Evergrey - Hymns For The Broken

Τι να τους κάνεις τους seeders, έχεις Ρώσους, μόλις κατέβηκε, έχω μια δουλίτσα, τα λέμε σε λίγο.

Κατεβηκε το τιμημενο!
Αυριο εντυπωσεις…

Λοιπόν, έχουμε θέμα που θα έλεγε και ο Vic.

Καλύτερος δίσκος τους μετά την κυκλοφορία του Inner Circle και σίγουρα στο δικό μου τοπ3 τους γενικά, 10/10, μάλλον δίσκος της χρονιάς, αυτά με επιφύλαξη γιατί μια φορά το άκουσα μόνο, όταν το λιώσω ίσως είμαι πιο υπερβολικός.

A πα πα πα, το ειδα το ονειρο απο την τραγουδαρα King of errors, ο πατος μου κατεστραφη ηδη, δωσε πονο

Ρε σεις τι γινεται εδω περα???
Εχω μεινει με το στομα ανοιχτο.Απιστευτα πραγματα!Κομματαρες,παραγωγη τουμπανο και ο Tom ειναι σε τρελη φορμα.Μια ωρα και δεν κανει κοιλια ουτε δευτερολεπτο.
Δεν μπορουσα να φανταστω οτι θα ειναι ΤΟΣΟ καλο.
Ισως να ειναι και λιγο νωρις,ισως να ειναι και ο αρχικος ενθουσιασμος,αλλα πιστευω οτι μιλαμε για εναν απο τους 2 καλυτερους δισκους της καριερας τους,αν οχι για τον καλυτερο σαν συνολο.

Ο αδερφός μου λέει αμάν με όσους γράφουν για επιστροφή των παλιών καλών Evergrey, ο δίσκος είναι φυσική συνέχεια του Glorious Collision, το Phantom Letters θα μπορούσε πολύ άνετα να είναι στο Hmyns…, και τέλος πάντων δεν επέστρεψαν, πάντα εδώ ήταν.

Δεν ξέρω, πείτε κι εσείς, εγώ επιμένω σε όσα έγραψα λίγο πιο πάνω. Και ο Wintersun καλά τα λέει δηλαδή, αλλά όχι και καλύτερος δίσκος τους έβερ, έστω και σαν σύνολο. Δεύτερος καλύτερος ναι, μάλλον ναι. XD

Jacob Hansen my friend, μαλλιασε η γλωσσα μας για την παραγωγαρα,

…πο πο πο μαρέσουν πάρα πολύ αυτά που διαβάζω:):!:

These hymns really are for the broken…

Eχω τον δεοντα πονο 2 μερες και συνεχιζουμε. Φυσικα το πιο λιωμενο ειναι ο Βασιλιας των λαθων που εχει φαει λιωσιμο το βιντεο απο τη μερα που εσκασε και που ακομα με ανατριχιαζει καθε φορα που το βλεπω, τραγουδαρα-σινγκλαρα κατ’εμε, αρχισε το χορο.

Ο οικειος σε μενα πλεον ηχος του Hansen λογω των δισκων του με τους αγαπημενους Pretty Maids, ο ιδιος συνεχιζει και εδω, αυτες οι σεμιναριακες ισορροπιες οταν χρησιμοποιεις πιο εντονα πληκτρα, οι πονεμενες συνθεσεις υπαρχουν και αυτη η φωνη με φτιαχνει απιστευτα, εσπειρε το αλμπουμ, τελεια και γκαυλα

…τελικά δεν θα αντέξω μέχρι να το αποκτήσω, θα την κάνω την παρασπονδία:p, και σε λίγο το δωμάτιο θα γίνει γκρι…τα πάντα γκρι:):!:

Πολύ ωραίος δίσκος. Δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα μαζί τους, αλλά τώρα ψήθηκα αρκετά να το κάνω. Μεγάλη κομματάρα το The Grand Collapse, που πάει άνετα στο Top 10 μου για φέτος.

…απλά οι Evergrey έφτιαξαν ένα δίσκο σαν αυτούς για τους οποίους τους αγαπήσαμε, αλλά δεν είναι αντιγραφή κανενός…δίσκος που θα με συντροφεύει για χρόνια:):!:

Μετα απο πολλες ακροασεις τις οποιες χρειαζεται μπορω να πω και γω οτι ο δισκος ειναι απιστευτος…!!!
Δε μπορω να πω αν ειναι ο καλυτερος σιγουρα δε μπορω να το πω αυτο αλλα εχω αρρωστησει τον ακουω ασταματητα και ειναι γεματος κομματαρες…!!! To μονο ισως αρνητικο ειναι οτι θα ηθελα λιγο παραπανω ταχυτητες στο αλμπουμ…
Forevergrey μαγκες!!! :DD

…μέσα σε όλα τα γαμηστερά τραγούδια το ομόνυμο Hymns For The Broken και το King Of Errors, έχουν γίνει τα πιο αγαπημένα:):!:

The Grand Collapse, Archaic Rage,Wake a Change,κομματαρες!
Ενω το King of Errors περιεργως ακουγεται ακομα καλυτερο στην ροη του δισκου.
Για μενα το καλυτερο τους απο την εποχη του Inner Circle.

the Aftermath …Ανατριχίλα!!Είναι ο ορισμός του συνδυάζω μελωδία με μελαγχολία.Από κοντά the grand collapse,wake A change,Archaic rage ενώ το A new down έχει τρομερές κιθάρες

το ακουω καθημερινα και γω
τρομερη οντως παραγωγη
και φοβερες μελωδιες και φωνητικα
το king of errors ακουγεται παρα πολυ καλυτερο μεσα στο αλμπουμ
σε σημειο να ειναι ενα απο τα αγαπημενα μου!
το ομωνυμο ειναι καταπληκτικο τραγουδι
οπως επισης και τα 2 7+ λεπτα στο τελος

δεν μπορω να κρυψω ομως οτι μεχρι τωρα το προηγουμενο τους μου αρεσει περισσοτερο…

κανε ενα εντιτ και σβησε την τελευταια προταση, δε στεκει :stuck_out_tongue:
εκτος και αν εχεις καποιο κενο μνημης και δε θυμασαι οτι εβγαλαν και αλλα μετα το Recreation :p:p

αυτο με το king of errors ειναι οντως φοβερο παντως ενα απλα καλο τραγουδι μες τη ροη του δισκου εγινε κομματαρα και αυτο το ρεφρεν με εχει κολλησει στο μυαλο και δεν λεει να φυγει εδω και μερες

μάλλον λέτε οτι δένει καλύτερα μαζί με τα άλλα. γιατί απο ροή, πρώτο κομμάτι είναι :stuck_out_tongue: