βατος, επομενως με καλο και σοβαρο μπασκετ, μπορουμε να τελειωσουμε την πρωτη φαση χωρις ηττα. Απο εκει και περα βλεπουμε… Α και καποιος να πλακωσει τον Μιλος στις σφαλιαρες, μην κανει καμια μαμακια οπως στο Ελλαδα - Σερβια και τιμωρηθει η ομαδα.

υ.γ. Φετος στο ΣΕΦ θα παιζουμε Η Ελληνικο ?

Μάλλον δεν καταλάβατε παίδες την ειρωνία μου.

Ούτε να τον βλέπω μπροστά μου δεν θέλω τον ελεεινό. Ουστ βρωμιάρη κωλοϊσπανέ!!!

Περιμένω ακόμα πιο δυνατό τον Ολυμπιακό φέτος λόγω προπονητή. Κατά τ’άλλα, ναι, η Μπαρτσελόνα είναι ένα τουλάχιστον ένα βήμα μπροστά απ’τους υπόλοιπους.

Εμάς δεν μας βλέπω για πολλά φέτος, αλλά ενδεχόμενη μη είσοδος στο φάιναλ φορ συνιστά σίγουρα αποτυχία. Από’κει και πέρα βλέπουμε. Ωστόσο, έτσι όπως βλέπω τις άλλες ομάδες, μόνο αν κάνει μαγικά ο Ζοτς έχουμε ελπίδες να σηκώσουμε ευρωπαϊκό φέτος.

Και ναι, προφανώς φέτος περιμένουμε πολύ περισσότερα από Καλάθη και Τέπιτς.
Ο Σπανούλης θα λείψει πολύ (όπως κι ο Πέκοβιτς) κι όποιος λέει το αντίθετο είναι απλά εμπαθής.

ο θεός δεν μας λυπάται καθόλου…
μετά τον γιωργακη στην εξουσία έχουμε και Euroleague στην ερτ…:?
οι ίδιοι κλασικοί τύποι να λένε για σχεδόν 2 ώρες τις ίδιες κοινοτοπίες και να προσπαθούν να διαψεύσουν την κάμερα σε περίπτωση που μια ελληνική ομάδα κάνει κάποια παράβαση…why god, why?? :frowning:

*το ματς του ολυμπιακού σήμερα είναι πολύ δύσκολο…και ας λέει ο προπονητής της ρεαλ…

πωπωπω δεν αντεχω να ακουω αυτον τον χατζηγεωργιου με τπτ…

EPT?
ΣΚΑΙ δεν το έχει το ματς του Θρύλου?

Ο Σκαι μας τελειωσε… τι ώρα το έχει το ματς;

21.45 στη ΝΕΤ

[B]21:45 νετ[/B]

[B]Night*Sky[/B] το γρήγορο πιστόλι…
όποτε να ξαναπώ οτι θα είναι ένα δύσκολο παιγνίδι για τον ολυμπιακό…

Δυσκολο το ματς σημερα, αλλα καθε αρχη και δυσκολη… Αντε ξεκινημα με νικη και καλη πορεια να εχει η Θρυλαρα.