Fall Of Efrafa - Inle

Περιμενουμε.

Ανετα. Περιμενουμε τα καλυτερα, εξ ου και γιατι το ανοιξα απο τωρα.

Μεγαλη μπαντα αυτουνοι οι εφραφα.Μεγαλο κολλημα τωρα τελευταια…Ειδικα, εκεινο το owsla αλλα και το enil εχει απιστευτες κομματαρες.Βεβαια, μετα το Inle εχουν αποφασισει να διαλυθουν, καθοτι ειναι concept συγκροτημα και οπως εχουν δηλωσει οι ιδιοι δεν υπαρχει λογος να συνεχισουν, εφοσον εκπληρωσαν τις υποχρεωσεις τους.Αξιζει παντως κανεις να μην προσπερασει τους στιχους τους και γενικα ολο το ιδεολογικο υποβαθρο απο οπου εχουν επηρεαστει, καθως οπους εχουν πει και οι ιδιοι, οι στιχοι τους ειναι πιο σημαντικοι απο την μουσικη που γραφουν.Εννοειτε οτι περιμενω τα καλυτερα με το νεο αλμπουμ.

Γαμώτο, εμένα μου φάνηκαν σαν πιο ‘‘λίγοι’’ Catharsis. Ακούγοντας μόνο το ‘‘Owsla’’, βέβαια. Και καθότι τους Catharsis τους έχω απίστευτα ψηλά, οι Efrafa δε μου έκαναν και πολύ εντύπωση. Ίσως πρέπει να τους ξαντσεκάρω.

Nα ξανατσεκάρεις και να αναθεωρήσεις!

Περιμένουμε. Ελπίζω να ακούσουμε πάλι ΚΡΑΣΤ.

Κουβέντα να γίνεται: ακούγοντας Catharsis δε σου αρέσουν λιγότερο οι Efrafa (λίγο περίεργη ερώτηση, αλλά με πιανεις) ;

ΤΕΡΑΣΤΙΑ μπάντα οι φολ οφ εφραφα.έπεσε στα χέρια μου το Elil και με στοίχειωσε

Ακούγοντας καθαρσις μου αρέσει λιγότερο η πλειοψηφία των χαρντκορ/κραστ συγκροτημάτων, οπότε δεν τίθεται ζήτημα. :stuck_out_tongue:

Ούτε μπορούμε να συγκρίνουμε τις 2 μπάντες, οι καθαρσις είναι σαφώς μεγαλύτερη, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι οι εφραφα δεν είναι ΜΠΑΝΤΑΡΑ.

εεε το Elil δε μ αρεσε λογω του Owsla. Μπροστα του δλδ μοιαζει για δισκος του 5.

Και γνκ, μετα το Roadburn αποφασισα να καψω το Keep It True και να αρχισω να κυνηγαω events με νεες μπαντες. Οσο κι αν αγαπαω τους ταδε δεινοσαυρους, δε βγαζουν αυτο που θα ηθελα και το καταλαβα για δευτερη φορα εφετος. Οι Cathedral πχ επαιζαν καλα, αλλα μου δωσαν την εντυπωση πως εχουν χορτασει απ τη ζωη, ενω οι Church of Misery που σαφως εχουν μικροτερο εμπορικο status φαινονταν λες και πατησαν τους αλλους στο λαιμο, χαλαρα κιολας.

Edit: Θα μου πειτε γιατι τα λεω αυτα. Επειδη ετουτους θελω να τους δω πριν το διαλυσουν.

Ξεθαβω λοιπον γιατι υπαρχουν νεα για το inle.

Inlé

we finished recording and producing Inlé this morning. I have really mixed feelings about this, in one hand i am immensely proud to be part of this record and see it as one of my greatest achievements, but i am also very sad that we are near the end.
The album is the sum of all our parts, it is more the collective wealth of our passions, both musically and aesthetically. It is immersed entirely in the watership down narrative, the music is both the darkest and most uplifting we have ever created. I know full well a lot of people will not like this record, but i also know a lot will, and i hope people will appreciate just how hard we worked to make this album. It is an entirely different animal to Owsla and in many ways Elil, but it would not exist without those records. its still 100% DIY.
I hope people will enjoy it either way.
We recorded it in Devon, a very beautiful unspoilt part of england, in a house in the middle of a forest, sorrounded by alpine trees, a huge river runs through the grounds, its a very apt place to see this album find fruition. We recorded a majority of it live to try and capture the energy and passion of us playing.
It is far from perfect, but its a perfect ending to the trilogy.

alex efrafa

απο το myspace της μπαντας.Ομορφα νεα αν μη τι αλλο.

Preorder (ακόμα δεν έχει ανέβει στο punkdistro)

Fall Of Efrafa - Inle 2xLP 16 EUR (Alerta Antifascista)
Fall Of Efrafa - Inle 2xLP ltd. 200 brown vinyl 17 EUR (Alerta Antifascista)
Fall Of Efrafa - Inle 2xLP ltd. 200 clear vinyl w/ black haze 17 EUR (Alerta Antifascista)
Fall Of Efrafa - Inle 2xLP ltd. 200 clear vinyl 17 EUR (Alerta Antifascista)

και καινούριο tshirt από την denovali

http://denovali.com/shop/advanced_search_result.php?keywords=efrafa&x=0&y=0

θέλω να τα αγοράσω και τα 2 (και αυτό το limited tour edition του static tensions θα το αγόραζα αλλά έχω ήδη την κανονική έκδοση)

80 λεπτα λεει ο δισκος. Αυριο θα ανεβει για streaming, το που θα το μαθουμε την ιδια μερα.

Παραγγειλα και δισκιο και μπλουζετο.χοχο .Αυριο ειναι μεγαλη μερα

Και εγώ την ίδια αγορά θα κάνω αύριο :smiley:
το clear w/ black haze θα πάρω.

edit:αύριο (παρασκευή) θα το έχει και η denovali για preorder οπότε θα το πάρω από 'κει μαζί με το tshirt

ITS UP http://denovali.com/fallofefrafa/

Tσάμπα κατέβασμα, πάρε κόσμε!

Τιμιότατη μπάντα ρε πούστη.

Έγινε και το preorder, πήρα το πακέτο με το καφέ μπλουζάκι (37,5€ μαζί με τα μεταφορικά κοστίζει)

Γουστάρω φοβερά την denovali, έχουν απίστευτα πράγματα.

Θέλω να αγοράσω και τις άλλες κυκλοφορίες που έβγαλε τώρα.
Το καινούριο των kidcrash, dominic, heirs.
Και έρχονται:

Her Name Is Calla - Heritage CD/ LP
Year Of No Light + Karysun - Split 7’’
Mouse On The Keys - 10’’ + Cd
Kodiak + B.Son - Split 12’’

Το μπλουζετο ριπ νουμπ ειναι απο τα απιστευτοτερα εβαχ.Εγω δυστηχως παραγγειλα ενα αλλο πριν μια βδομαδα,χωρις να ξερω οτι θα πεσουν προσφορες.χαλαλι.Ειμαι στα μισα του σιντι και ειναι απιστευτα ατμοσφαιρικο.Καμια σχεση με Owsla και Elil .Α, και δεν εχει καθολου crust σημεια[μεχρι στιγμης τουλαχιστον]

Τώρα θα το ακούσω και εγώ.

Αυτό το live δεν υπάρχει…
Kodiak, Daturah, Omega Massif, Celeste, Fall of Efrafa and Sankt Otten

Μπορείτε να βρείτε τους στίχους εδώ

Επίσης όσοι το κατεβάσετε να διορθώσετε τον τίτλο του 3ου τραγουδιού σε Fu Inlé

από το elil