Η Σάννυ Μπαλτζή στην eurovision (?)

Τι εννοείς με το “θα περάσει από τελικό ε”.

δε μου χε δώσει τέτοια εντύπωση η μπαλτζή ότι της αρέσει η eurovision κ όλα τα σχετικά,κ δεν πιστεύω αυτή την είδηση!

'Οτι θα μαζωχτούν όλα τα καμάρια της χώρας να διαγωνιστούν για το ποιος θα πάει γιουροβίζιον. Δεν είναι σίγουρο ότι θα πάει εκείνη.

αμα εχει ωραιο κωλο και τον δειξει θα περασει.

[CENTER][/CENTER]

Ήσουν πάντα χαμηλών τόνων. Τελευταία σε βλέπουμε στην επιφάνεια να διεκδικείς την συμμετοχή στην Eurovision, γιατί ; Τι σε έκανε να πάρεις αυτή την απόφαση;

Το ότι αποφάσισα να πάω στη eurovision δεν σημαίνει ότι θα αλλάξω στάση ζωής απέναντι στον εαυτό μου, στον κόσμο και σ? αυτό που κάνω, θα είμαι και θα παραμείνω αυτή που ήμουν πάντα η Sunny που
ξέρετε. Είναι μέρος της δουλειάς μου και οι συγκυρίες το έφεραν έτσι, δεν ήταν αυτοσκοπός η συμμετοχή για να αποδείξω κάτι αλλά σαν μια ευκαιρία να ακούσουν και κάποιοι άλλοι τη μουσική μου.

και άλλα ωραία εδώ

Τι άμα; Για τσέκαρε καλύτερα ένα πονηρό βιντεοκλίπ της :wink:

πάμε μωρή Σάννυ να τους πάρουμε τα σώβρακα :p:p:p:p:p

νταξ, για eurovision νομίζω ότι είναι κάτι παραπάνω από καλό:!:

Μέτριο. Προτιμώ Κοργιαλά.

btw τι έγινε, τα παρουσίασαν τα κομμάτια; Γιατί, αν όχι, θα αποκλειστεί και αυτό όπως κάποια άλλα που έχουν ήδη αποκλειστεί επειδή διέρρευσαν.

νομίζω ότι τα παρουσίασαν κανονικότατα.

άμα ακούσεις και τα υπόλοιπα της Ελλάδας, θα δεις ότι είναι με διαφορά το καλυτερο. Βασικά, είναι το μόνο που δεν έχει σχέση με το κιτς ρε παιδί μου του διαγωνισμού αυτού. Εντάξει, δεν περίμενα από την Σάννυ να γράψει κάποιο δεύτερο “Σαν Τα Φύλλα” για να πάει στον διαγωνισμό, αλλά το κομμάτι είναι μια χαρά, άμα το συγκρίνεις με το μέσο επίπεδο των κομματιών που κατά καιρούς συμμετέχουν.

Όλοι ψηφίζουμε Σάννυ :lol::lol::lol::p:p

ειμαι ο μονος ο οποιος δεν ακουει μια ελληνικη υποψηφιοτητα αλλα μια αγγλικη/αμερικανικη?παντως αυτο το πραγμα εχει παραγινει,χωρις ουτε να εχω εξτρμιστικες πεποιθησεις,ουτε δεξιος ειμαι ουτε τιποτα,αλλα απο ενα σημειο και υστερα κατανταει ηλιθιο το να γινεται ενας ευρωπαικος διαγωνισμος τραγουδιου με σκοπο να αναδειξει το κορυφαιο κομματι της ευρωπης και ολα τα τραγουδια απο τις 30 τοσες χωρες ποσες ειναι να ειναι ΟΛΕς στα αγγλικα (αν οχι ολες οι περισσοτερες σιγουρα).προσωπικα πιστευω οτι ο διαγωνισμος ειναι ηλιθιος αλλα παρολα αυτα τον παρακολουθουμε καθε χρονο με φιλαρακια για να δουμε κωλους/τουμπες/λαθη και γενικα για χαβαλε αλλα αν το δουμε σοβαρα (τελως παντων) ειναι μεγαλο λαθος αυτο με την γλωσσα.
χωρις να θελω να θιξω το θρεντ και τον παναγιωτη που το ξεκινησε ετσι? (για να ειμαστε και κοβερντ :p)

σεβαστό, αλλά μου φαίνεται άτοπο να έχει κάποιος τέτοιες απαιτήσεις από έναν διαγωνισμό σαν την γιουροβίζιον (όπου κατά βάση είναι ο ορισμός του κιτς).

Ο μόνος λόγος που άνοιξα το θρεντ είναι επειδή πρόκειται για την υποψηφιότητα της Μπαλτζή, όπου έχει σεβαστή θητεία στον ελληνικό rock χώρο. Και όχι για την “ελληνική” υποψηφιότητα.

Με αυτή την λογική, θα μπορούσες να διατυπώσεις ακριβώς την ίδια ερώτηση στο θρεντ των Keep Of κατι και Pain Of Salvation, όπου και αυτοί ήταν υποψήφιοι για τις χώρες τους, όπου και εκείνων τα τραγούδια δεν είναι ενδεικτικά της παραδοσης της χώρας τους.

Δεν ακούγεται και άσχημο…θέλει και μια γαμάτη σκηνική παρουσία να το υποστηρίξει (sic) 8)

edit:Το έχω ακούσει αρκετές φορές σερί και γίνεται όλο και καλύτερο.

οκ ναι δεν το ειχα σκεφτει αυτο.για γιουροβιζιον μιλαμε οποτε οι απαιτησεις και τα στανταρ που εθεσα ισως οντως να ειναι ψηλα :stuck_out_tongue:
with all due respect τα λεω ολα παντως παναγιωτη,ξαναλεω δεν στελνω για να θιξω ατομα αλλα θεματα (just to be clear :wink:)

Ξεφτίλα για την Μπαλτζή… Κρίμα…

Όντως8O:!:

έτσι ρε παιδιά, κράξτε λίγο να γίνει σούσουρο :stuck_out_tongue:

δεν θέλω να προσπαθήσω να μεταπείσω κανέναν για την άποψη του βασικά, αλλά θέλω να σας ρωτήσω τί περιμένατε από την συμμετοχή της Μπαλτζή, δεδομένου ότι

  1. γράφει ένα τραγούδι για την eurovision
  2. δεν χρησιμοποιεί το όνομα Santa Fila

α?

ακουσα οτι αν κερδισει θα εμφανιστουν στη eurovision μεσα σε φερετρα…αυτο θα ηταν ενδιαφερον:-k

Πάντως είναι ότι πιο αξιοπρεπές απο όλες τις συμμετοχές… Γιατί εκείνο το χιπ-χοπ-ποπ-λυρα του Πυροβολάκη πολύ μου την έδωσε… [-X

πολυ μπασταρδεμενο το τραγουδι του πυροβολακη
αυτο το hip hp πολυ ξενερα…μονο εμεις οι ελληνες κανουμε τετοιους συνδιασμους

Nα μην ασχοληθεί με την Eurovision.