Eurovision 2007 Αρχισαν τα οργανα

Οφειλω παντως να ομολογησω οτι εχει και γαμω τις κιθαρες ο Δαντης.Μια με Les Paul τον εχω δει,μια με Fender κτλ…Θυμαμαι τον ειχα μισησει οταν τον ειχα πετυχει σε μια εκπομπη με την Fender την SRV signature.:? Δεν ξερω βεβαια αν του τις δινουν κιολας για διαφημιστικους λογους,αλλα δεν νομιζω πως η Fender π.χ. περιμενει να διαφημιστει απ τον Δαντη…8O :smiley: :smiley: :smiley:

Χμμ… Δε θα είχε καμία ουσιαστική διαφορά με το 2004…
Όλοι από κάτω θα φώναζαν “ΣΑΑΑΑΑΑΑΚΗΗΗΗΗΗΗΗΗ!!!” :bow2: :lol3: :lol3:

Και να παίξουν το Fifth Illusion… :metal:

πανω σ’ αυτο να σχολιασω.

πρώτον αναλογως των περιστασεων.αν πχ παιζεις σαν drummer, κιθαριστας σε καποιον σκυλα, τοτε λογικο, εχεις αναγκη απο φραγκα. αν παλι παιζεις δικα σου εκει ειναι που σου δινω δικιο, επειδη κανεις αυτα που εκραζες στην ουσια…δηλαδη ποτε δε πιστευες στη μουσικη που ακους…

βέβαια όπως ειπες ειναι ουτοπικο…αλλα δυσκολα θα χε κανεις καποια γερα κονε για κατι τετοιο. ειδικα ανθρωπος που εχει σοβαρη αναγκη απο φραγκα…ετσι το βλέπω εγω…εκτος αν γινεις τραγουδιαρης του πως το λενε ντριμ σόου, και δε θα σε θυμουνται καν μετα απο 2 χρόνια…

ένα ωραίο περιστατικο ειναι που ενας φιλος ξέρει εναν που ειναι drummer σε γνωστους σκυλαδες και τον ρωτα μια μερα “καλα πως αντεχεις τοσες ωρες να παιζεις ενα ρυθμο;”

και του λεει “κοιτα, το πρωι που τελειωνω και γω, παω στο αμαξι μου να γυρισω σπιτι, και εκει βάζω λίγο Sodom να ρθω στα ισια μου.

απλα ρισπεκτ

Δευτερον, χαιρομαι αφανταστα που καποιος εδω μέσα ξέρει τους Dredg. τους έμαθα μεσω φιλου που εμενε ιταλια το 2002 (το el cielo ειχαν βγαλει τοτε νομιζω). προσωπικα τους γουσταρω αφανταστα, και κριμα που δε τους ξερει ο κοσμος μιας και τα CD τους νομιζω μολις περυσι απεκτησαν διανομη απ’ τα μέρη μας…

Τριτον, ναι η Eurovision ειναι όντως εμετικη. Με τους Lordi αρχικα γουσταρα, αλλα όταν τους ειδα να παιζουν πάνω απο τους Testament ( :metal: ) σε αφισα εξωτερικου, με πιασαν τα νευρα μου. ειπαμε να σεβομαστε τα ιερα και τα οσια λιγο…

ον τοπικ: εχω να δω τηλεοραση πανω απο 2 χρονια. αυτον τον σαμπρελα πως τον λενε τον εχω δει μονο σε φωτο, και φαινεται κάπως γλοιώδης. τελικά αυτον στελνουμε ε; whatever. δε θα δω ουτε φετος τον διαγωνισμο αρα δε με νοιαζει ιδιαιτερα…

Μάλλον την έχετε υπερεκτιμήσει.

Σιγά το ροκά που ξεπουλήθηκε κιόλας…
Μια ζωή εκεί ήταν.

Ειδικά μετά τη φετινή τους δισκάρα! :smiley:

Έτσι.
Για το χαβαλέ ποστάρουμε εδώ.

Μπορεί, αλλά τόσα χρόνια στο κουρμπέτι πρέπει να έχει πολλές διασυνδέσεις και να έχει βγάλει τρελά φράγκα.

say…say say…say the magic word…SAGAPO S A G A P O…
φέρτε το θεό πίσω ρε!!!

ήταν σιγουρα η πιο heavy metal εμφανιση που ειχε η ελλαδα στη γιουροβυζιον. 100 κιλα πανοπλια ο καθενας:lol:

Μεχρι και οι Κλαπσοντυ τους ειχαν ζηλεψει

Ηταν απλα τρισαθλιο.:o

ahahahahahah :lol: :lol: :lol:

Επικοί στίχοι:

YASSOU MARIA
Σαρμπέλ

FIRST OFF SHE’S A LADY
AND THIS IS A LADIES WORLD
MAN SHE DRIVES THEM CRAZY
DANCING LIKE A CHIKI GIRL

ALL EYES - ON MARIA
NO LIE - SHE’S THE BOMB
OH MY - THEY ALL WANNA SEE HER,
ALL WANNA BE THE LUCKY ONE

SHAKE IT UP, SHAKE IT UP
THERE YOU GO - OH OHH
YASSOU MARIA
TURN AROUND, BRING IT DOWN
GO SLOW - HEADS UP
LORD HAVE MERCY
SHAKE IT UP, SHAKE IT UP
THERE YOU GO - OH OHH
YASSOU MARIA
AI, AI, AI, THERE SHE GOES
MARIA!
YASSOU MARIA

MOVES LIKE APHRODITE
SO HIGH ABOVE THE REST
SMOOTH LIKE CLEOPATRA
AN ANGEL IN A DEVIL’S DRESS

HER HIPS - LUST IN MOTION
HER LIPS - RED LIKE WINE
SHE IS - THE HEART OF ATTENTION, PROBABLY SHOULD MENTION
SHE’S MINE…

SHAKE IT UP, SHAKE IT UP
THERE YOU GO - OH OHH
YASSOU MARIA
TURN AROUND, BRING IT DOWN

GO SLOW - HEADS UP
LORD HAVE MERCY
SHAKE IT UP, SHAKE IT UP
THERE YOU GO - OH OHH
YASSOU MARIA
AI AI AI THERE SHE GOES
MARIA!

SHAKE IT UP, SHAKE IT UP
THERE YOU GO - OH OHH
YASSOU MARIA
TURN AROUND, BRING IT DOWN
GO SLOW - HEADS UP
LORD HAVE MERCY
SHAKE IT UP, SHAKE IT UP
THERE YOU GO - OH OHH
YASSOU MARIA
AI AI AI THERE SHE GOES
MARIA!

:lol:

Μετα απο αυτο το επος,ενα δακρυ κυλησε…:-k
Ο ποιητης,μιλησε…Γεια σου…Μαρια…

Εδω πηραμε πρωτη θεση με τον στιχο:“You’re Delicious, So Capricious”…:stuck_out_tongue:
Το yassou μου θυμιζει κινεζικο.

Σε παρακαλώ λίγα τα λόγια για τους στίχους της Γερμανού…Τα Αγγλικά είναι επιπέδου Proficiency!!!

Οχι… Αλλα θα ηθελα να την δω χωρις t-shirt:twisted:

dystixos epileksan mapa kommati eno tou danti itan poly kalytero kata thn apopsh mou. amfivallo an mpoume kai sth pentada mauto, dekada me to poly zori, ektos tou oti tha ginoume rezili pali pou steilame kapoion pou moiazei (alla den ksero an einai) gay ? sorry an prosvallo kapoion alla auth einai h gnomh mou kai h pikrh alitheia.

Tην έχουν δει 2 φιλαράκια από κοντά και μου έχουν πει τα χείριστα! :roll:
Πάντως ούτε εμένα με χάλαγε να τη δω χωρίς t-shirt!!! :smiley:

Πονηρουλη…:thumbup: :thumbup:

Τι ακουω μεσημεριατικα ρε. Θελετε να δειτε τα βυζια της πιο ασχημης γυναικας ολων των εποχων??? :stuck_out_tongue: