Faith No More

Ε, τι περιμενεις ντε? Παρε και τα αλλα! Ξεκινωντας απο Real Thing…

Το αγαπημενο μου συγκροτημα by far(μετα τους alice in chains),τα τραγουδια τους ειναι απο τους πιο ομορφους εφιαλτες μεχρι της πιο μελωδικες καταστροφες…

Ακουστε τους οσοι δεν τους ξερετε και ξανακουστε τους οσοι τους ξερετε…
κριμα που ποτε δεν καταφεραμε να τους δουμε εδω…

angel dust

μεσα στα 5 πιο mindfuck cd των 90’s

τρομερο τραγουδι τρομερο videoclip τιαγμενο προφανως απο καποιον φαν του γκρουπ

τρομακτικα καλο.

Απο τα συγκροτήματα που κάνουν κάποιον να καταλάβει πως στη μουσική δεν υπάρχουν σύνορα και όρια… Τεράστια μπάντα, η οποία έφτιαξε ύμνους, είτε μιλάμε για τις funkιες τους είτε για hardcoriες… O Mike Patton είναι σίγουρα μια απο τις σημαντικότερες μουσικές μορφές των '90ς, κατά τη γνώμη μου.

Έχει πλάκα πως ένα τόσο σημαντικό συγκρότημα οι κάφροι τρου μεταλλάδες στις αρχές των '90ς το είχαν αποκηρύξει… :roll:

ναι.φοβερο
και εχει κανει και αλλο ενα αυτος αν δεν απατωμαι!

ακομα αποκηρυγμενο το χουν!!

Αμε αμε!
Ο Whitecross παλια ειχε πει οτι οποιον ακουγε Faith No More του ριχναν ξυλο οι μεταλλαδες…
:lol: :lol:

ρε γμτ τέτοιες ατάκες είναι κρίμα που δεν τις έχουμε κάπου συγκεντρωμένες.

ΘΕΟΣ Ο PATTON!!!
Φοβεροί οι FNM!!!

Οι μεταλλάδες μια ζωή μακάκες…

Επ!
Μη γενικευουμε…

ok

πάντως ο patton και στους fantomas ήταν απίστευτος


τρέλα ο τύπος

If you don’t make a friend, now one might make you
so learn the gentle art of making enemies…

προχθες ακουγα το angel dust!τι ΔΙΣΚΑΡΑ!!!
και παρατηρησα οτι πρεπει να τον εχει λιωσει τον δισκο (και γενικα τον patton) ο φιλτατος daniel gildenlow!!!

Και να ταν μονο αυτος!
SOAD και Dillinger Escape Plan εχουν προφανεις επιρροες απο FNM…

Disco Queen!! Let’s Disco!!

οχι μονο σε αυτο το στυλ

αλλα ακου φωνητικα οπως στο Kindergarten στην αρχη που τραγουδαει με “ραπ” ρυθμο.
ειναι οπως οι “ραπ” ρυθμοι του gildenlow!

Ω ναι! :smiley:

Εδώ τρώγανε κάτι ψιλές κάποιοι μικροί που φοράγαν το 1996 μπλούζες Iced earth ή Blind Guardian, αν δεν γνώριζαν τα πρώτα τους albums και το παίζαν μάγκες, θα την γλίτωναν οι altenativάδες; :lol: :smiley: :smiley:

Ωραίες εποχές ρε γαμώτο! :–

Aχαχαχαχααχαχ! :lol:

Πλάκα έχεις εσύ! :smiley:

χαχαχαχαχαχχαχαχαχααχαα…Α ρε χρόνια και αυτά…

:lol: (Και μου φαινονται,λες και ηταν χθες…)

Sorrt για το off-topic αλλα:

Χοχοχο, θυμαμαι ενα γραμμα στο Hammer εν ετει 2000 νομιζω που ο τυπας την ελεγε σε αυτους που εμαθαν τους Guardian με το Imaginations και φοραγαν t-shirts!

Μακακες μπορει να μην ειμαστε οι μεταλλαδες, αλλα καμια φορα γινομαστε πολυ γραφικοι αδερφακι μου…

θυμαμαι εναν φιλο μου τοτε,ειχε παρει μια death metal μπλουζα!
δεν θυμαμαι πιο γκρουπ.και μου την εδειχνε και ελεγε : τα χω ολα τα αλμπουμ τους,δεν μπορει να μου την “πει” κανενας!!!χαχαχαχα!!!:lol: :lol:

η απορια μου ητανε η εξης:
που μπορουσε να στην “πει” καποιος??
σε καποιο κλαμπ?σε καποιο λαιβ?στο σχολειο?