Evergrey - Hymns For The Broken

ναι αυτο ειναι κατι που ισχυει χεχε

χχαχα
μπα
μια χαρα τα θυμαμαι
του glorious collision του λειπει η μπαμ παραγωγη
γιατι ειχε πολλες κομματαρες (leave it behind us, fit the mold, wrong, and the distance…)
και ισορροπια μεταξυ ταχυτητων και πιο “ατμοσφαιρικων” κομματιων

Κι αφού όλοι συμφωνούμε τι δισκάρα είναι, με βάση τα όσα μου είπε ο Tom στη συνέντευξη ότι θα έρθουν Ελλάδα, θα πρέπει να περιμένουμε σύντομα τίποτα ανακοινώσεις. Για να δούμε…

τελευταια φορα ποτε ητανε?
περιοδεια του torn στο παλιο next? (δεν θυμαμαι τα ονοματα που πηρε μετα. :P)

αυτο το the aftermath τι κομματαρα ειναι γαμω!!!

Λοιπον δεν ξεφουσκωνει με τιποτα ο δισκος, μεχρι τωρα τουλαχιστον!
Ολο και καποιο διασπαρτο κομματι θα περναει καθε μερα απο το μυαλο μου, και θα με βαζει να ακουσω και παλι το δισκο.
Ακομα δεν μπορω να ξεχωρισω ποιο κομματι μ’ αρεσει περισσοτερο, μαλλον γιατι ειναι ολα κομματαρες!
Πραγματικα δεν το περιμενα με τιποτα, και τωρα που θα ηθελα πραγματικα να τους δω, μαλλον δε θα τα καταφερω…

…τι να ξεφουσκώσει…δίσκος που συντροφεύει γα πολύ καιρό, και ακούγεται ολόκληρος:):!:

[B]Evergrey - The Grand Collapse[/B]

να πέσει το βιντεο, για το [B]Black Undertow[/B]

Δεν με εντυπωσίασε και τόσο. Αν αυτά τα κάνουν στα live τους τότε ναι θα είναι πιο ψαρωτικό. Το κομμάτι φυσικά είναι τεράστια λατρεία.

Κατά τα άλλα μιας και πλέον έχει περάσει πολύς καιρός από την κυκλοφορία του άλμπουμ μπορώ να το πω με σιγουριά. Ναι το Hymns For The Broker είναι το καλύτερο άλμπουμ των Evergrey!!! Ακόμα συχνάζει στο player μου και κάθε φορά μάλιστα μου φαίνεται και καλύτερο. Δεν νομίζω να έχει περάσει μήνας χωρίς να έχει παίξει έστω και ένα κομμάτι.