Faith No More

+1:D:D

Angel Dust

Ολος ο δίσκος στο repeat.Σπάνιο.:-k

Κάθε δίσκος τα σπάει πραγματικά και είναι αξεπέραστος για μένα. Αλλά αν πρέπει να διαλέξω, θα πω The Real Thing καθαρά για λόγο συναισθηματικού δεσίματος μαζί του.
Είναι ο πρώτος δίσκος τους που άκουσα.

κανενα:p

Η τριάδα Real Thing, Angel dust και King for a day είναι ενιαία και αδιαίρετη. Τωρα αν ντε και καλά πρέπει να ψηφίζα μόνο ένα ας πω το Real Thing επείδη το Epic είχε στοιχείωσει μουσικά όλοκληρη εκείνη την περίοδο…

Επιτρέψτε μου να ψηφίσω το Angel Dust ενώ δεν έχω ακούσει καθόλου τα 2 πρώτα και ελάχιστα το Album…
Σάπιο και γαμηστερό το Real Thing, πολυδιάστατο και τέλειο το King, αλλά όταν έχεις τα RV, Malpractice, A Small Victory, Jizzlober, KINDERGARTEN, Smaller & Smaller κλπ στον ίδιο δίσκο, ε…:smiley:

king for a day…αν και περιεχει το χειροτερο τους κομματι…:slight_smile:

Δείτε εδώ τι έκανε ο Μike “Το μεσαίο μου όνομα είναι Ζουρλομανδύας” Patton στη Βουδαπέστη

Η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά.

[SIZE=“4”]He’s fuckin’ crazy!!![/SIZE]8O8O8O

Δεν ήξερα πού να ποστάρω, αλλά ένα πολύ όμορφο εξώφυλλο έγιναν οι ΦΝΜ στο τουρκικό headbang με αφορμή την εμφάνισή τους στην Κωνσταντινούπολη.
Ωραίοι οι γείτονες! Μας βάλαν τα γυαλιά για άλλη μια φορά.

Μα τελείως psycho…
Aτελείωτο :respect:

Oυαου γαματο… καταπιε ενα κορδονι ο Patton και τρεχει κατι τωρα… επιτηδευμενα η μη, αυτα που κανει στην σκηνη περισσοτερο μου την σπανε παρα με φτιαχνουν. Ισως για αυτο οι NIN να μου φανηκαν τα αφεντικα του συναυλιακου καλοκαιριου.

ΥΓ Attention… Δεν μιλαω για την φωνη του Patton που ειναι απιστευτη, αλλα για την συμπεριφορα του. Προσωπικα, οι μαιμουδιες του Patton ειναι το τελευταιο που με εντυπωσιαζει σε αυτην την μπαντα…

προσωπικα δεν θα ηθελα τον παττον να συμπεριφερεται οπως ο reznor στη σκηνη, εντελως διαφορετικα συγκροτηματα και εντελως διαφορετικο στυλ

οταν τραγουδας το cuckoo for caca πχ δεν μπορεις να εισαι στατικος ε

τωρα για τα αλλα (κορδονια κτλ) δεν νομιζω να ειναι επιτηδευμενα, απλα κανει ο,τι του κατεβει στο κεφαλι, εγω τα γουσταρω

βίδεο από την πρώτη εν αλλάδι εμφάνιση του πάτον στο Αν το 2004.

Ωπα-Ωπα!!! Σπάε πιάτα!

το σημα που εχουν με τα 2 τετραγωνα δηλωνει κατι?

πολυ αξιολογοι και με μεγαλη επιρροη στην μετεπειτα εξελιξη του ειδους

κορυφαιος ερμηνευτης ο patton

το jizzlobber ειναι για μενα απο τα καλυτερα κομματια που εχω ακουσει

Και η αχρηστη πληροφορια της ημερας:Oι Αngel Dust λογω συνωνυμιας με τον ομωνυμο δισκο των θεών,τους ειχαν αφιερωσει κομματι στο border of reality (album) ονοματι no more faith…

Παρεμπιπτόντως οι Angel Dust γαμάνε…

Πολύ καλή μπάντα των 90’s, τι να λέμε τώρα, ενώ ο Patton τρελός περφόρμερ.

απλα να πω για αλλη μια φορα

ποσο τεραστιος δισκος ειναι το angel dust

και ποσο πολυ γαμαει το συμπαν

συνεχιστε

ιμχο και ο καλυτερος τους :slight_smile: