Euroleague 2020 - 2021

Η Μπαρτσελόνα των 40εκατ. μπάτζετ, παίζει αντιμπάσκετ στη σειρά αυτή και είναι ντεφορμέ εδώ και καιρό. Ο Σάρας έχει ευνουχίσει παίκτες του όπως ο Καλάθης, για να παίξει πιο κοντρολαρισμένο μπάσκετ όπως με Ζαλγκίρις. Μα 66 πόντους στην κανονική διάρκεια όταν έχεις Μίροτιτς, Καλάθη, Χίγκινς, Αμπρίνες (πολύ κακή σεζόν), Ντέιβις; Και με ξερωγώ στον πάγκο από Κλαβέρ και Κούριτς μέχρι… Γκασόλ (2 DNP διαδοχικά).

Αν δεν προκριθεί, αυτό κι αν θα είναι αποτυχία. Εγώ τους είχα για φαβορί για κούπα στην αρχή της χρονιάς.

Στα της Ζενίτ, ο Τσάβι πιστώνεται την καλή εικόνα και την ανατροπή στο Game 2 αλλά στο πρώτο παιχνίδι, για μένα, το ματς το πήραν οι παίκτες. Τα plays στα τελευταία λεπτά ήταν ανύπαρκτα και το ματς το γύρισαν απίθανα σουτ του Πάνγκος και των Ρίβερς, Χόλινς και Τόμας. Δίκαιη νίκη αλλά όχι με προπονητικό πλάνο.

Πάντως αν αξίζει κάποιος να προκριθεί, βάσει εικόνας, αυτή τη στιγμή είναι η overachiever Ζενίτ.

4 Likes

Ευνοήθηκε ισπανική ομάδα στην euroleague;;; Τι λες τώρα πρώτη φορα στα χρονικά.

Σάρας σοβαρεψου και άσε την κλαψα σε κάθε ματς δεν είναι μπάσκετ αυτό που παίζεις με 40 μύρια μπάτζετ

3 Likes

Βάλτο ρε Πανγκος στο τέλος της κανονικής διάρκειας…
Άθλιο μπάσκετ από Μπαρτσελόνα, πολύ δυνατή η Ζενιτ η οποία εκτός των κορακιών, Λαμόνικα και λοιπών είχε και δύο σημαντικές απουσίες.

Αν γινόταν το 0-2 θα είχε τελειώσει η σειρά, τώρα είναι 45-55 για την Μπαρτσελονα.
Ανάλογα βέβαια και με το τι θα δούμε από τα παλικάρια του Μπερτομέου.

1 Like

2-2 εύκολα η Ζενίτ καθάρισε τη Μπαρτσελόνα και τώρα όλα για όλα μέσα στη Βαρκελώνη.

Ελπίζω να ισοφαρίσει και η Μπάγερν σήμερα σε 2-2 τη σειρά.

1 Like

Ναι.Κ οι μλκες της ευρωλιγκας έχουν τις ίδιες ώρες τους τελευταίους αγώνες.Να θες να χαρεις μπασκετακι κ να μην μπορείς.Ελπιζω για αλλαγές τελευταιας στιγμής.

3 Likes

Μπροστά η Αρμάνι τώρα…

Η 3η περίοδος της Αρμάνι είναι απίθανη

Ευτυχώς ξαναπέρασε μπροστά η Μπάρτσα.

Τι τριποντάρα έβαλε πιο πριν ο Καλάθης!

Είμαι ο μόνος εδώ μέσα που στο συγκεκριμένο αγώνα υποστηρίζω Μπαρτσελόνα;

1 Like

Ήθελα να δω τελικό Εφές Μπάρτσα οπότε μπορείς να πεις ότι τους υποστηρίζω και εγώ.

Υγ Σάρας σταματά την κλαψα ρε φίλε

1 Like

Κρίμα ρε Αρμάνι…κρίμα.

και αυτή μεγάλη ματσαρα , ωραίο Φ4

η Αρμάνι έκανε μια εξαιρετική 3η περίοδο, δεν μου άρεσε στην 4η αλλά γενικά έσφιξαν οι άμυνες και γίνονταν λαθάκια και από τις δυο ομάδες

Μεγάλο σουτ ο Χιγκινς , όσο έπαιξε ο Καλάθης ήταν φοβερός

Δυνατός και ο Παντερ παντα παντού εκεί στο 82-82 που ισοφάρισε

1 Like

Αρκετή νευρικότητα και ξύλο στο πρώτο ημίχρονο και κακό μπασκετ. Οι μισοί πόντοι της Εφες είναι από βολές.
Ας ελπίσουμε ότι θα δούμε καλύτερο ματς στο δεύτερο.

άστοχες και οι 2 ομάδες, χαμηλό σκορ, από ένα δεκάλεπτο η κάθε μια

Το πρώτο ημίχρονο ήταν τραγικό.

Τώρα έστρωσαν τα πράγματα, θα δούμε ωραίο φινάλε

Το βλέπω με ισπανική περιγραφή και είναι όλα τα λεφτά η ματσάρα

1 Like

πολύ ωραίος γίνεται ο τελικός

Μεγάλοι Λαρκιν, Μισιτς και Χιγκινς

2 Likes

Πόσο παικταράς αυτός ο Μίσιτς…

3 Likes

Εκει που λες τελείωσε, φάουλ στο τρίποντο…
12 δευτερόλεπτα ακόμα, για να δούμε.

Σπουδαίος τελικός στο 2ο ημίχρονο και εκπληκτικό Φ4. Απόλαυσα μπάσκετ

Πολύ χάρηκα που το σήκωσε η Εφες των διαστημικών Λαρκιν & Μισιτς , του ωραίου κοουτς Αταμαν , των αθόρυβων Νταντσον - Σανλι - Σινγκλετον που έκαναν δουλίτσα σήμερα

Κρίμα για Χιγκινς & Κουριτς που πάλεψαν πολύ , ειδικά ο πρώτος το είχε πάρει προσωπικά . Κρίμα και για Γκασολ που θα κατακτούσε όλα τα μεγάλα τρόπαια που μπορεί να πάρει μπασκετμπολίστας , νομίζω

Αλλά αυτό το δίδυμο Λαρκιν - Μισιστς και ο κοουτς το άξιζαν με το παραπάνω τα τελευταία 2-3 χρόνια είναι χάρμα οφθαλμών αυτοί οι δυο

1 Like