Euroleague 2010/11

πολλα ματς δεν εχω δει αλλα διαβαζω στατιστικα και ειναι παντα πρωτος στους ποντους

9 πόντοι, 18/48 σουτ, 3 λάθη μ.ο.

εγω σε οσες σελιδες εψαξα εχω βρει καλυτερα στατιστικα απο αυτα που εβαλες εσυ.
αλλα και παλι δεν ειπα οτι ειναι παικταρας,ειπα οτι ειναι καλυτερος απο τον jaric και τον bullock που τους ειχαμε περυσι

Χθες πάλι καλά που δεν κάλυψαν την διαφορά, αν και οι εκφωνητές έλεγαν ότι με 14 πόντους την υπερκάλυψαν…σχετικότατοι:):!:

E, από τον περσινό Μπούλοκ προφανώς.

Όσο για στατιστικά:

http://www.euroleague.net/competition/players/showplayer?pcode=CVM&gamecode=64

εγω δεν λεω μονο για ευρωλιγκα

και απο τον προπερσινο bullock

O Λούκας παίζει να είναι η χειρότερη και πιο ανούσια μεταγραφή στην ιστορία του Ολυμπιακού. Πάντως παρά την ήτα και την μέτρια εμφάνιση είναι καλό που παίκτες όπως ο Μαυροκεφαλίδης και ο Παπανικολάου συνεχίζουν να παίζουν αρκετά με καλή απόδοση στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού τους. Μπορεί ο Μαυροκεφαλίδης να έκανε πολλά λάθη στην επανάληψη αλλά όσο παίζει τόσο καλύτερος γίνεται πιστεύω. Λίγη ισορροπία στο παιχνίδι τους να βρουν μόνο. Ο Τεοντσοσιτς δεν έχει πάντα καθαρό μυαλό ούτε στην άμυνα ούτε στην επίθεση παρά τους πόντους που βάζει.

O Παπανικολάου ετοιμάζεται σιγά σιγά για μεγάλα πράγματα, γι αυτό δε με χαλάει τόσο η έλλειψη σταρ στο “3”. Ο Κέσελι προς το παρόν εμφανίζεται λίγος βέβαια αλλά πάντα υπάρχει και η λύση των τριών γκαρντ. Δυστυχώς μας λείπει περιφερειακό σουτ (κάποιος στη θέση Λούκας δηλαδή) και τεσσάρι με προσωπικότητα (αντί Νίλσεν).

Ο Παπανικολάου, πιστεύω ότι θα κερδίσει πολλά απ’αυτή την χρονιά, και ο Ολυμπιακός θα κερδίσει απ’αυτόν…τώρα ο σουτέρ είναι μια χρόνια πάθηση, και τώρα πρέπει νβα βρεθεί η λύση:):!:

Αν και ειμαι απο αυτους που λενε πως δν ειμαστε για πολλα πραγματα φετος (λογω ροστερ 3-4) το ματς με τη Ρεαλ μου φανηκε απο αυτα που δ σου βγαινει τπτ (οπως ειπε και ο Ρασο) οποτε ειναι λογικο να χασεις.

Εγω αν ημουν στη θεση του Ντουντα, οι προβληματισμοι μου μετα το ματς δε θα ηταν τι θα κανω με το 3 (που ο Κεσελ βαραει χαρταετο) και το 4(που ο Νιλσεν απλα δε μπορει) ,αυτες ειναι στανταρ αδυναμιες…Αυτο που θα σκεφτομουν θα ηταν το πως θα βρω και αλλα plays για να εκμεταλευτω και να ξεμπλοκαρω(οταν κατι δν παει καλα) το μεγαλυτερο οπλο που χω για φετος.Και αυτος ειναι ο Σπανουλης…

Προχτες η Ρεαλ προσαρμοστηκε πανω στα drive του,εριξε παγιδες στην πασα εξω και ο Σπανουλης δν εκανε τπτ…Νομιζω πως πρεπει να βρουμε και αλλα συστηματα ουτως ωστε να σκοραρει ο Σπαν γτ αλλιως τα παιχνιδια που θα ειναι τοσο τραγικος οσο προχτες θα ειναι πολλα και φυσικα θα χανει και ο Ολυμπιακος!

μα καλα τι ανορθοδοξες επιθεσεις παιρνουμε ρε…αν ειναι δυνατον…οκ βγαινουνε αλλα μεχρι ποτε…

edit. πο ο τεπιτς καταφερε και χωθηκε μοναχος του στη ρακετα και πετυχε ενα μοναδικο παλαιομοδιτικο λεη απ με ΤΑΜΠΛΟ…συγκινηση

τι ερασιτεχνισμοι ειναι αυτοι απο την τσσκα??? 20 δευτερολεπτα η κατοχη δικη μας και η διαφορα στους 3 και δεν καναν φαουλ??? γτφ. κατα τ’αλλα θα μπορουσαμε να κερδισουμε και πιο ευκολα. τρομερος ο περπερογλου

Ελπίζω να πήραμε το μαθημά μας, που λέει και ο Σπανούλης:):!:

ρε τον Σοφο…οργιαζει εκει περα…

http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid=10522&subid=2&pubid=91700662

θα κανει κηδειες η μακαμπι φετος…την εχω για final 4…δεν ξερω διασταυρωσεις και τετοια αλλα δεν θα την ηθελα μπροστα μας…

κατα τα αλλα, για χτες…υπαρχει προβλημα κυριοι…επιθετικο…μου φαινεται οτι μπλοκαρουμε ασχημα ανα διαστηματα και χανουμε ευκολα διαφορες απο το τιποτα. φυσικα δεν πρεπει να ανησυχουμε αλλα πρεπει να διορθωθει το θεμα της επιθεσης μεχρι τον Φλεβαρη…

Όχι ρε, ο Σόφο το παλιοκωλόπαιδο, ευτυχώς που έφυγε από τον Ολυμπιακό και έστρωσε η ομάδα.

Rocking Monster πες κατι καλο ρε παιδακι μου για την ομαδα. Πες για περπε, πες για τεπιτς (!) πες κατι… Μετα απο καθε ματς κραζεις. Οι γαυροι τι θα πρεπει να λενε. Για την μπαρτσελονα τι να πουμε, που περιμεναμε να περναει αερα και εχει δυο ηττες - κινδυνευει να χασει την πρωτη θεση.
Ειμαστε ο Παναθηναικος, εχουμε 5 ευρωπαικα τα τελευταια 15 χρονια (1/3 για οποιον δεν το νιωθει) και δεν φοβομαστε κανεναν! Οπως ακουγοταν περσι μετα απο την ηττα-μισο αποκλεισμο απο μαρουσι και στον χαμενο τελικο κυπελλου
ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΕ
Mεχρι στιγμης βεβαια τα δυσκολα δεν εχουν φανει, αλλα λεμε τωρα μιας και δεν χουμε γκαρντ και εχουμε καλαθοτεπις!

χαχα ρε συνικ με εχεις παρει με κακο ματι…
εχω πει σε τοπικ (δεν θυμαμαι σε ποιο ενα απο τα δυο μπασκετικα, η στου παο) οτι μ αρεσει γενικα το μπασκετ που παιζει ο ΠΑΟ φετος, ισως και περισσοτερο απο τα 2-3 τελευταια χρονια…το θεμα ειναι οτι υπαρχουνε πολλες αδυναμιες που πρπει να διορθοθουν. τι να κανουμε, αυτα πρεπει να προσεξουμε. απο τα καλα ειμαστε συνηθισμενοι. και να σου πω οτι τη φετινη ομαδα την πιστευω περισσοτερο απ οσο νομιζεις.
αλλωστε ξερεις κατι, εγω απο ολες τις ομαδες του ΠΑΟ μονο αυτη του μπασκετ παρακολουθω σοβαρα, οποτε οταν ‘‘αγαπας’’ κατι θες το καλυτερο για αυτο:wink: ε κει δεν θεωρω κραξιμο την κριτικη ετσι;;
το θεμα ειναι οτι περσυ τετοιον καιρο ειχα εκθειασει την ομαδα πολυ ευκολα, και στα κρισιμα δεν αναταποκριθηκαμε με αποτελεσμα να χασουμε φ4 και κυπελλο…οποτε φετος δεν εκθειαζω και πολυ για να μην χρειαστει να κανω κωλοτουμπες μετα:roll:

OK, man, απλα το χω κανει και γω με την ομαδα μπασκετ και δεν μου αρεσε εν τελει, γιατι εχει προσφερει τοσα πολλα! Μονο γι αυτο το λεω, οχι να μην κανεις κριτικη :wink:

είδα μόνο το τέλος των αγώνων των ελληνικών ομάδων…

αλλά ακόμη και ετσι φαίνονται μερικά πράγματα…

ο παναθηναϊκός έπιασε κορόιδο την αντίπαλο και γύρισε ματς στο πιτς φυτιλι…
αλλά με τρομερό διαμαντιδη και με τραγικές επιλογές στο τέλος(2 δευτερόλεπτα να λήξει και ενώ η μπάλα είναι στο αέρα ούτε ένας δεν σκέφτηκε να βάλει το σώμα για το ριμπάουντ…απλά κοιτούσαν.)

ο ολυμπιακός μοιάζει να μην είναι καν μια απλά καλή ομάδα…ούτε καν ομάδα θα έλεγα…
οι ανισορροπίες στο ροστερ τον κάνουν να χάνει τα αυγά και τα καλάθια…
ειδικά στην τελευταία φάση βλέπεις μια ομάδα που πάει να πάει το ματς και δεν εχει πλάνο…!! οπως και 1,5 λεπτο πριν την λιξη που στο drive του σπανουλη που ενω ειναι ανοιχτός στην γωνιά συμπαίχτης, το παίρνει πάνω του (και δεν δικαιώνεται) …μάλλον γιατί δεν τους εμπιστεύεται…ενας απο τους δυο που έφυγαν θα ηταν χρήσιμος σε αυτήν την ομάδα

*αν δεν κλατάρει ο διαμαντιδης πάλι φαβορί ο παο…

Θέλει όντως δουλειά ο Ολυμπιακός, αλλά όλα θα φανούν την Άνοιξη…μια προσθηκούλα, κανά σουτέρ τώρα…καλή θά’ταν:):!: