Πρωτη ταινια σε σινεμα ever?

Αν θυμάμαι καλά το ‘‘The lion king’’ στη Γερμανία…

Lion King, Jumanji, Braveheart… ένα από αυτά. Πάνω κάτω την ίδια εποχή βγήκανε…

Στο Braveheart μου κλείνανε και τα μάτια στους αποκεφαλισμούς :lol:

“A few good men” γιατί δεν έβρισκαν οι γονείς μου που να με αφήσουν… Πήρα το αρκουδάκι μου (ήμουν 8 χρονών) και πήγα… Με Νίκολσον που έχει μείνει κλασσικός: “YOU CAN’T HANDLE THE TRUTH!”

Δεν μπορώ να θυμηθώ αν ήταν το “The Mask” ή το “Ιnterview with a vampire” - ένα απ’ τα 2 πάντως…

Το Jurassic Park

χοντρός λιγνός με τον παππού μου όταν ήμουν μικρούλης…

*τώρα έγινα μεγάλος και πρόκοψα…:?

Ben-Hur…όρθιος σένα κινηματογράφο στον Πειραιά, Σωτήρος τέρμα γωνία…βλέποντας πρώτα απ’το διάλειμα μέχρι το τέλος όρθιος, και μετά την αρχή μέχρι το διάλειμα καθιστός:):!:

μεγαλη αγαπη. ακομα γουσταρω να το βλεπω:wink:

Σε κινηματογράφο στο Παγκράτι (αν δεν ήταν το Παλλάς, πρέπει να ήταν ένα άλλο που έχει κλείσει και δε θυμάμαι πώς το έλεγαν), ήμουν περίπου 6 χρόνων και είδα το “Ποιός παγίδεψε τον Roger Rabbit”… :smiley:

Οι πρώτες που θυμάμαι νομίζω ήταν Ποκαχόντας, Lion King, Αλαντιν και μία όχι καρτούν με έναν αγιο βασίλη. Τώρα δε θυμάμαι αν ήταν κάποια από αυτές και αν ναι ποιά

Κάτσε ρε vedder, το lion king βγήκε το '94. Τότε ήσουν(/ήμασταν) 2 ετών να πούμε :stuck_out_tongue:

σε κινηματογραφο στην κερκυρα to 1990 το gremlins 2!!!

Όταν ήμουν δημοτικό, είχα πάει στο Χάρυ Πότερ 1 με μια συμμαθήτριά μου :oops:

Πρεπει να ηταν το Independence Day. Δε θυμαμαι καν ποτε ηταν η που ειχαμε παει. Ημουν μικρος τοτε. Aλλα μου ειχε κανει γαμω της εντυπωσεις. Ειχα πωρωθει. Το αγορασα σε βιντοκασετα και πρεπει να το εχω δει πανω απο 30 φορες απο τοτε :?

εγω ειχα παρει το βιβλιο:p

μμμ, εγώ θυμάμαι το hook στο ιντεαλ. παίζει να χα δει και κάνα άλλο πιο πριν, αλλά αυτή είναι η πιο δυνατή κινηματογραφική εμπειρία μου από τα παιδικά μου χρόνια μάλλον :stuck_out_tongue:

Είχα παέι σίγουρα, μπορεί και να χα πάει και πιο πριν σινεμα :stuck_out_tongue:

Μαλλον Παναγια των Παρισιων.Tις επομενες 2 χρονιες(και μεταξυ αλλων ταινιων)η αντριλα συνεχιστηκε με Anastasia και Mulan.

[vedder mode]Mετα τη γεννηση μου για να το γιορτασουμε πηγαμε οικεγενειακως και ειδαμε “Χορευοντας με τους Λυκους”[/vedder mode]

:stuck_out_tongue:

2 φορες τραγικος…

λοιπον τωρα θα γελασετε πολυ με αυτο που θα γραψω…:lol::lol:
η 1η ταινια που ειδα πρεπει να ηταν με το δημοτικο που ειχαμε παει να δουμε το…

“το τσιρκο”, βουβη ταινια του τσαρλι τσαπλιν…:lol::lol::lol: