Europa League 2012-13

Η λογική δεν παίζει ποδόσφαιρο.

Ναι ελπιζω ουτε και ο Τορρες συντομα

Βλεπω Τσελσι να σηκωνει την κουπα

κι εγω το ιδιο

…μην την καίτε την Μπενφίκα…μπορεί να το πάρει, απ’αυτήν την Τσέλσι:):!:

Τι ΜΑΛΑΚΙΕΣ εκανε η γαμωουεφα με τα εισιτηρια. Λεει τα εδιναν με κληρωση, στην οποια μπορουσες να συμμετασχεις αναμεσα 3 Δεκεμβρη και 18 Γεναρη και αυτο ηταν. Απο κει και περα δεν βγαλανε αλλα, και τωρα φυσικα υπαρχουν στους resellers με 330 ευρω μινιμουμ (απο 70 που ηταν κανονικα, και φυσικα τα εισιτηρια ειναι ονομαστικα αρα οποιος παρει απο κει ειναι 2 φορες μαλακας).

Ρε αντε ρε γαμησου μαλακα πλατινι να πουμε.

Benfica για τον φίλο μου τον Paulo :!:!

Δηλαδή όποιος αγοράσει από reseller θα εισπράξει το τρίτο το μακρύτερο δεν θα τον αφήσουνε να μπει; ακραίο. (και αν ισχύει τότε πως στον πέο έχουν ζήτηση;)

Πέρα του τραγικού προφανώς ότι με αυτόν τον τρόπο οι true fans μιας ομάδας θα είναι ελάχιστοι οπότε η κερκίδα θα είναι σάπια… ΟΤΙ να ναι, απορώ με το σκεπτικό.

edit: Uefa?s ticketing policy has prompted outrage among Chelsea fans, with only 9,800 tickets being allocated to each club.
Και πάλι γτπ, αφού λέει τα διαρκείας π.χ της Chelsea είναι 24.000

ο ορισμός της κηδείας το σημερινό μάτς. επίσης αποδείχτηκε οτι στο ποδόσφαιρο δεν κερδίζει πάντα ο καλύτερος.

και μια φώτο για την μπενφίκα.

[SPOILER][/SPOILER]

ως μπασκετικός ΠΑΟΚΤσής δεν μπορώ παρά να νιώσω μια τεράστια συμπάθεια για την Μπενφίκα των τελευταίων ημερών :’/

Από μένα ένα μπράβο μόνο για την αιώνια Ψυχάρα ΜΠΡΑΝΙΣΛΑΒ ΙΒΑΝΟΒΙΤΣ απόψε, άντε και λίγο και για τον Τόρρες, οι υπόλοιποι τρομερά απογοητευτικοί. Δυστυχώς με τέτοια εμφάνιση (με την Μπενφίκα να βγάζει περίπου 123456789 φορές περισσότερο πάθος και κάβλα για την κούπα) δεν το πολυχάρηκα. Όπως και να το κάνουμε βέβαια, μια ευρωπαϊκή κούπα είναι μια ευρωπαϊκή κούπα.

Και τώρα πούλο γρήγορα στον Μπενίτεθ που παραλίγο να χάσει αυτό το κύπελλο και άντε να ανακοινωθεί σβέλτα ο Ζοζέ και οι υπόλοιπες κινήσεις, μπας και ξαναφτιάξουμε ομάδα σαν κι αυτή που χαιρόμασταν λίγα χρόνια πριν.

Συγχαρητήρια στην τίμια Μπενφίκα που το πάλεψε όσο μπορούσε και παραλίγο να δώσει ένα καλό μάθημα στους μπλαζέ παίκτες της δικής μου ομάδας.

Συγχαρητήρια στον Τόρες και στον Μάτα που είναι οι πρώτοι που έχουν τα 4 μετάλλια (Τσ Λιγκ, ΟΥΕΦΑ, Euro, Mundial), με τον δεύτερο να δημιουργεί και δύο φορές σήμερα και τον πρώτο να ανοίγει το σκορ αλλά και στον μετρ της τακτικής Μπενίτεθ. Σκοπιμότητα, αλλά τους στόχους του τους πέτυχε. Και 3ος και κυπελλούχος. Απλά μάγκας, όσο χάλι και να ήταν η ομάδα του.

Συγχαρητήρια και στην Μπενφίκα που τους λυπήθηκα αφάνταστα, σε 5 μέρες να χάσουν 2 κύπελλα στο 93’. Συγκινητικοί αλλά τους βαραίνει μεγάλη κατάρα. Μόνο περήφανοι πρέπει να ναι.

*γκολάρα του Ιβάνοβιτς.

Η Τσελσι εγινε μια απο τις 4 ομαδες που εχουν κατακτησει Champions League/Πρωταθλητριων & Κυπελλουχων & UEFA/Europa. Οι αλλες ειναι Γιουβεντους, Μπαγερν Μοναχου, Αγιαξ.

Αρκετα σπανιο να γινει στο μελλον, καθως ως γνωστον το κυπελλουχων μας εχει χαιρετησει εδω και πολλα χρονια αρα ομαδες που δεν το εχουν κατακτησει δεν μπορουν να κανουν κατι τετοιο πλεον. Πλακα - πλακα υπαρχει πλεον γενια που δεν εχει ζησει Κυπελλουχων, διοργανωση που η Πανιωναρα εφτασε ενα βημα πριν τα ημιτελικα. Μεγαλωσαμε:!:

Οσο για την Μπενφικα… φοβερη εβδομαδα, για λυπηση

κριμα για μπενφικα ρε γμτ. επαιξε πολυ ωραια μπαλα φετος γενικα, αλλα τυχη δεν ειχε. δεν πειραζει. αν δεν το πολυσκεφτουν θα πανε καλυτερα του χρονου. συγχαρητηρια στην τσελσι του γρακχου, ρε συ θα φυγει τωρα ο μπενιτεθ η οχι?

Θα στο θέσω ως εξής: αν δε φύγει, θα πάω στο Λονδίνο να του βάλω βόμβα στο σπίτι.

Και πολύ καλά θα κάνεις, άντε νάρθει επιτέλους πίσω ο “Μου” που είχε κατακτήσει έναν σωρό ευρωκούπες με την Τσέλσι, επιτυχία που επανέλαβε απόλυτα και με την τελευταία του ομάδα :!:

ωραιο το ματσακι χτες, στο 1ο ημιχρονο επρεπε να ειχε σκοραρει η Μπενφικα, αλλα η χασογκολια τους τους στοιχησε. Η Τσελσι εκμεταλλευτηκε σωστα το οτι η Μπενφικα εχει δυο βαρια σεντερ μπακ γομαρια κ χτυπησε στις αντεπιθεσεις κ στην ταχυτητα, αν επαιζε και ο Αζαρ χτες θεωρω θα το ειχε παρει το ματς πολυ πιο ευκολα.

ο Ιβανοβιτς παραλιγο να γινει απο ηρωας μοιραιος παντως στη φαση στο καπακι μετα το γκολ που εκανε την ζεμπεκια, αλλα το φοβερο τακλινγκ του Κεηχιλ εσωσε το ματς εκει.

Αμφιβαλλω πολυ για το αν θα μεινει ο Μπενιτεθ παντως, ακομα και να μην υπηρχε ολη αυτη η φημολογια για Μουρινιο παλι θα το ειχα σιγουρο οτι θα τον μπουλαρανε.

Καλημέρα και σε σένα ρε!
Λοιπόν. Εγώ θέλω “Μου” για έναν και μόνο λόγο: επειδή με manager αυτόν είδα την Τσέλσι να παίζει την καλύτερη μπάλα από τότε που στηρίζω. ΣΕ ΚΑΛΥΨΑ ΓΑΤΑΚΙ;

Όχι.

Με τον Τζόλα στα ντουζένια του έπαιζε την καλύτερη μπάλα αλλά πού να τα ξέρετε όλα αυτά εσείς οι ΝΕΟΚΟΠΟΙ οπαδοί του Αμπράμοβιτς :!:

[SPOILER]Καλημέρα! <3[/SPOILER]

Ααααχχχχ, ναι, και επί Τζιανφράνκο μούρλια ήταν η ομάδα, είχε και Τόρε Άντρε, Ρομπέρτο, Νταν και τα άλλα τα παιδιά, πολύ θέαμα… αλλά όχι, σαν αυτά που έκανε η ομάδα στο γήπεδο τη διετία '05-'06 δεν έχει.

[SPOILER]Ρε μη με κοντράρεις για την Τσελσάρα ρε γιατί θα γυρίσω Αθήνα, θα σε δέσω σε μια καρέκλα, θα σε βάλω ν’ ακούς non-stop πρόσφατους In Flames, Soilwork και As I Lay Dying και θα μαι από πάνω σου να σου λέω “αυτό είναι το ντεθμέταλ ρε” :!:[/SPOILER]