Fall Of Efrafa - Inle

Eσύ δηλαδή Ανγκμαρ θεωρείς τον εαυτό σου μέσα στους λιγότερους από έναν στους 10 που ακούνε Νιουρόσις και καταλαβαίνεις τι παίζει με την πάρτη τους; Αν ναι, ασχολίαστο, αν όχι, τότε γιατί τους ακούς αφού δεν τους καταλαβαίνεις;

  1. Και παλι δεν καταλαβαινω.Μην γινουμε σαν τους floyd-ακηδες ε…

  2. Καλα εννοειται οτι το κραξιμο χωρις να εχεις ασχοληθει ειναι κατακριτεο,
    εγω εννοουσα να κραζω αγαπημενες μου μπαντες.

  3. Να ανοιξω υποκλικα στην Πατρα ? :stuck_out_tongue:

Καμια επαφη, το πηρες λιγο στραβα. Κοιτα, δεν εννοω κατι του στυλ ‘‘εχω την αληθεια και ξερω οτι αυτο που ακουω ειναι μπλα μπλα μπλα’’, αλλα οταν μιλαμε για μια μπαντα με ενα αλφα κονσεπτ απο πισω, υποτιθεται πως αν τους αγαπας, εχεις βγαλει ενα αλφα πορισμα του τι ειναι αυτο που ακους και τι σημαινει για σενα. Ασχετως αν εχεις δικιο, ή αδικο ρε παιδι μου. Κι αυτο που εχω παρατηρησει γενικα ειναι πως σε ολες αυτες τις μπαντες του ποστ-γουοτεβερ-τρεντ, πολλοι ανθρωποι τις ‘‘ακουνε κι αγαπανε’’ βασει επιταγων της μοδος, αλλα λιγοι εχουν ασχοληθει και μπορουν να μιλησουν γι αυτες.

Και γενικα ναι, πιστευω πως καταλαβαινω σε ενα βαθμο τι στο περιπου παιζει. Οσο μπορει να καταλαβει ενας ανθρωπος που εχει λιωσει τους δισκους, διαβασει τους στιχους κι ακουσει πεντε δηλωσεις του τι εχουν να πουν ως μουσικοι κι ως ανθρωποι. Οποτε εννοουσα πως οι περισσοτεροι δεν ασχολουνται με καποια θεματα, οσο το υποστηριζουν. Αλλου ντουγρου ευαγγελιο.

  1. Οτι ειπα σε Ζαφ και σε λεω, ειναι ασχετο με το θεμα. Επιασα ενα γενικο παραδειγμα του τι παιζει με hype, trend κλπ.

Και γενικα: Το hype προσωπικα το εκλαμβανω ως κατι ‘‘κακο’’ σαν ορο. Στη περιπτωση των ΦοΕ ομως, επειδη λενε πεντε πραματα ξεκαθαρα και σωστα (αναμεσα σε καμποσα με τα οποια δε συμφωνω) και τα προωθουν με τροπο που πεντε, δεκα, εικοσι ανθρωποι θα μπουν σε τρυπακι να το ψαξουν, το να υπαρχει ενα αλφα ενδιαφερον λογω μοδας μονο ‘‘κακο’’ δεν το βρισκω. Ιδιαιτερα οταν βαζω το Owsla αναμεσα στα 10 αγαπημενα μου αλμπουμς των 00’ς, πραγμα που σημαινει πως στα προσωπικα μου γουστα, πρωτα μετρανε σε μουσικη.

Συνεπως το μονο για το οποιο μπορεις να τους κατηγορησεις ειναι πως ειναι… φεικ; Για ποιο λογο, αν θελαν οπαδους με την δισκογραφικη εννοια του ορου, σιγα μη διελυαν τη μπαντα. Εδω παιζουν σε καταληψεις κι ακυρωσαν και τα μισα dates του tour.

  1. Τις περισσοτερες φορες τετοια κραξιματα πεφτουν απο ατομα που δεν εχουν ασχοληθει, δυστυχως. Επειδη οταν λεω ασχολουμαι, δεν εννοω βαζω τον δισκο να παιξει μιαμιση φορα στο winamp. Κατι στο οποιο ξερω πως συμφωνας.

  2. Δεν εχει ανοιξει ακομα;!

Άκουσα κι εγώ μέσω γιουτιούμπ αυτή την μπάντα που λέτε όλοι, (όχι ολόκληρο άλμπουμ, το bandwidth μου έχει άλλες προτεραιότητες) και ρε παιδιά, εμένα μια χρυσή μετριότητα μου φάνηκε.
Για χώστε πάντως για καλό και για κακό κάνα λινκ για κάνα σωστό κομμάτι τους, μπας κι έπεσα στις μπαρούφες.

(Α και φυλάχτε αυτό το ποστ για να μου το τρίβετε στη μούρη σε περίπτωση που τους αποθεώνω σε κάνα τετράμηνο :p)

Τι γιουτουμπ μωρε και κουραφεξαλα.Αντε κατεβασε το owsla και ακου .Μικρο ειναι χρονικα [σχετικα].

καλά μωρέ γκρινιάρη… ιτς ον ιτς γουέη.

Επι την ευκαιρια, να ξερετε πως εδω εχουνε βγαλει τα απαντα προς download. Επισημα.

Καλο δισκακι!!!:smiley:

Μόλις ήρθε το βινύλιο :smiley:

Το χρώμα είναι πανέμορφο, όπως και η μπλούζα αλλά τα βινύλια για κάποιο λόγο δεν γράφουν sides και ποιο από τα 2 είναι!

Επίσης μου έκανε εντύπωση που δεν είχε μεταφρασμένους τους στίχους και σε άλλες γλώσσες όπως κάνουν συνήθως.

Ξεθαβω για να σκατοποζερευτω και να κουνησω την γλωσσα στον ανγκμαρ που τους ειδα λαιβ.Τους ειδα στην Γερμανια το Σαββατο και απλα σπειραν.Παιξαν μονο dominion theology,woundwort και warren of snares.Ενταξει ξενερωσα λιγο που δεν παιξαν τιποτα απο owsla αλλα και παλι ειχαν τετοιο ηχο και τετοια ενταση τα κομματια που ξεχναγες τα παντα και απλα κοπανιοσουν.Η οργανωση στο φεστιβαλ αψογη ,ο ηχος υπερτελειος και οι omega massif που επαιζαν πριν ηταν απλα η καλυτερη μπαντα στο φεστιβαλ.Το πρωτο τους cd ακουγεται 350υ567960 φορες καλυτερο λαιβ.

Υ.Γ .Το dominion theology ειναι αλλη εμπειρια live .Το καλυτερο τους κομματι
Y.Γ 2 . Οι omega massif ηταν ενα κλικ πριν την τελειοτητα

Τι έκανε λεει???8O8O

Πόσο κωλόφαρδος παίζει να’ σαι! Παίζει να ταν απίστευτη εμπείρια…

Τίγκα να φανταστώ το λαιβ??

α) Ο Άνγκμαρ είναι στα στρατά, οπότε χλωμό να το δει και να στεναχωρηθεί σύντομα. :stuck_out_tongue:

β) τόσο το inle όσο και το owsla, ακόμα χρυσές μετριότητες μου φαίνονται. :-k

Το inle παρ’ όλο που δυστυχώς έχει αποβάλλει κάθε crust στοιχείο μ’ άρεσε πάρα μα πάρα πολύ…

Και owsla γαμεί κατ έμε… Γούστα βέβαια

Blizzora μήπως μπορείς να στείλεις κάνα link με κάμια αφίσα απ’ το live που πήγες?

Βleedin σ αρεσει το Elil και δεν σ αρεσει το owsla???

δεν ξέρω για Ελ-ίλ και λοιπά λιακοπουλικά.
Αυτά τα δυο άλμπουμς έχω ακούσει από ευφράπα και μου φάνηκαν μέτρια αμφότερα.

πης.

Να φυγετε κυριε να πατε αλλου. :stuck_out_tongue:

Στο φυλαγα που θα με κοροιδεψεις επειδη δεν εχω διε destruction:lol:

αχαχαχαχαχ.
Σωστός ο παίχτης!

Έπεσε στα χέρια μου το Owsla για λίγες μέρες (:roll:) και μπήκα στον πειρασμό να τ’ ακούσω και είναι άκρως ενδιαφέρον.

Ενταξει δεν λεει τιποτα που δεν σ’αρεσουν.Θα υπαρχουν και αλλοι αμαρτωλοι φανταζομαι ^^.Γενικοτερα ειναι μπαντα που δινει/εδινε περισσοτερη σημασια στους στιχους και στην ιδεολογια της παρα στην μουσικη.Οχι οτι χανουν εκει αλλα αυτη ειναι η αληθεια.Τωρα,οσον αφορα τα σιντι το μου φαινεται οτι οτι ινλ αντιπροσωπευει πληρως αυτο που θελαν να παιξουν εξ αρχης.Τα κομματια τους λαιβ ηταν 5 φορες καλυτερα παντως.ΑΛΛΑ το ξαναλεω ,ξεθαψτε τους omega massif και παρακαλεστε να τους φερουν Ελλαδα γιατι ,ειλικρινα, θα σας φυγει το κεφαλι.

Να και οι μπαντες του φεστ
http://www.denovali.com/swingfest/
Παιξαν ολοι εκτος απο δατουρα που αρρωστησαν[ιος??].Α και ο Αλεξ ο τραγουδιστης των εφραφα τραγουδαγε αρρωστος

Αντε να πω λιγα λογια και για τις αλλες μπαντες

SANKT OTTEN δεν τους προλαβαμε δυστηχως αλλα απ οτι ρωτησα τριγυρω ηταν αρκετα καλοι.Αλλη φαση απο τις αλλες μπαντες βεβαια

KODIAK .Ειχαν γαμω τις εμφανισεις αλλα παιζαν ενα βαρυ ντουμ που γενικα δεν ειναι του στυλ μου.Γαμω τους ηχους παντως ειχαν και αυτοι.

BLUENECK .Παρολο που μ΄αρεσε το σκαρς οφ δεν μιντ δεν τρελαθηκα ιδιετερα στο λαιβ τους.Ισως επειδη περιμενα omega,celeste kai efrafa και δεν ειχα υπομονη.Επαγγελματικη εμφανιση παντως.3 κιθαρες ,ωραια σημεια με τα πληκτρα και αρκετα ατμοσφαιρικη .Υπο αλλες συνθηκες θα μ’αρεσαν περισσοτερο.

OMEGA MASSIF .Τα ειπα πριν [ΣΠΕΙΡΑΝΕ]

CELESTE .Εδω ειμαστε.Οποιος εχει δει βιντεα στο γιουτουμπ ξερει περιπου τι θα πει λαιβ των σελεστ.Full καπνος σε σημειο να μην βλεπεις μπροστα σου και καθε μελος ειχε στο κεφαλι του ενα κοκκινο φως που η δεσμη φωτος εδειχνε το σημειο που κοιταγε το καθε μελος.Παιξαν κανα μισαωρο και μας πηραν το κεφαλι και αυτοι.Τωρα σετλιστ δεν εχω γιατι δεν ξερω και τους τιτλους[6 στα γαλλικα στο γυμνασιο],αλλα παιξαν 2 απο το pessimiste 2 απο misanthrope και 1 nihiliste.

Εφραφα .Ενταξει ηταν ο λογος που ταξιδεψα μεχρι εκει

Ποο ρε φίλε ζηλεύω