Facebook: μαζί με το σεξ και τη μπύρα, το 2ο πιο σημαντικό πράγμα στον κόσμο?

Το έχεις καταλάβει οτι ρωτάς και απαντάς μόνος σου ε? :lol:

θα πεταχτώ και εγώ σαν την τσουτσου και θα πω πως η σύγκριση που γίνεται μεταξύ του Apple iPod Nano 2010 με το Sansa Clip+ μπορεί να είναι σωστή αλλά το κλασικό ipod γαμάει…
άλλο το σκατουλι nano και άλλο το κλασικό…

[SPOILER]Κάποιος να μας εξηγήσει όμως αν τώρα πια τα ipod αναπαράγουν και wma αρχεία ή τον πούλο. Επίσης γιατί να πρέπει να εγκαταστήσει κάποιος το itunes για να χρησιμοποιήσει το ipod του; Τί κακό δηλαδή έχει η απλότητα της χρήσης; Βάζουμε το mp3 player στην θύρα usb, περνάμε τα τραγουδάκια μας και κομπλέ. Ψηφίζω creative zen.[/SPOILER]

On topic:

Κάποιος ρώτησε γιατί να φλερτάρουν μέσω του fb. Χελόουυυυ! Ευκολία, κάλυψη, ασφάλεια πίσω απ’την οθόνη. Και το παιχνίδι face-to-face περνάει σε δεύτερη μοίρα #-o Ή βλέπεις τον άλλον να φλερτάρει και νά’χει άνεση μέσω ίντερνετ και τον συναντάς από κοντά και μάπα το καρπούζι γιατί π.χ. δεν αρθρώνει λέξη και κάθεται μαζεμένος ή πετάει βλακείες ενώ στο pc του είχε χρόνο να σκεφτεί και να επεξεργαστεί τα λόγια του…

Στην γαργαρα εισαι πρωτος φιλε ριπ.

αυτό που λες ισχύει σίγουρα.
όμως και πάλι, αν κάποιος φοβάται τόσο το φλέρτ πρόσωπο με πρόσωπο, θεωρώ αδύνατο να κάνει κάτι ουσιαστικό μέσω fb ή άλλων κοινωνικών μέσων δικτύωσης.γενικά, θεωρώ πολύ παθέτικ το να χρησιμοποιούνται αυτά τα μέσα για υστερόβουλους λόγους.βέβαια, θα μου πεις πως κάτι τέτοιο προωθεί και η δομή τους, και θα έχεις δίκιο…
απλά (και ως σκληροπυρηνικός θεωρητικός) δε μου αρέσει πως όλο και περισσότερες δραστηριότητες του ανθρώπου αντικαθίστανται από την τεχνολογία.έτσι δημιουργούνται άβουλα, απαθή και εν τέλει ανίκανα όντα.

Δυστυχώς horror, αυτό που λες συμβαίνει, πάνε να αντικατασταθούν απ’την τεχνολογία.
Ας μην ξεχνάμε ότι για κάποιους είναι αρκετό να φλερτάρουν ή να έχουν φίλους μόνο στο ίντερνετ. Βλέπουν ότι τους γεμίζει κάτι τέτοιο και τους αρκεί αφού έχουν γίνει ένα με την καρέκλα τους. Εδώ μιλάμε για περιπτώσεις ακραίες βέβαια όπου χρειάζεται κάποια βοήθεια.

Oι δύο προηγούμενες παραληρηματικές σελίδες δείχνουν τον τελικό νικητή, το πρώτο πιο σημαντικό πράγμα δεν είναι ούτε το σεξ, ούτε η μπύρα, ούτε το facebook…

[SPOILER]…ούτε το άμοιρο το ipod καθεαυτό…[/SPOILER]

[SPOILER]…αλλά η εγκεφαλική καλωδίωση με μία (οποιαδήποτε) συσκευή η οποία χωράει 1657 “κατεβάσιμα” μουσικά κομμάτια και μπαίνει στην κωλότσεπη.[/SPOILER]

Μα χάσατε εντελώς το δάσος όμως! Εντυπωσιακό!

[QUOTE=Mech-Cannibal;1004441]Απ’οτι καταλαβα το quote παει στο δικο μου ποστ.Αλλα και παλι δεν καταλαβαινω…Νομιζω αυτο που θες να πεις ειναι οτι ολα πρεπει να γινονται με μετρο.Σε αυτο συμφωνω!Εγω λεω απλα οτι οταν ο αλλος ερχετε και μου λεει οτι καθε μερα απο τις 8 μεχρι τις 2 ειναι στο facebook και στο msn και μιλαει τι να πω?Μπραβο καλα κανεις?Που αντι να βγει να παει μια βολτιτσα να δει τους φιλους του απο κοντα να σπασει πλακα καθετε σπιτι και στελνει φατσουλες…Θα τη στηλεις και τη φατσουλα τα βραδια που δεν θα μπορεις να βγεις η θα εισαι κουρασμενος η οποιαδηποτε αλλη στιγμη!Εγω το μονο που κατακρινω ειναι το γεγονος οτι πλεον ακομα και η εξοδος,η βολτα και η επικοινωνια εχει αντικατασταθει απο chats και emoticons!Δεν κατακρινω ουτε το facebook ουτε οποιον το χρησιμοποιει…[SIZE=3][B]κατακρινω μια κατασταση[/B]![/[/SIZE]QUOTE]

το φβ ειναι μαλλον τελικα ο τζαμπα ψυχολογοw του κα8ενος.
παλια υπερχε το ¨αγαπημενο μου ημερολογιο" τωρα υπαρχει το στατους που το αντικαταστει.
Καποτε περnαγες απο παρκακια, την παραλια, πλατειες κπλ κ ΥΠΗΡΧΕ συνοστισμος. Τουλαχιστον για εμενΑ ηταν το στανταρ ραντεβου με την παρεα μου κ οχι μονο.
Τωρα ολα ειναι ερημα εκτος απο νετ καφε. [SIZE=4][I][B]ΕΛΕΟΣ!![/B][/I][/SIZE]
Ειναι λυπηρο. Και μετα αναρωτιεμαι πωσ υπαρχουν ατομα που πανε στο big brother!!.. :-s:-s:?:-k

υπερβάλεις λίγο

υπερβάλλεις αρκετά θα έλεγα εγώ.πρώτον, στα νετ καφέ συχνάζουν μόνο 14χρονα που λιώνουν στα rpg ολημερίς και οληνυχτίς, και βασικά δεν καταλαβαίνω το συσχετισμό του fb με το big brother.εννοώ πως δεν ξέρεις καν αν τα άτομα που πήγαν εκεί έχουν fb, αλλά και να έχουν, δεν αντιλαμβάνομαι το συσχετισμό.
όχι μόνο άσπρο-μαύρο.υπάρχει και το γκρίζο…

όχι… εκτός κι αν ψαχτείς εσύ απο μόνος σου μέσω άλλου σάιτ… απ’οσο ξέρω, υπάρχει ένα (και μάλλον περισσότερα… αλλά εγώ ένα είχα δει)… μέσα απο το οποίο μπορείς να δεις την επισκεψιμότητα στην σελίδα σου… όποια κι αν είναι… δεν ξέρω βέβαια αν μπορεί να συνδεθεί αυτό και με το facebook σου, αλλά υπήρχαν πολλές δυνατότητες εκεί μέσα…
(και μιλάω σε παρελθοντικό χρόνο γιατί το είχα δει κάποτε σε ένα blog κάποιας φωτογράφου στο οποίο το είχε αναφέρει ότι τα βλέπει απο κει μέσα πόσοι την έχουν παρακολουθήσει κλπ…)

… δεν μπορώ να καταλάβω τον συλλογισμό σου…

το Xperiaκι στην έφερε…

… ούτε εσένα μπορώ να καταλάβω το ποστ σου…

γίνετε πιο συγκεκριμένοι ρε παιδιά… πλιζ δλδ…

Ναι… θα’χει πλάκα να συζητηθεί το θέμα της απεξάρτισης απο το ίντερνετ… μέσα στο ίντερνετ.

Αυτό ήταν ΜΕΓΑΛΗ κωλοτούμπα χόρορ… αφού είπες ότι μια κοπέλα σε έκανε τυχαία… τώρα ξαφνικά θυμήθηκες ότι την ήξερες… άσε δεν το σώζεις…

Εσύ πολλά κάνεις για να είσαι ο κουλ της παρέας…

[SPOILER]αλλά δεν είσαι… [/SPOILER]

ψυχολόγος -> πάρκα -> ραντεβού -> νετ καφέ -> big brother…
και πάλι δεν μπορώ να παρακολουθήσω τον συλλογισμό σου ατέν.
Θα συμφωνήσω με τον χόρορ…

όχι μόνο άσπρο-μαύρο.υπάρχει και το γκρίζο…

Προφανώς δεν ανήκεις στην [B]ΕΛΙΤ[/B] λοιπον [-X
Δεν έχουμε να συζητήσουμε τίποτα. Κεης κλόουσντ και παμπαρακάτ. :blues:

δεν είπα ‘τυχαία’.ορίστε και το επίμαχο post:

[SPOILER]

8)[/SPOILER]

όσο για το ποστ του bleedin που δεν καταλαβαίνεις, απλά ride the [COLOR=“Magenta”]pink[/COLOR] horse, και θα σου αποκαλυφθούν όλα ως δια μαγείας. :wink:

Off topic αλλα Bleedin φοβερο αβαταρ!!! Μικρος Νικολας ftw!!!

                 Αρχικό μήνυμα απο [B]atene[/B]                     [[IMG]http://www.rocking.gr/modules/forum/images/buttons/viewpost.gif[/IMG]](http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?p=1004300#post1004300)   
      αν κανεις παντως πολυ σεξ και πινεις πολλεσ μπυρες σιγουρα δεν εχεις χρονο να ασχοληθεισ με το fb    

λοιπον το πρωτο ειναι χιουμορακι.( απο το black που εχω!! :roll: )
για το big brother τωρα απλα βλεπω πως οι περισοοτεροι απο τους φιλους μου στο φβ εκθετουν την προσωπικη τους ζωη υπερβολικα απλα χωρις εικονες.
π.χ: πονει η κοιλια μου, παμε για δουλεια , μπαινω για μπανιο, ειμαι εκει, χωρησα, εσπασε το νυχι μου κλπ. Ας μην σχολιασω για τις φωτογραφιες που καποιοι ανεβαζουν… Οποτε το επομενο σταδιο ειναι να το προβαλλουν κιολαςτο απολυτο live (big brother για παρaδειγμα). σιγουρα ειναι καπωσ υπερβολη αλλα ισωσ και το επομενο σταδιο. Οπωσδηποτε υπαρχει και το γκρι, δεν ειναι ολοι ετσι, αναφερομαι σε μια μεριδα χρηστων…

σιγουρα δεν συχναζουν μονο 14 χρονα! εχω πολλους συμφοιτητες που το κανουν. Και γενικα αν περασεις απο εξω μια εικονα χιλιες λεξεις! Συνδεω απλα το φβ επειδη ειναι τροπος κοινοποιησης τησς προσωπικης ζωης πολλων χρηστων του. Οταν μια κοπελα εχει φωτογραφιες με τα εσωρουχα, στο μπανιο, στην πισινα, στη 8αλασσα, στο σπιτι, στο κρεβατι, ημιγυμνη κπλ αντιστοιχα και ενας ατρας φθσικα και οταν καθε 3 δευτερολεπτα ενημερωνει τουσ “φιλους” του/της (οι οποιοι ξεπερναν τουσς 1000) γαι κα8ε του κινηση ειναι ετοιμος πιστευω να εκθεσει τον εαυτο του και σε μια καμερα που θα τον παρακολουθει 23 ωρες.
ξαναλεω ομωσς πως δεν θεωρω πως ολοι οι χρηστες εχουν την ιδια στμπεριφορα.

άλλους=άλλες… ??? γι’αυτό και το ροζ??? ή το ροζ έχει σχέση με το ξεπούλημα??
“έκθεση εαυτού στο fb=ροζ” ??? δεν ξέρω… προσπαθώ να καταλάβω…
και ποια ειναι η “ανωτερότητα”???

Εξακολουθώ να μην “πιάνω” το υφάκι του και τα όσα λέει… ίσως δεν έχω παρακολουθήσει τόσο τα ποστ του γενικότερα… δεν ξέρω…
αλλά, εφόσον ο ίδιος δεν θέλει να εξηγηθεί… θες εσύ να μου πεις τι εννοεί???

Μα μία ώρα κάθε μέρα έχει σεντονάτο και μετα ξύσιμο

θα γίνω λοιπόν ο διαμεσολαβητής σας, λέγοντάς σου πως εννοεί ακριβώς αυτό.

όποτε έχεις ξανά απορίες για τυχόν κρυφά μηνύματα στα μηνύματα του μύστη (και ουχί χρήστη) bledin history, μπορείς να μου απευθυνθείς ελεύθερα. :country:

πάντως atene, καταλήγουμε πως το πρόβλημα εναποτίθεται στο ΠΩΣ χρησιμοποιεί ο καθένας το fb, και όχι στο fb αυτό καθ’αυτό.μήπως είσαι από επαρχία?γιατί εκεί, λόγω και της πιο κλειστής κοινωνίας, ίσως παρατηρείται μια μεγέθυνση των φαινομένων που αναφέρεις.

κλασσικός πρωτευουσιάνος χίπστερ

πέρνα αύριο βράδυ από το bios να πούμε δυο φωνήεντα.θα είναι και ο gonjasufi με τον gaslamp killer για παρέα. :stuck_out_tongue: