Ezdrummer και drum machines γενικότερα

Μια καλη drum machine θελω να κατεβασω αλλα οσες εχω βρει ως τωρα ειναι μουφα.Αν ξερετε τιποτα καλο στειλτε μου να το κατεβασω.

Κι εγώ έψαχνα πριν λίγο καιρό κάποια καλή drum machine και δεν είχα βρεί τίποτα αξιόλογο. Έχω τα fruity loops τώρα, και ενώ μερικοί μου είχαν πει ότι είναι αρκετά καλά για τέτοια περίπτωση, εμένα δεν με πολυβόλεψαν.

To Reason είναι οτι πρέπει για όσους έχουν όρεξη να το ψάξουν λίγο το θέμα… :wink:

Φιλαρα,μολις μου ηρθε μια αναλαμπη.Κατι φιλαρακια πριν απο καιρο hip-hopαδες μου ειχαν πει για ενα πραγραμμα στο οποιο φτιαχναν την μουσικη για τα κομματια τους και ηταν τουμπανο,απλα δεν ειχαν το προγραμμα σε cd να μου το δωσουν,το ειχαν απλα περασμενο στο pc.Πρεπει να ηταν το reason.Τωρα κατεβαζω ενα demo 45mb με ταχυτητα 5.4kb/sec :lol: ελιζω να αξιζει…

Ενας αλλος τρόπος είναι να αντιγραψεις μερη απο drums απο κανονικα τραγουδια στο Adobe Audition (Cool Edit) και να συνθεσεις οτι θελεις. Ειναι χρονοβορο αλλα εχεις απεριοριστες δυνατοτητες και επιλογες.

Έχεις κανείς αυτό εδώ το καλούδι?

Please help me!

Και αυτο και ολα τα εξπανσιονς :smiley:

Drum Machine είναι; Χρειάζομαι κι εγώ ένα για practice με το μπάσο γιατί το Groove Agent δεν βρίσκω πώς να το setάρω…:stuck_out_tongue:

Τα σπαει το προγραμματακι!!!Πολυ πειστικα samples και απειρως ευκολοχρηστο.:smiley:

Το περιμένω το βραδάκι από τον προτωμάστορα Τόλκη!

Άντε να δούμε, προβλέπω λιώσιμο πάντως:D

Πάρτε και ένα άλλο μικρό προγραμματάκι για Real Time Drumming από το πληκτρολόγιο…

http://www.geocities.com/pyros_82/WinPDrums.zip

Καλά διπλομποτίδια και καλό “Κάψιμο”! :stuck_out_tongue:

ναι ειναι τρομερο προγραμματακι οκ μαλλον κατι σαν plugin ειναι για προγραμματα τυπου cubase fruity loops και κανει αρκετη φασαρια…αν τωρα θες πραγματικο οχυρο θα σου προτεινα ενα expansion του το ezdrummer drumkits from hell…

ΤΗΣ πουτανας…

ΑΔΕΡΦΕ αυτο το προγραμμα που εδωσες μεσω geocities παταω αλλα δεν μου εμφανιζει τη σελιδα πως λεγεται το προγραμμα?Να το ψαξω αλλιως.

Ναι, το έχω τσεκάρει το drumkit from hell. Έχω δει κι ένα δύο ακόμη ενδιαφέροντα expansions. Πρέπει να τα σπάσει το πρόγραμμα!

ναι ρε ειναι αρκετα ποιοτικο σιγουρα…το θεμα ειναι να βρεις και κανα προγραμμα ωστε να γραψεις το κομματι που θες.αν γνωριζεις cubase τοτε ο δρομος ειναι ανοιχτος αν οχι θα πρεπει να ψαχτεις λιγο για να το μαθεις, να στο δειξουν μαλλον και μετα ολα καλα…εγω ακομη ψαχνω για ενα αντιστοιχο προγραμμα που να μπορω να γραψω κομματια με ezdrummer guitar rig κλπ σλλα να ειναι περισσοτερο ευχρηστο και φιλικο απο το cubase…παντως εχω ακουσει τραγουδια απο παιδια που χρησιμοποιουν αυτα τα προγραμματα και ολα ακουγονται ρεαλιστικοτατα…

Ναι ναι!

Cubase έχω, αλλά ακόμα το μαθαίνω.

Θα πέσει κάψιμο,χαχα

“Winpdrums” λέγεται. Μην φανταστείς τίποτα ιδιαίτερο, καμιά σχέση με ezdrummer. Δεν είναι για ηχογραφήσεις… αλλά για χαβαλέ! :stuck_out_tongue:

Το ανέβασα και στο rapidshare (αν καταφέρεις να το κατεβάσεις γιατί το έχουν παρακάνει με τους κωδικούς).
http://rapidshare.com/files/109614493/WinPDrums.zip.html

ελα μωρη νικααααααααααααααααααααααααααρααααααααααα ελα και εγω απο βολο ειμαι κατα το ημισυ…δε βλεπω την ωρα να ανεβω για λιγο στη πατριδα…να πιω και λιγα τσιπουρα γιατι στην αθηνα μονο για κανα ουζακι ειμαστε…μεγαλη πικρα

Σε καταλαβαίνω… αλλά μη νομίζεις ότι κι εγώ είμαι κάθε μέρα για τσίπουρα! Είναι δύσκολη χρονιά φέτος… ούτε νερό δεν προλαβαίνουμε να πιούμε, μόνο λίγο rocking που και που για να ξεσκάμε…

[SPOILER]δεν πιστεύω να είμαστε off topic… drums και τσιπουράδικα είναι το ίδιο πράγμα! :roll:

Νικάρα ΟΛΕ! [/SPOILER]

Στα θρεντς μου το σπάμμιν επιτρέπεται:roll:

αααα… να 'σαι καλά! Ρε συ… πείσε λίγο τους Iced Earth να έρθουν στο Rockwave! :band:

btw, ελπίζω να το ψάξω περισσότερο το ezdrummer όταν έχω περισσότερο χρόνο. Φαίνεται πολύ καλό πρόγραμμα και απ’ ότι ξέρω το χρησιμοποιούν και επαγγελματικά!