Euroleague 2011/12

Και εγώ αυτό κατάλαβα, όπως λειτουργεί και ο Νοβίτσκι δηλαδή. Αυτός και άλλοι 4 τυχαία επιλεγμένοι και μπορούν να πάρουν μέχρι και Eurobasket…

Περισσότερο σε… Διαμαντίδης στο 4 είναι ο Κιριλένκο παρά Ντιρκ. Κάνει όλες τις δουλειές στο γήπεδο και το σκοράρισμα δεν είναι ο μόνος τρόπος για να φανεί στο γήπεδο. Στο ματς με τη Μαλαγα πήρε 3 σουτ όλα και όλα, ριμπάουντ άμυνες, μπλοκ, ασίστ τα πάντα όλα + καλό σκορ μέσα και έξω από το καλάθι. Η έννοια του ομαδικού παίκτη.

edit: Πάντως χρειάζεται καλούς συμπαίκτες για να φανεί.

Ρε παιδιά, να το πω όπως έπρεπε να διατυπωθεί εξ’ αρχής;

Ας λήξει επιτέλους το γαμημένο το λοκ-άουτ να ξεφορτωθούμε τον Κιριλένκο και να το πάρουμε εμείς και φέτος.

:smiley:

Μου αρέσει που το έχεις δέσει κόμπο πως θα φύγει αν αρχίσει το ΝΒΑ

O Κιριλένκο μόνο αναλογικά,δηλαδή στα μέτρα της Ευρωλίγκας,μπορεί να θεωρηθεί Ντιρκ,αλλιώς καμία σχέση.
Που αυτό θα εννοείτε φαντάζομαι

Ντεντ, δεν το χω δέσει κόμπο, αλλά ναι, πιστεύω ότι όταν λήξει το λοκ άουτ θα φύγει.

Επειδή εγώ ανέφερα τον Ντιρκ, να πω οτί συγκρίνω την επίδραση που έχουν και οι 2 στις ομάδες τους και πως τις ανεβάζουν 1 επίπεδο(ο Νοβίτσκι ακόμα περισσότερο αφού το κάνει και σε επίπεδο ΝΒΑ) και δεν τους συγκρίνω ως παίκτες γιατί είναι όντως πολύ διαφορετικοί. Πάντως μου αρέσει έτσι όπως είναι η Ευρωλίγκα και αν καταφέρουμε φέτος το έβδομο θα έχει ακόμα μεγαλύτερη αξία.

:slight_smile: Ακριβώς το αντίθετο εννοώ. Ο τύπος δεν αφήνει δουλειά που να μην κάνει μέσα στο παρκέ. Είναι παντού και πάντα. Όσο παικταράδες κι αν έχει η τσσκα στις υπόλοιπες θέσεις, χωρίς τον ΑΚ47 είναι τελείως διαφορετική ομάδα. Σίγουρα το νο1 για μένα [U]αυτή τη στιγμή[/U] (το τονίζω το αυτή τη στιγμή) ομάδα για την κούπα.

ε λεω και εγώ, δεν σας πιάνω όλους πολλές φορές εδώ μέσα :stuck_out_tongue:

o krilenko εχει συμβολαιο για ολο το χρονο στη τσσκα, εκτος αν βρει ομαδα στο νβα εφοσον ληξει το λοκαουτ. free agent ειναι.

κιριλενκο με νοβιτσκι καμια σχεση ομως, ατοπη η συγκριση σε ολα τα επιπεδα. αμα συνεχιστει το λοκαουτ ελπιζω να δουμε και τον ντιρκ στην [U]ευρωλιγκα [/U](αλλωστε το εχει πει πως δεν θα αντεξει ενα χρονο εκτος γηπεδων)

Γενικά φέτος η χρονιά είναι λίγο παράξενη, πολλοί NBAers στις ομάδες που είτε θα φύγουν αν αρχίσει η σεζόν στο Αμερικα ή που δεν θα αρχίσει ποτέ και θα έρθει κανούργιο κύμα παικτών. Όπως και να έχει τα δεδομένα θα αλλάζουν συνεχώς μέχρι το τέλος της σεζόν. Ήδη από την Πρόκομ έφυγε ένας επειδή δεν άντεχε την ζωή στην Πολωνία (δεν θυμάμαι όνομα) και ποιος μπορεί να είναι σίγουρος πως και κανένας Σεφολοσα ξέρω γω δεν θα την κάνει με ελαφρά αν βαρεθεί, τα συμβόλαια μερικών μηνών δεν νομίζω να είναι και τόσο δύσκολα να σπάσουν.

…θα λήξει;…εδώ ο Ντούσαν περιμένει οριστική ματαίωση, για να τσιμπήσει καμιά ευκαιρία:):!:

Ε ξέρω γω, [U]αν[/U] λήξει τότε.

Τι σκατά δημοσιογράφος είσαι άμα δεν ξέρεις? [-X

Σκατά δημοσιογράφος :slight_smile:

Μόνο ο κρίμσον μας έμεινε. :frowning:

Ε δε θέλουμε κι άλλον :!:

και επειδή με βρήκατε χαζό και με κοροϊδεύετε, να πω και εγώ την πατάτα μου.

[I]*όποιος θέλει να πει πόσο λάθος είναι το απο κάτω…παω να φαω[/I]

εμένα αυτό το πήγαινε έλα, και η διαφορές στις ομάδες με τους παίχτες Nba, δεν μου αρέσει…
οκ, δεν είναι ποδόσφαιρο με 2 μεταγραφικές περιόδους, αλλά με παίχτες που ειναι μεγαλύτερα μεγέθη απο τις ομάδες(ή έστω τεράστιες αναφορές) , έχει πιθανότητες η φετινή ευρωλιγκα να γίνει τσίρκο…
οι ισορροπίες μπορεί να αλλάζουν ανα εβδομάδα, οι ίδιες οι ομάδες μπορεί να πάνε ακόμη και χειρότερα σε περιπτώσεις να μπλέξουν και να αλλοιώσουν πολύ τις ομάδες τους, και οι διάφοροι όροι του στυλ, μόνο ευρωλιγκα, μόνο για ενα μήνα, μόνο μέχρι το λοκ ουτ να σταματήσει, κανουν και τις ιδιες ομάδες κάπως ασοβαρες…

*σε περίπτωση που έρθουν καραβάνια απο το nba φαίνεται καλύτερα αυτό που λέω

Το θέμα είναι ότι αυτό που ενδιαφέρει τους περισσότερους ιδιοκτήτες ομάδων είναι να δημιουργήσουν ενθουσιασμό στον κόσμο τους, ώστε να δουν να ανεβαίνουν οι πωλήσεις των εισιτηρίων, του merchandise κτλ., και όσοι μπορούν να διακριθούν κιόλας με τίτλους και τέτοια, το θέμα των ισορροπιών στην ομάδα δείχνει να μην τους πολυαπασχολεί. Μόνο στον Παναθηναϊκό όπου κάνει κουμάντο ΜΟΝΟ Ο ΖΟΤΣ δεν περνάνε κάτι τέτοια.

Σε καμία ομάδα που θέλει να διακριθεί δεν περνάνε.

Ο Κιριλένκο στην ΤΣΣΚΑ είναι διαφορετική περίπτωση από τον “Χ” Σεφολόσα που ήρθε να τσεπώσει 4 δεκάρες για λίγους μήνες.