Evergrey - Monday Morning Apocalypse

Για να δούμε τι θαύμα θα κάνουν πάλι οι απίστευτοι Σουηδοί! Το άλμπουμ κυκλοφορεί 27 Μαρτίου! Ήδη το πρώτο τραγούδι πού άκουσα δείχνει πολλά υποσχόμενο!!
Για περισσότερα:

www.insideout.de
www.evergrey.net

Κι εμένα μου άρεσε αυτό που άκουσα το Σάββατο από Σειρηνάκη - Φράγκο στον Atlantis

Εγώ το άκουσα τη Κυριακή όμως :stuck_out_tongue:
Στο site τους υπάρχουν κάποια samples, έτσι για να πάρουμε μιά ιδέα για το άλμπουμ λίγο πριν κυκλοφορήσει! :wink:

Το έχω εδω και κανα μήνα και ομολογώ ότι μου αρέσει. Δεν είναι τόσο prog όσο το προηγούμενο. Είναι πολύ heavy με ωραίες μελωδίες. Το εξώφυλλο σαν ιδέα είναι ίδιο με των Stryper στο “Against the Law” αλλά εντάξει, οι Evergrey είναι πιο άσχημοι…χαχαχχααχα :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Το ότι έχουν καταφέρει μετά το In Search Of Truth (το κορυφαίο τους κατ’εμε “πόνημα”) και κυκλοφορούν πολύ καλά albums λέει πολλά! Μία από τις καλύτερες metal μπάντες των τελευταίων χρόνων!

Οι Evergrey ειναι γαμω τις μπαντες , τον εχω και τον ακουω εδω και μερικες μερες .
Παραδειγμα το Dvd τους το οποιο ψηφιστηκε ως το καλυτερο στην Σουηδια, ξεπερνωντας και το Livet From The Dark των Europe.
Τους παρακολουθω εδω και χρονια και ομολογω οτι σε καθε cd γινοντε και καλυτεροι.

Απλα πρεπει να τους δουμε και εδω καποια στιγμη.

Όταν λές τον έχεις, εννοείς ότι έχει έrθει ήδη στα καταστήματα η τον κατέβασες (η σου έδωσε κανένα promo ο φίλος σου ο Σειρηνάκης; :wink: )

Είχαν έρθει πριν μερικά χρόνια ως support στους Candlemass.

Όταν λές τον έχεις, εννοείς ότι έχει έrθει ήδη στα καταστήματα η τον κατέβασες (η σου έδωσε κανένα promo ο φίλος σου ο Σειρηνάκης; :wink: )

Είχαν έρθει πριν μερικά χρόνια ως support στους Candlemass.[/quote]

Οπα οπα μεγλε … ο Σειρηνακης ποτε δεν μου εχει δωσει cd , να του δωσω εγω οκ …αλλα να παρω ποτε . Αλωστε αλλοι παιρνουν τα προμο… ονοματα δεν λεμε .

Τον εχω απο τον θειο ιντερνετ :wink:
Το ξερω οτι ειχαν ερθει τοτε στο rodon αν δεν κανω λαθος , αλλα δεν τους ειχα δει τοτε.
Οπτε παμε παλι απο την αρχη . Θελω να δω τους Evergrey Live , γαμω την πουτανα μου !!! :lol:

Limewire, Kazaa, Soulseek η άλλο; Πάντως εγώ θα προτιμήσω να πάρω το CD, η έστω να το πάρει κάποιος άλλος :lol:

Νομίζω ήταν στο Σπόρτιγκ.

Κι εγώ ρε π@@στη μου! Δεν σε πειράζει να είναι και οι Symphony X μαζί;

Κοίτα εδώ http://www.mininova.org/tor/230414

Δεν ανοίγει η σελίδα :roll:

εμένα ανοίγει… το ξανατσέκαρα τώρα…
μπες www.mininova.org και κανε search για evergrey…

paides 2 fores exoun er8ei oi EVERGREY stin ellada
mia to 2000 me Kamelot kai Crimson Glory sto bug kai mia me Candlemass sto sporting
distixws kai tis 2 fores eixan metrio hxo kai den mporesan na deiksoun auto pou aksizoun… :?
eidika sto sporting den akougotan tipota…

pantws kai to monday… einai super kai oi EVERGREY paramenoun 8EOI!

Kamelot, Crimson Glory, Evergrey 8O 8O 8O
Ούτε στα πιο τρέλα μου όνειρα δεν θα μπορούσα να φανταστω τέτοιο live πακέτο :!:
NEED, αμα είναι την Κυριακή θα σου ζητήσω καμιά παραγγελιά :wink:
Υ.Γ. Άσχετο, το νέο Symphony X πότε θα βγεί επιτέλους;;;

Limewire, Kazaa, Soulseek η άλλο; Πάντως εγώ θα προτιμήσω να πάρω το CD, η έστω να το πάρει κάποιος άλλος :lol:[/quote]

Slsk στανταρτ !!

Εμένα πάντως δεν μου αρέσει και πολύ το Soulseek… Προτιμώ με τα χίλια Limewire!

Den ta katafera na eimai thn kiriakh telika giati eprepe na figw ektos A8inas…afisa to Mano mono tou…Eagleheart elpizw nathn ekanes thn paragellia! :slight_smile:

Oso gia tous Symphony X mallon 8a prepei na kaneis ipomoni giati auto ton kairo ixografoun ki ap’oso ma8ainw den einai oute sta misa akomh…

Όχι γιατί είχα κι εγώ κάτι άλλα και δεν μπόρεσα να ακούσω την εκπομπή :wink:
ϊσως αυτην την Κυριακή λοιπόν :slight_smile:
Το παρατραβήξανε οι Symphony X :?

Πολύ ωραίο αλμπουμάκι.

Καλό,αλλά όχι σαν το Recreation Day :smiley: