Europa League 2012-13

τη μάτωσε τη φανέλα ο τόρες

Χαζεύοντας τα γκολ του Ίντερ-Τότεναμ… Ποσο ηλίθιοι είναι οι Άγγλοι, Θεέ μου…

Very Άγγλοι…

το europa εχει καλυτερες ματσαρες απο τσου λου η ιδεα μου ειναι

εε μαλλον ιδεα σου

δεν θα συμφωνησω μαζι σου
τα 3/4 του τσαμπιονς λινγκ ειναι πολυ δυνατα ματς

αυτο που ειπα πηγαινε για τα ματς που [B]εχουν γινει μεχρι τωρα[/B],οχι για τα επομενα ζευγαρια…θεωριτικα τα ζευγαρια του τσ.λ τωρα ειναι πολυ πιο δυνατα απο γ.λ,ωστοσο το γιουροπα ειχε εξισου καλου επιπεδου θεαμα μεχρι στιγμης

αν και ειμαι φανατικός Λίβερπουλ ποντάρω φέτος στην Τότεναμ να το πάρει!!!
Μισώ την Τσέλσι έύχομαι ο μάρκάνο και η παρέα του να τους αποκλείσει την ομάδα του ταβερνιάρη μπενιτέζ

Δεν υπαρχει αυτο που μολις εχασε ο Παρκερ, γελαει ολη η Ευρωπη

μεγάλη μπάλα η Φενερμπαχτσέ

Δαγκωτο Benfica απο οσες εχουν μεινει.

Εγω επιμενω οτι θα το παρει η Τοτεναμ παρα το 2-2 χθες

Φανατικός Λίβερπουλ και μισείς τον Μπενίτεθ; Καλός είσαι και του λόγου σου.

Για διάβασε λίγο [U]εδώ[/U] και τον Θεμάκο τον Καίσαρη που τα λέει ωραία.

ματσάρα το βασιλεία-τότεναμ

Με δεκα η Τοτεναμ και μαλλον παει παραταση

Χεχ, μας εκνευρίσανε με κείνο το γκολ στις καθυστερήσεις του α’ και δε μας πήρε πάνω από 15’ για να τελειώσουμε το πανηγύρι.

Εύκολα στον τελικό, λοιπόν, όπως ψιλοαναμενόταν. Και με τη Μπενφίκα, όπως (επίσης - για μένα) ψιλοαναμενόταν. The odds are good. Η ομάδα μάλλον πάει για δεύτερο σερί ευρωπαϊκό τίτλο. Δε με χαλάει καθόλου εννοείται, ούτε με χαλάει γενικά η εικόνα της ομάδας, όπως σχεδόν πάντα (μόνο επί ακατανόμαστου Ιταλού θυμάμαι να είμαι πραγματικά εξοργισμένος με το ποδόσφαιρο που έπαιζε η Τσέλσι), υπάρχουν καλά στοιχεία, καλές μονάδες και μια γενικώς ικανοποιητικότατη ισορροπία κλασσικού αγγλικού τσαμπουκά και ξένης προέλευσης φαντασίας στο παιχνίδι, αλλά… κάτι λείπει φέτος ρε γαμώτο. Δεν υπάρχει κάτι που να με συναρπάζει, που να με ενθουσιάζει ή που να με πορώνει στην ομάδα. Και να το σηκώσουμε το Europa, χρειάζεται μια ανανέωση, κάτι που να ανάψει ξανά το φυτίλι. Ελπίζω να το βρει και να το φέρει του χρόνου ο Ζοζές.

The odds are good σε περιπτωση που θα ξεκινησει με Ντεμπα Μπα ετσι?

Ε δε νομίζω να είναι αυτός ο καταλύτης ρε συ.

Καλή, πολύ καλή η Μπενφίκα αλλά όπως και να το κάνουμε, τους έχουμε.

Καταλυτης δε ξερω,αλλα σπανια εχω φτασει να λυπαμαι οπαδους ομαδων για τους παιχτες τους,δηλαδη αυτος ο Τορρες ουτε στον εχθρο μου,make an effort μωρη αδερφαρα!
Παντως γενικα ναι,αν δε κανει τιποτα τσαλιμακια η αμυνα σας ( που δεν εχει και λογο αλλωστε,δεν εχετε κανα Σκρτελ εκει πισω), τοτε η λογικη λεει Αλβιονα - Ιβηρες ασσος χαλαρος.

Έχει πλάκα αυτό που λες για Τόρρες, γιατί εγώ πιστεύω ότι ίσα ίσα κάνει πραγματικά Ο,ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ, απλά πλέον αυτά που μπορεί δεν είναι και πολλά. Δυστυχώς ψιλοκάηκε σαν ποδοσφαιριστής. Και είσαι και λίγο αυστηρός γενικά. Σε σχέση με κάτι άλλες εποχές φέτος θυμίζει Γκαμπριέλ Μπαστιτούτα! Λίγο πολύ ντεκαβλέ η όλη παρουσία και εικόνα του (και προφανώς προτιμώ Μπα στον τελικό να γουστάρουμε, αλλά δεν το βλέπω, τη θέση του ξανθούλη στη βασική του την έχει φυλαγμένη ο κολλητός του ο Ράφα νομίζω), αλλά τουλάχιστον προσπαθεί.