Europe - Start From The Dark

Κάπως νωρίς για να το έχετε ακούσει (πέραν από τον Τέλη και τον Ανδρέα, που παν και τα ξετρυπώνουν κάθε φορά 8O), είναι όμως δισκάρα. Ακόμα και σε κάποιον που δεν είναι ιδιαίτερος fan του συγκροτήματος (ή δεν έχει δώσει την απαραίτητη προσοχή στο παρελθόν), όπως εγώ, θα φανεί άκρως ενδιαφέρουσα κυκλοφορία.

Υπερβολες … απλως οποιος ψαχνει βρισκει … :wink:
Το ακούω απο χθες συνέχεια , πάντως όπως έχει ακουστεί , όσοι περίμενανε τον λουστραρισμένο ήχο , του Final Countdown και Prisoner In Paradise έπαιξαν και έχασαν … είναι Hard Rock ακατέργαστο ηχητικά (έτσι τουλάχιστον δείχνει ) , αλλά σου αφήνει , κατι … δεν μπορω να βρω την καταλληλη λεξη … το πιο ευκολο song ειναι το ομωνυμο “Start From The Dark” με ενα ρεφραιν που χωρις να ειναι μελωδικό , είναι πολύ πιασάρικο . Αυτο θα γίνει 1.000.000.000 επιτυχία .

Με λίγα λόγια οι Εurope κυκλοφόρησαν ένα Cd ΄που η θα το λατρέψεις ή θα σου μείνει αδιάφορο , πάντως έχω να πω ότι αυτά τα Songs, Live θα μαμάνε και θα σπέρνουν .

Τέλη μην πάρεις μαζί σου τον Japan …εμένα πάρε … :lol:

Βασικά έχω την περιέργεια να δώ πως θα ναι τα μαπίδια τους μετά από τόσο καιρό…Βλέπω τον τραγουδιστή στο Final Countdown και δεν μπορώ να τον φανταστώ με ρυτίδες…Άσε που θα χει κόψει και το μαλλί… :evil:

Μπες μεσα στο site και θα τους δεις … και ομως δεν εχουν αλλαξει και τοοοοοσσσσοοοο πολυ ειναι η αληθεια … βεβαια καμμια σχεση με το 86 αλλωστε εχουν περασει και 18 χρονια απο τοτε … αν ειμαι καλος στην αριθμητικη :roll:

Mπράβο!Σου βάζω 21’ με τόνο!Είσαι μαθηματικό μυαλό!! :twisted:

ειμαι πραγματικα συγκινημενος … τωρα … ευχαριστω το θεο , την μαμα , το μπαμπα , τους europe , που με μαθανε αριθμητικη :oops:

Ξέχασες τα ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ στο alter!Τσάμπα βγάλανε τόσα songia για τους αριθμους…; :stuck_out_tongue:

Μη βγαίνετε off-topic.
WhenSilenceCries είναι η πρώτη φορά γι’αυτό γίνεται παρατήρηση.

Kαλά δε θα ξαναγίνει! :smiley:

http://www.europetheband.com/

Το ακούω συνεχώς απο χθές όπως καταλαβαίνετε…

Συμφωνώ σε πολλά απ’ όσα λέει ο Ανδρέας και προσθέτω ότι έχει μεγάλη ποικιλία τραγουδιών και συνθετικά και ηχητικά…

Για μένα η μόνη αδύνατη στιγμή του cd είναι το τραγούδι HERO, το οποίο είναι και το μοναδικό που θυμίζει έντονα το παρελθόν και μάλιστα το “κακό” (Prisoners εποχή)… (μάλιστα έμαθα ότι το έχουν γράψει για τον Phil Lynott)

Live όντως θα σπέρνει, γι’ αυτό θα πάρω μαζί μου μόνο τον Jimlick που είναι πιο metallας από σένα…

ΥΓ. Εκτός αν δηλώσεις υποταγή και πίστη στο telisvas fan club

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

όπα όπα…αν εννοείς prisoners in paradise τότε σιγά δεν έγινε και τπτ κακό…
Καλά ρε τόσο γλύψιμο έριξα γμτο…τς τς τς :evil:

πάντως νεότατοι είναι ακόμα…και ολοι ξέρουμε ότι η ηλικία δεν παίζει ρόλο για να γράφεις τραγουδάρες…βλέπε scorpions :twisted:

Όπως επίσης βλέπε Aerosmith που έγραφαν κομμάτια όπως το “Dream On” στα 17…

Γκουχου γκουχου (ξερόβηχας) :wink:

mmmm… o Telis evale kai tin afentomoutsounada tou!!!
paei to forum… giusourum to ekane!!
Loipon, to EUROPE einai SUPER!!! Den eima o pio fanatikos touw opados, alla to album, einai katapliktiko!!! Mia epanenosi me noima!!

Καιρός να γίνεις κι εσύ οπαδός τους, διάσημε παππού του site…

Ααααααα και μην δω καμιά φωτογραφία σου Σειρηνάκη, γιατί παππούς, παππούς αλλά είσαι ωραίος πανάθεμα σε…

ΥΓ. Όχι σαν κι εμένα βέβαια…

to album exei arketa kales syntheseis alla den nomizo oti ayto to album einai gia toys europe .kammia sxesi me to parelthon toys.vevea paliotera egrafe sxedon mono tempest kai fenete oti o norum evale oro na symmetasxei stin synthesi ton kommation .me apotelesma to group na xasei tin soyidila toy.kapoy xathike to prosopiko styl toys sto synthetiko tomea an kai to katalabeneis apo tin kithara toy norum kai tin foni toy tempest(an kai tragoydaei se xamiloteres klimakes)episis einai faneri i apoysia ton pliktron isos na eixan alli morfi ta kommatia .kalytera tha itan na ebgene ena album me mia mixi toy palioy stil toys kai me ayto poy tha hthelan na paixoyn tora .lampro paradeigma to teleytaio tnt .an kai den trelenomai me aytoys oso oi europe toys bgazo to kapelo.epanalambano to album exei kales syntheseis gia na mi parexigitho.pisteyo pantos oti einai ena album poy tha dixasei toys opadoys alla isos apoktisoyn neoys.

Tους είδα εχθές στο Χάκο…Καλά καμία σχέση με το 86…Που ναι το μαλλί αφάνα και τα κολλητά παντελονάκια…;;;;;;;;;Μπαμπάααααααααααααα δεν τη 8έλω τη ζωή μου πια…telisvas όσο την μπαίνεις στο μπαμπά δεν θα μπώ στο club!

Μια ζωή θυμάμαι όλους τους Έλληνες μεταλλάδες να αρέσκονται στο να βρίζουν τους BON JOVI και τους EUROPE και τελικά μου φαίνεται πως όλοι τους ήταν και παραμένουν κρυφοί fans!!!
Οι περμανάντ είναι παρελθόν και στην κομμωτική ιστορία, πόσο μάλλον στο rock, οπότε ως image θα ήταν πολύ ρετρό και κιτς για σήμερα… Για εκείνη την εποχή όμως δεν ήταν καθόλου κιτς… Ήταν μόδα…
Όσο για σένα γλυκιά μου το ξέρω ότι κάποια στιγμή θα έρθεις σε μένα, διότι θα καταλάβεις, πως τα “ψευτοδιλήμματα” που σου έχει βάλει ο Ανδρέας, σ’ έχουν φέρει σε αδιέξοδο…
Εδώ είναι το μέλλον σου!!!
:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Μωρέ η περμανάντ είναι μπανάλ αλλά όταν έχεις συνδέσεις το στυλάκι αυτό με το συγκεκριμένο band σου κακοφαίνετε…Εγώ προσωπικά δεν έχω βρίσει τους europe ούτε τους bon jovi!!! :stuck_out_tongue: Άμα θέλω να καταστραφώ 8α σε προτιμήσω θείο! :stuck_out_tongue: :twisted:

Εντάξει ρε παιδιά δεν είχαν όλοι περμανάν…2 είχαν σχεδόν πάντα ίσιο μαλλί(τουλάχιστον ένας ανα συναυλία)…

Αν και κάτι μου λέει ότι αν το διατηρούσε και τώρα ο tempest θα γινόταν πάλι μόδα…φτάνει να είχε περισσότερη προβολή…

Αλλά αντί να ασχολούμαστε με τρίχες έχω να κάνω μία ερώτηση: υπάρχει κανείς άλλος που το περιμένει πως και πως το νέο άλμπουμ? εγώ μετράω μέρες για να το κρατήσω στα χέρια μου :lol: Μία από τις ευχές μου θα πραγματοποιηθούν :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: