Πιο επικός δίσκος ever?

Δεν θα πω για δίσκο αλλα ενα απο τα 5 επικοτερα κομματια ολων των εποχών:

πωωωω γαματο!

ΕΔΙΤ αφου το ακουσα εχω μεινει καγκελο ! υμνος !! ωραιος εσυ που το ποσταρες!

καλα ναι, το heroes είναι τρελλή κομματάρα. τον έχω το δίσκο αλλά δεν με έχει συγκινήσει ο υπόλοιπος!

Τρομερο κομματι man :thumbup::metal:

O δισκος δεν ειναι κατι ιδαιτερο κινείται σε priestικα πλαίσια.Τσεκαρετε και το πρωτο τους παντως show no mercy

Η αλήθεια βρίσκεται εδω:

κοίταξα τις τρεις πρώτες σελίδες και δεν είδα αυτούς

[B]http://www.youtube.com/watch?v=o_UUORB3wpM[/B]

ο δίσκος είναι τυχαίος ,θα μπορούσε να είναι οποιοσδήποτε απο τη δισκογραφία τους .

Αν Ψάχνετε για το απόλυτο έπος:

[B][SIZE=“4”]Ash Ra Tempel (1971)[/SIZE][/B]

ΦΩΝΑΡΑ !!! 8O
ΞΕΡΝΑΕΙ ΦΩΤΙΑ ΚΑΙ ΑΤΣΑΛΙ Ο ΤΥΠΟΣ !!! :bow:

Aπό τους λίγους επιούς δίσκους που έχω ακούσει οι κορυφαίοι είναι το Twillight Of The Gods των Bathory και το Hail To England των Manowar.
Mπορείτε να μου προτείνετε κανα συγκρότημα που να παίζει επικό μέταλ στο στυλ των Βathory ; Μόνο τους Primordial ξέρω.

άκου τα πάντα από doomsword. και να ακούσεις και μια άλλη μπάντα του deathmaster, τους gjallarhorn.

edit: άκου και το demonaz-march of the norse.
και γενικά ότι μπάντες ακούσεις από viking θα γουστάρεις λογικά.

edit 2: τώρα μου έσκασε. άκου οπωσδήποτε αυτό:

einherjer: odins owns ye all.
γαμεί!

Μπάντες από viking; Τι viking; Πρόσεξε γιατί έτσι πια αποκαλούνε το παρακλάδι του σουηδομελοντεθ με τη βαηκινγκ θεματολογία.

Και -γενικά- μια χαρά όρος είναι το epic (heavy) metal. Γιατί viking?

Κατά τ’ άλλα, η απάντηση στον Ιλλούβαταρ είναι το Let Battle Commence των Doomsword, το Gjallarhorn και τα 2 Ereb Altor. Πολύ μπάθορυ ναουμ.

ειδικά το πρώτο ereb altor. θα κλάψεις με το πόσο μοιάζουν και πόσο καλά το κάνουν βεβαίως

όταν λέω βίκινγκ εννοώ το επικό μέταλ στο ύφος των bathory. έχει τις διαφορές του από το “κλασσικό” epic (heavy) metal.

Το τεμάχιο του Demonaz που ανέφερε ο Έλρικ γαμεί στεγνά ε.
Μπράβο ρε φίλε, ούτε που το είχα αντιληφθεί ότι είχε βγάλει δίσκο.

ΥΓ. νομίζω μετράω ήδη 3 φορές να έχει αναφερθεί μέχρι τώρα μια από τις λίγες μπάντες που αγγίζουν την τελειότητα στην κατηγορία κατά την γνώμη μου (Kodex).

[SPOILER]Define “τελειότητα” —> Manowar - Bathory - Manilla Road[/SPOILER]

Λοιπόν αυτό εδώ είναι διαμάντι, και δεν τους είχα καν ακουστά! 8O

Μπράβο ρε Δισκοβόλε!


όποιος δε το ξέρει ας το τσεκάρει. η υπερκομματάρα run for tomorrow είναι τρελλός ύμνος.

Καλα που αναφερθηκαν τα παγανοτετοια στη προηγουμενη σελιδα,για να θυμηθω κλασσικα να αναφερω και τα 2 τελευταια Moonsorrow.Δηλαδη και μονο το Pimeä να χαν γραψει τα παληκαρια παλι απαραιτητη θα ηταν η αναφορα.Kαλα με V: Hävitetty ο Ιλουβαταρ θα τη καταβρει,ειμαι σιγουρος.

Exxplorer γαμαν απλα οπως ειπε και ο Somn καλυτερα να αναφερουμε μπαντες που δεν εχουν καθολου ροκενρολοπαραδοσιακομεταλ μεσα τους(πχ το ρεφρεν του θεορατου Run For Tomorrow που θυμησε ο Ελρικ ειναι τετοιο)για να μη τραβηξουμε και το μισο us metal δηλαδη=p