Euroleague 2011/12

Σου ξέφυγε ένα μηδενικό. :lol:

Προς τα πάνω,ή προς τα κάτω;;;;:-k

Φαβορί ΤΣΣΚΑ και Μακάμπι και outsider Ρεαλ Μαδρίτης και ο Ολυμπιακός που αν στρώσει μέσα στην χρονιά θα είναι στο Final 4 της πόλης
Ο Βάζελος με ζόρικες ομάδες δεν τα καταφέρνει το είδαμε με την ΤΣΣΚΑ πόσο στο τέλος δεν είχε την νοοτροπία του νικητή, ο περυσινός βάζελος με την ΤΣΣΚΑ θα το καθάριζε στο τέλος όπως έκανε με την Μπαρτσελόνα

Ο Βάζελος με ζόρικες ομάδες δεν τα καταφέρνει το είδαμε με την ΤΣΣΚΑ πόσο στο τέλος δεν είχε την νοοτροπία του νικητή, ο περυσινός βάζελος με την ΤΣΣΚΑ θα το καθάριζε στο τέλος όπως έκανε με την Μπαρτσελόνα

Θυμασαι τον περσυνο βαζελο μεχρι Απριλη Μαη; Δλδ ο Ολυμπιακος πως σκατα θα καταφερει να αναπτυξει νοοτροπια νικητη και ο ΠΑΟ οχι…

Καταρχάς δεν έχει τις περυσινές μονάδες που του γυρνούσαν τα ματσ όπως ο Φώτσης, και ο Νίκολας, ειδικά ο Φώτσης πέρυσι τράβηξε πολύ και μέτρησε
Επίσης ο Ολυμπιακός δείχνει ένα καλό πρόσωπο στα ματσάκια που δίνει άσχετα αν δεν κερδίζει δείχνει μαχητικότητα και πάθος, πράγματα που πέρυσι δεν είχε σε τέτοιο βαθμό ειδικά με τον ατομιστή Τεοντοσίτς και τον Παπαλουκά που είχε διαλύσει την περιφέρεια

Ουτε ο Ολυμπιακος με την ιδια λογικη εχει μοναδες…και επιπλεον σιγα και ο ΠΑΟ δειχνει μαχητικοτητα, για 30 λεπτα ‘‘υπερμαχητικος’’ ηταν με την ΤΣΣΚΑ. Στο τελος το χασανε, αλλα και περσυ ειχε χασει ‘‘σιγουρα’’ ματς στο τελος

Ρε μαν, τί κάθεσαι και ασχολείσαι με ποστ Ρομάντικ τώρα, έλεος.

Γαμώτο τι το έκοψα το μπάσκετ για σπουδές,στον φετινό Θρύλο είχα θέση:(

α οκ ειναι απο την κατηγορια ‘‘αγαπαμε’’ ορ σαμθινγκ;;
τι να πω ειμαι καλοπροαιρετος ανθρωπος:)

Πολυ ωραιο ματς στο ΟΑΚΑ την Πεμπτη!
Διαφωνω καθετα με Ρομαντικ σε ολα. Πως βγαζεις το συμπερασμα πως δεν μπορει ο ΠΑΟ με ζορικους αντιπαλους οταν το μονο πολυ δυνατο ματς ως τωρα ειναι αυτο με την ΤΣΣΚΑ οπου εχασε στις λεπτομερειες; Απο που και ως που ο Ολυμπιακος, που μετραει 3 ηττες, μπορει να παει στο Φιναλ-4 και ο ΠΑΟ, με 1 ηττa αποκλειεται; Πολυ καλοι οι Φωτσης/Νικολας αλλα ας περιμενουμε να δουμε και Λογκαν/Σμιθ ως τον Απριλη!
Εμενα μου φανηκε πολυ-μa-πολυ "μπασκετικοτερος ο ΠΑΟ απο την ΤΣΣΚΑ και εχασε στις λεπτομερεις ενα ματς που, κατα τη γνωμη μου, αν γινοτανε τον Απριλη θα το ειχε κερδισει.
Πολυ καλυτερος σε ολους τους τομεις (τρεξιματα, αμυνα, κινηση χωρις τη μπαλα, ομαδικο παιχνιδι, σουτ) και χειροτερος μονο οταν η μπαλα βρισκοτανε ψηλα, οπου ειχε σαφες μειονεκτημα στα υψη.Επισης δεν ειχε Κιριλενκο.
Ο Κιριλενκο, παροτι χωμα επιθετικα, ηταν ανικητος στις αμυνες. Τρομερα φυσικα προσοντα και διαθεση, εαν και εμενα δε μου αρεσει ως πακτης.

Και βασικά πολλοί λένε για την ΤΣΣΚΑ ότι δεν έχει αντίπαλο φέτος κτλ., αλλά ξεχνάνε κάτι βασικό: ότι ο Κιριλένκο δε θα ναι εκεί για πολύ καιρό ακόμα.

Καλά αυτό δεν είναι και τόσο σίγουρο. Ο Κιριλένκο ήρθε ως free agent που σημαίνει πως αν ξεκινήσει η σεζόν στο ΝΒΑ δεν είναι υποχρεωμένος να γυρίσει πίσω, απλά έχει όρο στο συμβόλαιο του που λέει πως αν θέλει και υπάρχει ενδιαφέρον από ομάδα του ΝΒΑ μπορεί να γυρίσει πίσω. Και επειδή όπως πάει το πράγμα εκεί δεν βλέπω να ξεκινάνε σύντομα (αν ξεκινήσουν) τουλάχιστον για φέτος τον βλέπω να κάθεται ΤΣΣΚΑ, δηλαδή αν πάει το πράγμα μετά τα Χριστούγεννα κάπου και ο ίδιος ίσως δεν θα θελήσει πιστεύω να αφήσει στην μέση ότι ξεκίνησε εδώ.

Τώρα γενικά για φαβορί σίγουρα η ΤΣΣΚΑ είναι Νο1 αλλά ο αγώνας στο ΟΑΚΑ για μένα δεν σημαίνει τίποτα. Είναι πολύ νωρίς για τις 2 ομάδες. Ειδικά ο ΠΑΟ που ακόμα έχει παίκτες ανέτοιμους όπως ο Μπατιστ λόγω του τραυματισμού αλλά και οι 2 νέοι αμερικανοί Σμιθ και Λογκαν που ήρθαν να αναπληρώσουν Νικολας και Φώτση. Και ναι και η ΤΣΣΚΑ έχει αλλαγές φέτος αλλά οι παίκτες που πήρε προσαρμόστηκαν πιο γρήγορα στην ομάδα και ίσως όχι τυχαία, Κρισιτς Κιριλένκο Τεοντοσιτς είναι κοντά στην φιλοσοφία Καζλαουσκας και δεν είχαν πρόβλημα από την άλλη στο ΠΑΟ πάντα ήταν δύσκολο για τους καινούργιους αμερικανούς παίκτες να προσαρμοστούν στην ομάδα.

Τώρα τον Ολυμπιακό όπως είναι αυτή την στιγμή δεν μπορεί με την καμία να μπει στα φαβορί. Στα γκαρ δεν είναι πια και τόσο τεράστια ανάγκη η απόκτηση κάποιου παίκτη, ειδικά αν ο Λουκας καταφέρει και μπει στο κλίμα γιατί ως τώρα δεν υπάρχει. Αλλά στους ψηλούς υπάρχει τεράστιο πρόβλημα. Χωρίς μεταγραφή καλού ψηλού ακόμα και η φάση των 16 φαίνεται πολύ δύσκολη. Που πας με Χαινς και τον Παπαδόπουλο;

…πόσο δίκιο έχεις…απλά περιμένω στα δυο επόμενα παιχνίδια, που νομίζω ότι είναι και τα δυο εντός νίκες, για να πάρουμε μπρος, και να μπούμε στους δεκαέξι:):!:

Εγώ τώρα σκέφτομαι το άλλο…Με τη σεζόν στο ΝΒΑ να οδεύει προς ακύρωση, μήπως αντί να φύγουν οι ΝΒΑερς, έρθουν και τίποτα άλλοι και τρίβουμε τα μάτια μας; Και καλά, ο ΠΑΟ πολύ δύσκολα θα κάνει κάτι τέτοιο, λόγω Ζότς. Ήδη όμως στο δεύτερο γύρο βλέπω να έχω απέναντι μου στη Μάλαγα τον… Σπλίτερ. :?

Από την άλλη, μετά τα περσινά, μόνο έτσι ΔΕΝ το έχει πάρει ο ΠΑΟ. Challenge accepted.

8O8O8O8O

Πως μου ξέφυγε αυτό το υπερπόστ της χρονιάς. Ρομαντικέ τρολλάρεις, χωρίς πλάκα, έτσι? Αλλά από γαύρο άνθρωπο όλα να τα περιμένεις.

Ας λήξει επιτέλους το γαμημένο το λοκ-άουτ να ξεφορτωθούμε τον Κιριλένκο. Ο τύπος ξεφτυλίζει την έννοια “ομαδικό άθλημα”.

3/3 τριποντα ο Πελεκανος 8O8O Ρεκορ καριερας μαλλον :lol:

Με τo που πήρε παιχνίδι στην ρακέτα ο Ολυμπιακός έκανε και την πιο πειστική του νίκη. Βέβαια δεν ξέρω αν θα ξαναγίνει Παπαδόπουλος και Γλυνιαδάκη να βρεθούν σε καλή μέρα στον ίδιο αγώνα. Σπανούλης καλός και άγιος αλλά… 9 λάθη!!! καλά τον είπε turnover machine ο Van Gundy :lol: Στο όμιλο πάντως γίνεται κακός χαμός.
Βασιλειάδης έκανε όργια στην νίκη της Μπιλμπάο μέσα στην Καχα.

να πάει να γαμηθεί…έχασα το στοίχημα…
και οι άλλοι τι τραγικοί…γύρισαν το ματς, προηγήθηκαν με 5, 3 λεπτά πριν το τέλος, αλλά η τρόμπα ατελείωτη…

Το αντίθετο μάλλον. Κάνει όλη την ομάδα καλύτερη. Αν και φαντάζομαι εννοείς ότι είναι παίκτης cheat

Τώρα το είδα αυτό. Το ανέκδοτο της εικοσαετίας στο μπασκετ. Σορρυ μαν αλλά πιο off δεν θα μπορούσες να είσαι εκτός αν κάνεις χιούμορ και δεν το πιάνω.