Euroleague 2010/11

Ίσως θα μπορούσαμε να το σηκώσουμε φέτος!Πολλοί νέοι παικτες και το πιο σημαντικό,Ιβκοβιτς!Τι να πω,μακαρι!

Ωραίο το πανό:thumbup:

Ρε γαμώ τα Βερολίνα μου, ξέχασα ότι είχε ματς χτες.

Άνετη νίκη βλέπω για μας, συντριβή Ρεάλ στο Βέλγιο (8O) και νέα ήττα της Μπάρτσα (8O 8O)!!

Χαμός φέτος…

ποπο για λυπηση ειναι (και;:wink: φετος η Ρεαλ. Τι λεει αμα φυγει ο Μεσινα θα τον παρετε γαυρακια;; η θα ειναι καλυτερος ο ‘‘Σοφος’’ τωρα…

έχει κάμποσες εκπλήξεις φέτος…

βλέπω να το παίρνει άνετα ο παναθηναϊκός…(αν βελτιώσει λίγα πράγματα)

Και εκεί που λες η Φενερ πάει να γίνει η ομάδα έκπληξη της χρονιάς χάνει από την Σολέ. Προς το παρόν πάντως πάει να γίνει η ευρωλιγκα με τις πιο πολλες εκπληξεις. Ο ΠΑΟ θα το πάρει αν αντέξει ο Διαμαντίδης μέχρι τέλους. Ως τώρα δεν παιζει κάτω από 31 λεπτα. Μερικοί δημοσιογράφοι θεώρησαν θριαμβο το ότι ξεκουράστηκε για 8-9 λεπτά στον αγώνα με την Εφες.
Ο Ολυμπιακός έκανε την πρωτη πειστική νίκη του εκτός έδρας και φαίνεται να βρίσκει ρυθμό σιγά σιγά. Μαυροκεφαλίδης πάει να γίνει η παικτης αποκάλυψη. Πολυ καλές εμφανίσεις ως τωρα.

Οι Ισπανικές γενικά δεν έχουν ξεκινησει και πολυ καλά πάντως.

@ crimson >ανετα κιολας? παιχτο να κονομησεις…

για μενα ολυμπιακος και παο ειναι λιγοτερο δυνατοι απο περσυ και θα φανει αυτο οταν θα σφιξουν τα γαλατα(τοπ 16 και μετα).Αυτο βεβαια δε σημαινει οτι δε μπορουν να πανε τουλαχιστον φαιναλ φορ

Το οτι η Μπαρτσα κανει γκελες τωρα δε μου λεει κατι,ειναι πολυ δυνατη ομαδα και φαβορι.

Η ρεαλ οντως, για αλλη μια φορα δειχνει (και λογω υλικου) οτι δε θα προχωρησει πολυ ενω και η τσσκα μαλλον θα σπασει το σερι των συνεχομενων φαιναλ φορ,οι αλλαγες που εχουν γινει την εχουν αποδυναμωσει αισθητα…

Μακαμπι και Σιενα μετα τις περσινες κακες χρονιες ειναι πολυ ανεβασμενες,ειναι και παραδοσιακες δυναμεις οποτε μπορουν να πρωταγωνιστησουν φετος!

εγω αυτα εχω δει μεχρι στιγμης + κανα δυο εκπληξεις (βλεπε ολυμπια,παρτιζαν,φενερ)

κανένας μπασκετικός, είναι μέσα??
θα μπορούσε σήμερα ο παο να κάνει νίκη μέσα στην αρμανι με πάνω από 9,5…??

Όντως απ’τις πιο ενδιαφέρουσες χρονιές:):!:

Η Ρεάλ χτες είχε 16/55 δίποντα και 1/15 τρίποντα…Με τέτοια ποσοστά μόνο εντύπωση δεν κάνει που δεν έφτασε τους 50 πόντους.
Την Μπάρτσα, που έπαιζε χωρίς Ναβάρο και Μπαζίλε, την είδα λίγο(όσο μπορεί να δει κανείς με παράλληλο ζάπινγκ σε Ελλάδα- Αυστρία και Ολyμπιακό) και μου φάνηκε ότι το πήρε χαλαρά η Σιένα. Η διαφορά μειώθηκε τα τελευταία 2 λεπτά. Θα μπορούσε να είναι στους 15 αν έμενε προσεκτική η Σιένα.

Δεν έχω δει την Αρμάνι φέτος αλλά με 2 νικές εκτός με CSKA, Βαλένθια και ήττα εντός από την Ολύμπια τι προβλέψεις να κάνεις…Συνήθως τέτοιες ομάδες τις έχει ο Παναθηναικός πάντως. Ελπίζω να μην διαψευστώ…:roll:

Πολλες εκπληξεις φετος απο νωρις. Πιστευω Ολυμπιακος και Παναθηναικος εχουν τον πρωτο λογο, οπως και περυσι. Ευχομαι να τους στρωσει ο Ιβκοβιτς που ειναι προπονηταρα και καμμια σχεση με τον Γιαννακη, να ερθει στο λιμανι φετος η κουπα.

πααααααλι καλά…

2.63 έδινε το χάντικαπ 9.5…

*σιχαμεροί διαιτητές, τρομερός παναθηναϊκός που πρέπει να εχει τα περισσότερα καρφώματα στην ευρωλιγκα

Μην κάνετε προβλέψεις από τώρα, το ποιοι είναι τα φαβορί φαίνεται από την Β΄φάση και μετά που σφίγγουν τα πράγματα και κερδίζουν μόνο οι τότε φορμαρισμένες ομάδες. Το θέμα είναι ότι με τις εκπλήξεις που έχουν γίνει μέχρι τώρα, ενδέχεται να προκύψουν όμιλοι θανάτου στην επόμενη φάση, κάτι που τα προηγούμενα χρόνια δεν συνέβαινε ιδιαίτερα.

χτες παιξαμε απλα οσο επρεπε και για οση ωρα χρειαζοταν…στην κυριολεξια στο ρελαντι…
σε καποιες φασεις τραβουσα τα μαλλια μου απο τα εξωφρενικα πολλα λαθη ενω αλλες φορες ενθουσιαζομουνα απο την τρομερη αμυνα.
οι διαιτητες οντως το χασανε μετα απο ενα σημειο…κακη διαιτησια, προσπαθουσανε να ισοφαριζουνε τα λαθη συνεχως.
κακη και η μεταδοση…δηλαδη ελεος, δειξτε κανα ριπλεη…στα 2 πρωτα δεκαλεπτα ο μαριτς ειχε ξεσκιστει να καρφωνει, ζητημα αν εδειξαν ενα σε ριπλεη

To ποιος θέλω να το πάρει με το ποιος πιστεύω ότι θα το πάρει δεν έχει καμία σχέση. Απολύτω. Είναι σαν να λέμε άσπρο μαύρο… ή κόκκινο-πράσινο…

…μπα υπάρχουν κιάλλα φαβορί:):!:

Η ΤΣΣΚΑ στο 1-5.

Δείγμα κακού σχεδιασμού όταν παίρνεις έναν προπονητή που έχει συνηθίσει να δουλεύει με παίκτες ταλέντα που είναι πρόθυμοι να ξεσκιστούν στην άμυνα και του δίνεις μια ομάδα με παίκτες κορεσμένους από τίτλους αλλά και γερασμένους και με προβλήματα τραυματισμών.

Το θέμα είναι ότι αν κάνει καμιά ρελανς στους επόμενους αγώνες και βγει τέταρτη θέλω να δω ποιος θα είναι ο “τυχερός” που θα την πάρει μαζί του στον όμιλο.

Επίσης, γενικότερα έχει επηρεάσει πολύ η αλλαγή του τριπόντου μέχρι στιγμής.

Με εξαίρεση τις Μακάμπι, Εφές, Κάχα, Φενέρ και οριακά Ολυμπιακό και Αρμάνι καμιά άλλη ομάδα δεν ξεπερνάει το 35%.

Αρκεί η ρελάνς όμως? Γιατί βλέπω ότι η Αρμάνι είναι 2 βαθμούς μπροστά και έχει κερδίσει τους Ρώσους 2 φορές ενώ η Εφές με νίκη σήμερα(πολύ πιθανό) θα ξεφύγει 3 βαθμούς ενώ έχει κερδίσει την ΤΣΣΚΑ και με 14 πόντους.

ρεαλ ρε, ο ροντριγκιεσ ειναι καλυτερος απο μπουλοκ και γιαριτσ μαζι

Της πλάκας παίκτης είναι ο Ροντρίγκεζ, απλά χτες ο Τεόντοσιτς κοιμόταν στην άμυνα.