Facebook: μαζί με το σεξ και τη μπύρα, το 2ο πιο σημαντικό πράγμα στον κόσμο?

Ναί, αλλά πόσο άτοπο είναι αυτό.
Και το γουογ παιχνίδάρα είναι αλλά μπορεί άνετα να σε κάψει.
Και το αλκοολ.
Και η τι βι.
Ίσως θα έπρεπε να συναιτησουμε ta άτομα και όχι να κατακρίνουμε το φεισμπουκ του διάολου που είναι το νέο όπλο του μεγάλου αδελφού :stuck_out_tongue:

το που διαφωνούμε δε μπορώ να καταλάβω ακριβώς.

σορυ horror, άκυρο :-S κατάφερα να μπέρδεψω ta κουοουτς. Είμαι από κινητό.

Απ’οτι καταλαβα το quote παει στο δικο μου ποστ.Αλλα και παλι δεν καταλαβαινω…Νομιζω αυτο που θες να πεις ειναι οτι ολα πρεπει να γινονται με μετρο.Σε αυτο συμφωνω!Εγω λεω απλα οτι οταν ο αλλος ερχετε και μου λεει οτι καθε μερα απο τις 8 μεχρι τις 2 ειναι στο facebook και στο msn και μιλαει τι να πω?Μπραβο καλα κανεις?Που αντι να βγει να παει μια βολτιτσα να δει τους φιλους του απο κοντα να σπασει πλακα καθετε σπιτι και στελνει φατσουλες…Θα τη στηλεις και τη φατσουλα τα βραδια που δεν θα μπορεις να βγεις η θα εισαι κουρασμενος η οποιαδηποτε αλλη στιγμη!Εγω το μονο που κατακρινω ειναι το γεγονος οτι πλεον ακομα και η εξοδος,η βολτα και η επικοινωνια εχει αντικατασταθει απο chats και emoticons!Δεν κατακρινω ουτε το facebook ουτε οποιον το χρησιμοποιει…κατακρινω μια κατασταση!

καλές αυτές οι φιλοσοφίες σας παιδιά μου, αλλά κάποια στιγμή πρέπει να πούμε τα πράγματα ως έχουν και να μαζευτούμε όσοι πιστεύουμε πως ο [SIZE=“4”]ΥΠΕΡΠΟΚΟΣ [/SIZE]αποτελεί τεχνολογικό επίτευγμα και να φτιάξουμε μια ελιτίστικη κλίκα και να καθρεφτίζεται στους [COLOR=“Magenta”]άλλους [/COLOR]η ανωτερώτητά ΜΑΣ.

Ίσως εσύ βασικά είσαι ακριβώς από εκείνους που ΈΧΟΥΝ λόγο ύπαρξης, ακριβώς γιατί δεν εξαρτάσαι από τα παραπάνω 8)

Έρευνα που πραγματοποιήθηκε σε αμερικανικά πανεπιστήμια έδειξε πως το facebook είναι το δεύτερο πιο σημαντικό πράγμα στον κόσμο, μαζί με το σεξ και την μπίρα. Πρώτο είναι το ipod.

ΣΕ ΤΙ ΚΟΣΜΟ ΖΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΟΡΙΖΟΥΜΕ [I][U]ΈΤΣΙ[/U][/I] ΤΟ [B]ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ![/B]

Eγώ πάλι συνειδητοποιώ πως σε όλη αυτή τη συζήτηση έχει παραγνωριστεί οικτρά το ipod.
Πρέπει να ξαναγίνει ιεράρχηση αξιών.

Έρευνα που πραγματοποιήθηκε σε νοημονα οντα έδειξε πως το internet είναι το δεύτερο πιο σημαντικό πράγμα στον κόσμο, μαζί με την αγαπη και τις ψυχοτροπες ουσιες . Πρώτο είναι τα vinyl rips.

[B]FIXED.[/B]

Fixed

lack of humor is bad for you 8)

Sorry, τώρα το έπιασα το ποστ:P

Νόμιζα ότι αναφερόσουν στου Αμερικάνους :wink:

συγχωρεμενος :stuck_out_tongue:

Δεν έχεις άδικο. Και λίγο ποιο γενικευμένα, η συζήτηση ίσως θα έπρεπε να είναι γύρω από την εξάρτηση του ατόμου από το ιντερνετ και ta ηλεκτρονικα, και όχι γύρω από τις σελίδες κοινωνικής δικτύωσης.
Στην ελλάδα είμαστε πίσω ακόμη αλλά στο εξωτερικό ήδη υπάρχουν ta αντίστοιχα κέντρα αποτοξίνωσης…
Προτρέπω να αρχίσει κάποιο το thread :slight_smile:

to[B] ιpod [/B]μαζι με το λαπτοπ [B]σονυ βαιο [/B]πρεπει να ειναι απο τις χειροτερες αγορες που μπορει να κανει καποιος απο καταβολης αν8ρωπου
φουλ δυσαρεστημενη και με τα 2
(καλα το βαιο πε8ανε στον ενα χρονο…)

ενα τιπ για το φβ (χορορ ακους:p?)

οταν πατε για γκομενισμα, μην το τραβατε πολυ με το μπλα μπλα απο το πληκτρολογιο,πηγαινετε κανενα καφε γιατι καμια φορα η φωτο που εχεις δει (λιγο σκοτεινη/λιγο ατμοσφαιρικη/λιγο ασπρομαυρη κλπ κλπ) δεν εχει καμια σχεση με την πραγματικοτητα:lol::lol:

μα εγώ δεν έχω φίλο κανένα άτομο που να μη γνωρίζω ρε συ. :stuck_out_tongue:
και βασικά, δίνεις tips για γκομένισμα από το fb, αλλά γιατί να φλερτάρει κάποιος μέσω fb?ποτέ μου δε μπόρεσα να καταλάβω τη λογική αυτών των ατόμων… :-k

ρε εσυ δεν ελεγες οτι κοιτουσες το προφιλ μιας γκομενας και την επομενη μερα σε εκανε αντ:lol::lol::lol:?

σου ειπα γιατι, εχει γινει dating site :-k
ναι ουτε και εγω, αλλα απο την αλλη περι ορεξεως …

αυτή ήταν από τη σχολή όμως.την ήξερα, άρα δεν πιάνεται. :country:
γενικά, όπως είπα και πριν, αυτό συμβαίνει κυρίως σε μικρότερες ηλικίες, όπου οι κοπελίτσες βγάζουν φωτογραφίες όπου βρεθούν και όπου σταθούν για να τις ανεβάσουν στο fb, και τά τα αγοράκια είναι έτοιμα να γεμίσουν με like και παρεμφερή μεταξύ τους comments αυτές τις φωτογραφίες.και ο χορός συνεχίζεται…
ειλικρινά δεν τις καταλαβαίνω αυτές τις γενιές.θεωρώ πως όσο προχωράμε τόσο αποχαζεύονται.μεγάλο πράγμα τελικά να μη γεννηθείς μέσα στην τεχνολογία.εγώ π.χ. έχω internet από το καλοκαίρι του 2007, όταν και ξεμπέρδεψα με το λύκειο και τις πανελλήνιες.τώρα ασχολούνται από το δημοτικό ακόμα… #-o

:lol::lol:καλα ασε, ξερω και 35αρηδες που το κανουν αυτο:-k
ενυγουει πολλη κουβεντα για το τπτ καναμε :-s

Για το ipod θα ήθελα να μου το αναλύσεις με επιχειρήματα, γιατί είναι πολύ μόδα να τα κράζεις (όπως κάνει ο awake για παράδειγμα επειδή ακριβώς είναι της μόδας τα ipod). Δεν λέω οτι είμαι ευχαριστημένος με το ipod που έχω εδώ και χρόνια απλά θα ήθελα να ακούσω και την άποψη σου.

Όσο για τα vaio τα τελευταία 2 χρόνια η sony έχει κάνει μεγάλη πρόοδο και στην κοστολόγηση αλλά και στην ποιότητα. Εγώ χρησιμοποιώ τουλάχιστον μια φορά τη βδομάδα 3 διαφορετικά vaio και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από όλα.

αφου ΔΕΝ εισαι βλακας , γιατι μιλας σαν βλακας ?

πες μου.γιατι ?

ετσι με εχεις κοψει , απλα κραζω οτι ‘ειναι στην μοδα’ για να ειμαι ο κουλ της παρεας…#-o

αλλα που να καθομαι να εξηγω τι εχω στο κεφαλι μου στον εναν κ στον αλλο

ψιτ,ποσο το πηρες το ipod σου αγορινα ? 150 ευρω ? 180 ? ποσο ?

εγω δλδ που πηρα το sansa clip+ με 25 ευρω(οκ κανονικα εχει 50 ευρω) ειμαι βλακας η ποζερος ?

δες κ αυτο για να καταλαβεις γιατι κραζω τα ipod

[B]

αυτοι στο cnet τιναι ? κραχτες σαν εμενα ? ωπα εδω κανουμε γαργαρες , αλλα αμα πει κατι ο awake κραζουμε γιατι ειναι κουλ να κραξουμε

και σκεψου πριν με αναφερεις…δεν μιλας για καναν βλακα.βουτα τη γλωσσιτσα στο μυαλο σου , αφου εχεις μυαλο , δεν εισαι κανας στοκος…

[B]http://rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=17801&page=3[/B]