Evergrey

συμφωνω αλλα to Obedience ειναι τρελη τραγουδαρα!!!

Να το πω κι εγώ… ΜΠΑΝΤΑΡΑ!! Αγαπημενη δισκάρα το Recreation Day! :smiley:

Οντως οι evergrey ειναι τρομερη μπαντα, για μενα το μελλον της μουσικης που αγαπαμε.Βγαζουν δισκαρες που εχουν ολο το πακετο (στιχους-μουσικη) και με αγωνια περιμενω το torn που αν κρινω απο τα βιντεο που εχουν ανεβει στο youtube και ειδικα η εκδοση του μαρτιου με το τσαμπουκαλεμενο ριφ που σε αρπαζει απο τα αρχ…ια πρεπει το καινουριο αλμπουμ να γ…ει και να δερνει…δυστυχως δεν τους εχω δει live ακομα ομως αν και απ’οτι εχω πληροφορηθει οποτε εχουν παιξει ελλαδα ο ηχος ηταν τρισαθλιος…

φοβερή μπάντα με τέλεια ριφάκια!

ισως η καλυτερη progressive metal banda…ρισπεκτ στους κυριους

αν και δεν εχω ολα τα album τους πραγματικα το groyp αυτο ειναι
…γαματα
ισως η καλυτερη μπαντα απο τις καινουριες στη δεκαετια που αφηνουμε πισω
τους ειδα και στο τεxas
ηταν πολυ καλοι\

οντως
respect!!

απλα 4evergrey…η μπαντα δεν παιζεται…

Εδω εχουμε να κανουμε με μια μπανταρα που παιζει ΜΟΥΣΙΚΗ. :bow2:

Αιντε ρε ζωα πειτε τιποτα για αυτους τους σπουδαιους ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΕΣ. :slight_smile:

Τους άκουσα πρωτη φορά σε αυτο Solitude Dominance Tragedy όταν πρωτοβγηκε . Απο εκεί και πέρα τους ακολουθώ σε όλα τα άλμπουμ τους. Ομολογω πάντως πως αν και συνεχίζουν να μου αρέσουν (το torn ήταν και αυτο ένα καλό άλμπουμ) κάπου ψιλοαπογοητευτηκα, κυρίως γιατί κάθε φορά που περίμενα κάτι απο αυτούς έλεγα “τωρα θα το βγάλουν το αριστουργημα, τωρα θα το βγάλουν το αριστουργημα” τελικά ακόμα το περιμένω αυτο το αριστουργημα να βγει (που δεν νομιζω να βγει τελικά ποτέ).

Καλύτερο σίγουρα είναι το inner circle που περιέχει και εκείνο το στοιχειωμένο instumental. Γενικά καλό συγκρότημα αλλα μάλλον οι προσδοκίες μου απο αυτούς ήταν υπερβολικά υψηλες και δεν εκπληρωθηκαν ποτέ.

είναι το συγκρότημα που όρισε το πώς πρέπει να παίζεται το μοντέρνο power metal. τα recreation day και inner circle είναι έπη. ΤΕΛΟΣ.

  • In Search Of Truth:thumbup::metal::!:

τελικα μετα απο ολα αυτον το καιρο μου φαινεται οτι καλυτερο αλμπουμ τους για μενα
ειναι το Recreation Day!(και μαλλον και για αυτους καθως τα περισσοτερα κομματια στο λαιβ τους τα παιξανε απο κει!!)

και αυτο θεωρω ως το αριστουργημα τους

κομματαρες

blinded
the great deceiver
i’m sorry
recreation day
in your darkest hour

φοβερο εξωφυλλο και artwork (ειδικα η digibook εκδοση γαμει!)

στιχοι
ερμηνειες
παραγωγη

ολα σουπερ!

το συγκροτημα αυτο το πρωτογνωρισα πριν 2-2,5 χρονια απο ενα βιντεοκλιπ τους στο tv war! απο εκεινη την στιγμη και επειτα ειχαν ανακυρηχθει και γινει θεοι για μενα! οι δισκοι τους αποκτηθηκαν και λιωνουν με θρησκευτικη ευλαβεια και θα τολμησω να εκστομισω πως μαλλον ειναι η αγαπημενη μου prog-metal μπαντα! η εκτυφλωτικη σκοτεινια που διμιουργουν ειναι πραγματικα μοναδικη! οπως και τα συναισθηματα και οι εικονες που προσπαθουν να περασουν στον ακροατη! σαν αγαπημενο αλμπουμ θα διαλεγα το recreation day το οποιο και προσωπικα θεωρω αξεπεραστο! προσδοκω σε αναλογη συνεχεια απο πλευρας τους αν και για να ειμαι ειλικρινης αυτη η μπανταρα κατεχει τα κλειδια της εμπνευσης καλα φυλαγμενα στο τσεπακι της!

Ωραιοι οι Evergrey. Τους εμαθα εντελως τυχαια πριν απο 2 χρονια περιπου και επιτελους τους ειδα κατι μηνες πριν. Απο τα καλυτερα live που εχω παει 8)

Για μενα:
1.Inner Circle 2.In Search Of Truth 3.Torn 4.Recreation Day 5.S-D-T

Δυστυχως…

http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseaction=vids.individual&videoid=104804812

Εμένα μου άρεσε όπως το παρουσίασαν πάντως.

Μακαρι να γαμαει και το καινουριο σιντακι και ας παιζει οποιος θελει…

Κιεμένα…ακομπλεξάριστοι οι τύποι…ειδικά αυτοί που φεύγουν:):!:

Μακάρι, σαν το Torn, και καλύτερο ακόμα:):!:

Μακάρι, σαν το Torn, και καλύτερο ακόμα:):!:[/QUOTE]

Οντος μακαρι να ειναι σαν το τορν,αλλα καλυτερο δεν γινεται…ΠΟΣΟ ΠΟΙΑ???
το τορν για μενα ειναι αξεπεραστο…