Faith No More

[SIZE=“6”]FAITH NO MORE ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ[/SIZE]

:metal::metal::metal::metal:

ΥΓ
Αngel dust με τα χίλια

Aυτες τις μερες λιωνω και εγω Angel Dust. Τι καταπληκτικος ερμηνευτης ο Patton!

οποιος δε τους ειδε μην χασει!δυστηχως ο στρατος θα με κρατησει μακρυα τους!!

τελικά το ξαναδιαλύουν.

http://www.rocking.gr/news/No_more_Faith_No_More/8124/

κρίμα.ήλπιζα πως θα κυκλοφορήσουν νέο υλικό…

Καλύτερα. Αν κάτι το έκαναν καταναγκαστικά, θα ήταν χειρότερα.

Πάω στοίχημα πως κι ο Billy Gould δε θα χε πρόβλημα, το χε αναφέρει και στην ανακοίνωση της επανένωσης σαν ενδεχόμενο το νέο υλικό. Πάντα ήταν η κινητήρια δύναμη της μπάντας μαζί με τον Βοttum. Για τον Πάτον δεν είμαι σίγουρος, όπως και για τον Bordin.

Τέσπα, είμαστε πάρα πολύ τυχεροί που είδαμε αυτή την υπερμπάντα 2 φορές.8)

το θέμα είναι αυτό που λες.ότι κάποια μέλη είχαν εκδηλώσει την επιθυμία να κυκλοφορήσουν νέο υλικό, και είχα κάποιες προσδοκίες μήπως και…
πάντως και εγώ, αν και τους είδα μόνο την πρώτη φορά, θα έχω να το λέω πως τους είδα live.8)

νταξ

μαζεψαν τα φραγκα τους

ξεκαυλωσαμε κ εμεις που τους ειδαμε

ολα καλα περιμενουμε το επομενο ριγιουνιον με το καλο μπαντας που δεν ειδαμε στα 90s γιατι ημασταν μπομπιρες

fixed8)

Χωρίς να είμαι φανμπόης, νιώθω τυχερός που τους είδα δύο φορές. Ειδικά η περσινή στο Βύρωνα ήταν απολαυστική. Έφυγε το απωθημένο από πολύ κόσμο, οπότε ΟΚ. Δεν προχώραγε η φάση, ως απεδείχθη…

μην φας εχει γλαρο :stuck_out_tongue:

(αλλα ποτε μην λες ποτε)

κακός mode on:

Ηταν λοιπόν αρπαχτή ή δεν ήταν?

(Random τύπε πήγα να τους δω και τις 2 φορές)

ηταν φουλ αρπαχτη αλλα στο επιπεδο ‘να κανουμε περιοδεια να χεστουμε στο ταληρο’.

αλλα οτι παιξανα μια χαρα κ δεν μας χαλαει κ αυτο ισχυει. μας σεβαστηκαν , οποτε ολα οκ.

(βλεπεις κατι μαλακισμενα σαν τους πλασιμπο κ λες ΑΥΤΟ ειναι αρπαχτη για σφαλιαρισματα)

Χαίρομαι όταν ως φανς λοιπόν το παραδεχεστε/παραδεχομαστε γιατί μη κάνουμε τα στραβά μάτια σε μπάντες που μας αρέσουν και κράζουμε άλλες που δε μας αρέσουν:wink:

Ετσι ακριβως, μια τιμια αρπαχτη ηταν… αν και το ξεκαβλωμα ηταν “θεωρητικο”. Δεν μπορω να πω πως με ενθουσιασε το live τους στον Βυρωνα που το περιμενα πως και πως, για αυτο δεν πηγα και εφετος. Περιμενα ο Πατον στα 40+ να ειναι λιγο πιο σοβαρος… anyway οπως το βλεπει κανεις, αλλοι χαρηκαν βλεποντας τον Πατον να πχ καταπινει ενα κορδονι, εγω παλι οχι…

Οποτε ας μεινουμε στο “Τους ειδαμε και αυτους”

Πότε χαρακτηρίζεται ως αρπαχτή ένα live?

PS. Σοβαρός ο Patton? Ήμαρτον, πάτε στον Bono άμα είναι.

http://www.youtube.com/watch?v=l1pzgrHY5FA

yeah yeah yeah yeaaaaah!!!

Πηγαμε και περασαμε παρα πολυ καλυτερα… υποκειμενικα μιλωντας

αρπαχτή θα’ταν άμα ήταν 2 ορίτζιναλ μέλη μαζί με τίποτα άκυρους και το διατυμπανίζανε σαν “επιστροφή των φεινομόρ” κλπ.

Αυτά είναι τα ριγιούνιον-αρπαχτές

Υπάρχουν και τα απλά ριγιούνιον (καλή ώρα) που είναι τα περισσότερα και η παλιά μπάντα επιστρέφει και κάνει μια περιοδεία, παίζει τα παλιά, πας και τους βλέπεις και δακρύζεις κλπ.

Και υπαρχουν και οι Celtic Frost :twisted:

οταν γινεται απλα για τα φραγκα ρε συ κρις

οχι για να προωθησει τη δουλεια του συγκροτηματος
η το καλλιτεχνικο του οραμα
η εστω για το ξεκαυλωμα

οταν εν τελει γινεται γιατι ξερεις οτι 3,000,000 σε ολο τον κοσμο θα ερθουν να σε δουν

γιατι δεν σε ειδαν οταν ‘συνεβαινες’
γιατι σε εμαθαν με 10 χρνια καθυστερηση
γιατι πρεπει να σε δουν πριν πεθανουν

αγαπαμε φνμ κ παττον αλλα αυτη η ριγιουνιον τουρ ηταν ψιλο-αρπαχτη

δεν ηταν αρπαχτη σαν αυτη που λεει ο bleeding αλλα ηταν εν μερει αρπαχτη για τα φραγκα

οπως θαναι κ των soundgarden (εκτος εαν βγαλουν νεο δισκο η κανουν κατι που να μας πεισει οτι υπαρχει αληθινο καλλιτεχνικο πνευμα απο πισω τους)

στο σχολιο σου για τον μπονο συμφωνω 100% , ο παττον παραμενει τρελλος κ ψυχοπαθης διχως ανταγωνισμο

που ειδατε την σοβαροτητα του , ο θεος κ η ψυχη σας 8O

Απόλυτα σεβαστό, απλά το να περιμένεις τον Patton σοβαρό είναι σα να λες “πω το μαλάκα τον Angus, 60άρης και ακόμα φοράει το σχολικό σορτσάκι και κάνει τα ηλίθια βήματα, τς τς τς…”.

Ο Patton πέρσι στο Βύρωνα ήταν από νωρίς το απόγευμα και ζέσταινε τις φωνητικές του χορδές κάνοντας κραυγές κάθε είδους, πολύ αρπαχτή να ‘ουμ’.

Η αρπαχτή πάνω στη σκηνή φαίνεται και όχι βέβαια από το “δεν παίξανε το We Care A Lot oι φραγκοφονιάδες” αλλά από τη διάθεση που δείχνει η μπάντα.

έδιτ:

@ awake:

Εχμ, μια περιοδεία τέτοιου σχήματος στα φράγκα είτε γίνεται για να προωθήσει τη δουλειά του (δηλαδή για να την αγοράσει ο κόσμος!) είτε για να παίξουν τα παλιά τους κομμάτια. Είναι η δουλειά του ξερωγώ, απ’ αυτό ζουν, so θα πληρώσεις για να τους δεις.

Αρπαχτή σημαίνει (από το “αρπάζω”) ότι σου πήρα τα λεφτά και δε σου έδωσα τίποτα (ή σου έδωσα πολύ λιγότερα από αυτό που θα έπρεπε), δε νομίζω να ισχύει κάτι τέτοιο για τις συναυλίες των FNM. Αρκεί κάποιος (σε όποιο live κι αν πηγαίνει) να ξέρει πάνω κάτω ποιους θα δει και να μην έχει χαζά κολλήματα με setlists και λοιπές αρλούμπες.