Eurovision '07, Helsinki

Ναι, ξέρω. Και μόνο στο άκουσμα της λέξης Γιουροβίζιον θα αρχίσετε να βρίζετε. Όμως οι Lordi δεν ήταν οι πρώτοι πέρισυ, και απ’ ότι φαίνεται ούτε οι τελευταίοι.
Το εφετινό τραγούδι της Ισλανδίας είναι κατά βάση μπαλάντα με ροκ και όχι μόνο ύφος. Δε θ’ άξιζε να το στηρίξουμε; Αν δεν το’χετε ακούσει πηγαίνετε στο www.eurovision.tv και στο mediacentre θα βρείτε το τραγούδι και σε audio και σε video. Κομματάρα λέμεεεεεεεεεεεεεεε

Χαχα! Κοίτα συμπτώσεις, μόλις πριν λίγο σε άλλο τόπικ είχα αναφέρεi τον Eirikur Hauksson! Βέβαια, δεν μου κάνει καθόλου εντύπωση πώς σε αυτό το forum το ονόμα του (και μακάρι και το μουσικό παρελθόν του) θα μαθευτεί μέσω της Eurovision! :!:

Πολύ ωραίο τραγούδι και τρομερή φωνή ο τύπος!! Και όντως δεν τον ήξερα τον Hauksson :dunno: Μάλλον αυτό θα υποστηρίξω με δεύτερη επιλογή το water της βουλγαρίας που μόνο και μόνο που είναι τόσο διαφορετικό με κέρδισε (αν και μου τη σπάνε αρκετά τα φωνητικά)…

Ζω για τη μέρα που θα τολμήσει να στείλει καμιά σκανδιναβική χώρα κανένα αληθινό progressive metal κομμάτι εκεί, να το ακούν όλοι οι φλώροι και να μην καταλαβαίνουν χριστο!:stuck_out_tongue:

Υ.Γ. Μικρός αναρωτιόμουν τη θέση θα έπαιρνε αν πήγαινε το bard’s song στη eurovision!!:lol:

Ναι ρε παιδιά, άλλοι τον ήξεραν ήδη, άλλοι όχι, είδατε όμως πόσοι τον έμαθαν έστω και μέσω Γιουροβίζιον, γιατί να μην πάει όσο καλύτερα γίνεται; Γιατί να περάσουν στην επόμενη φάση άκυρα τραγούδια και όχι αυτό; Εμείς θα το ψηφίσουμε, το θέμα είναι να πούμε και σε καμμιά δεκαριά γνωστούς που δεν ασχολούνται ότι υπάρχει κομμάτι που μας εκφράζει. Να γίνει καθεστώς η φάση ροκιά και να πάψει ο πολύς κόσμος να αδιαφορεί για το θεσμό γιατί τα χωράει όλα και εκεί θα φανεί ποιο είδος είναι το καλύτερο (καταλαβαίνετε ποιο εννοώ φυσικά…)

Ούτε θέλω να φανταστώ πόσα τέτοια posts θα ακολουθήσουν, αυτό ήταν μόνο η αρχή…

Ποπο τωρα ειδα το τοπικ,καλα δεν περιμενα με την καμια οτι ο τραγουδιστης των υπερτατων Artch Eirikur Hauksson θα συμετειχε στην Eurovision!Και πολυ καλη η power ballad Που τραγουδαει!Στανταρ θα την στηριξω!
Αληθεια θα παιξει κανενας στοιχημα eurovision?Τι προτεινετε?

Έχεις καεί!!!:stuck_out_tongue: :lol: :lol:

Δεν έχω να προτείνω κάτι αλλά ελπίζω η Ελλάδα να βγει τελευταία! Ήμαρτον, ακόμα είμαι νευριασμένος με το μπάζο την Παπαρίζου που βγήκε και πρώτη… :evil:

Ουγγαρια βρε… bluezακι:D
Βεβαια θαρρω οτι η κοπελια δεν εχει την ιδανικη φωνη για μπλουζ αλλα το τραγουδακι πολυ μ’αρεσει!:smiley: :stereo: :hippy:

εγω θελω ΤΑΜΤΑ! :frowning:

8O 8O 8O 8O 8O

Μπαζο η Παπαριζου ???

#-o #-o #-o #-o

Ναι μπάζο και αίσχος τραγούδι!!! Δεν μπορώ να καταλάβω πως αρέσει σε όλους :dunno: Προσωπικα μου την σπάει απίστευτα η φάτσα της! Αλόγα!!8)

Πάντως μπήκα στο eurovision.tv και άκουσα τα πρώτα 15 τραγούδια του ημιτελικού και βλέπω ότι το επίπεδο έχει ανέβει πάρα πολύ σε σχέση με τα προηγούμενα… Δηλαδή τα χαζο-pop (στυλ Σαμπρέλ) είναι πολύ λιγότερα… Επίσης μου άρεσαν της Γεωργίας και της Ελβετίας!
Τσεκάρετε επίσης το video-clip της Πολωνίας, είναι χάλια τραγούδι, αλλά τουλάχιστον η γκόμενα είναι όλα τα λεφτά! http://www.eurovision.tv/addons/mediaplayer/video/pol.html

Next time να στείλουμε innerwish:p :lol:

Ολοι Σαρμπελ υποστηριζουμε!!!

ΔΥΝΑΤΑ ΚΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ!!!

[-X [-X [-X [-X [-X

#1 Ellada ('h Islandia to idio kanei)
#2 Elbetia (vampirofash) 'h Leukorwsia
#3 Ispania (gia summer xabale)
#4 Slovenia (opera k oxi mono)

exw k alla alla bariemai twra :slight_smile:

Ο Σαμπρέλας πόσο δίνει στο στοίχημα???:-k :-k :-k

Εγώ πάντως θα παίξω Ισλανδία για πρωτιά…:-k :lol:

τι το ελληνικό έχει ο Σαρμπέλ και το κομμάτι του?

ΡΕ φιλε οταν λεσ για eurovision ξερεισ οτι και ο καλυτεροσ μουσικος να πηγαινε και στην καλυτερη να κερδιζε δεν θα ηταν ουτε για το τραγουδι ουτε για καποιον αλλο λογο!το τραγουδι στον θεσμο ειναι γυρω στο 35%τησ ψηφοφοριας το αλλο 65% ειναι λογω των συμμαχιων των χωρων!

Όπως και να’ναι, συμμαχίες κτλ, εμένα μου αρέσει να μαζευόμαστε με φίλους τη βραδιά της eurovision και να τη βλέπουμε! Έχει πολύ πλάκα!! Τώρα αν βγει πρώτη η Ελλάδα ή η Λευκορωσία καρφί δε μου καίγεται…:stuck_out_tongue:

Εγώ πάντως έβαλα κάτι ψιλά σε Λευκορωσία και Σερβία και Κύπρο ότι θα τερματίσει πάνω από Ελλάδα,έτσι για να ’ χουμε κάτι να ασχολούμαστε.