Fall Of Efrafa

Εβαλά πριν λίγο μία από τις αγαπημένες μου έβερ σπλιτάρες, το σπλιτ των fall of efrafa με τους down to agony (αλλη προσωπική μου αγάπη) και θυμήθηκα τί μπαντάρα ήταν οι Βρετανοί.

Γενικά αρκετα αμφιλεγόμενη μπάντα οι fall of efrafa. Είναι και λίγο love or hate πλέον. Σίγουρα πάντως τους λες ξεχωριστους. Κατα τη γνώμη μου πάντα

Τι κομματάρα το no longer human:!:

(συνηδητοποίησα οτι δεν έχουν δικό τους θρεντ, οπότε ας φτιάξουμε ένα να μιλάμε γι’ αυτούς)

p.s.: BBB μίλησα με τον φίλο μου. Μες στην βδομάδα θα τα τυπώσω μάλλον.

Θα επανέλθω αναλυτικά:D

Επικό bump σε ένα -κακώς- εγκαταλλελημένο θρεντ.

Πρόσφατα τους άκουσα(μέσα στον δεκέμβρη) και πραγματικά είμαι πολύ εντυπωσιασμένος.

Απ’ότι έχω ακούσει μέχρι τώρα, περισσότερο γουστάρισα το Owsla.

άντε μιλάτε και οι υπόλοιποι!

To owsla είναι και το “πιο crust” αλμπουμ τους, θα’ λεγα.

Πάντως, κατ’ εμέ όλες οι δουλειές τους βρίσκονται σε εξαιρετικό επίπεδο. Αν πρέπει πάντως να επιλέξω κάποιο ως αγαπημένο, τότε αυτό θα είναι μεταξύ του owsla και του inle (το οποίο το βρίσκω τελείως post metal).

Ιgnorant, αν δε το’ χεις κάνει ήδη, δώσε βάση στα lyrics

Λιγα πραγματα απο μενα, μιας και εγω τωρα προσφατα τους εμαθα. Δεν ειναι του γουστου μου αλλα οκ, αξιζουν ενα τοπικ εδω 8)

Θα δώσω, ακόμα στην αρχή είμαι.

Απ’ότι έχω καταλάβει πάντως οι δουλειές τους δεν βρίσκονται και τόσο εύκολα.
Worst μήπως έχεις κάνα site/distro που να έχει CD/βινύλια;

εδώ πήρα τα δικά μου: http://www.punkdistro.de/shop/

νομίζω έχει και η denovali.

O,τι είπε και ο σάμανος. Εγώ είμαι τακτικός πελάτης του [B]punkdistro.de[/B], αλλά και η [B]denovali[/B] είναι γαμώ (νομίζω κιόλας αυτή είχε το box set τους)

Το Εlil πάντως, σε βυνίλιο, βρίσκεται ψιλοδύσκολα πλέον.

Από κει και πέρα [B]ignorant[/B], να σου πω ότι, στην ουσία οι fall of efrafa ήταν μία concept μπάντα, δηλαδή στιχουργικά, οι δίσκοι τους αποτελούν μία ιστορία, με αρχή το τελευταίο ίνλε, και τέλος το πρώτο όσλα. Όταν ολοκληρώθηκαν και οι 3 δίσκοι η μπάντα διαλύθηκε. Παραπάνω δε θα σου πω για την ιστορία! Ψάξου:wink:

Ψάχνομαι. :stuck_out_tongue:

θενκς πάντως.

Εμένα το Inle δεν μου πολυάρεσε … οχι οτι ηταν κακο βεβαια …τα δυο πρωτα νομιζω πιο αγαπημενα.

Χρησιμα links

http://www.doomrock.com/

Κατσε να το δει ο ανγκμαρ :stuck_out_tongue:

Ηρθε πριν λιγες μερες και χαιρομαι ακομη, οποτε το ποσταρω και εδω :


:D:D:D

Ειναι τοπ,τι να λεμε.

Έσπαγα το κεφάλι μου εδώ και πόση ώρα από τη στιγμή που είδα τον τίτλο του θρεντ, που στο καλό τους είχα δει πρόσφατα (σε σημείο που ξέθαψα προγράμματα φεστιβάλ, μπας και τους έχω δει live και δεν το θυμάμαι) και νομίζω τελικά ότι έχω δει απλά Owsla σε μπλούζα μπιμπιμπι.
Είναι το μόνο άλμπουμ τους που έχω ακούσει και πάει καιρός κιόλα. Θα ψάξω το Inle, να δω τι παίζει.
Ωραίο bump.

Inle εχεις δει … κουνελι σε καροτο … owsla εχει ο Μπιλζορας νομιζω ή ένας άλλος τύπος που δεν ξέρω αλλα σκάει σε συναυλίες. Ισις …καταραμενε πλουσιε …eat the reach and παρτε τους το box then.

μπαααα, στο δρομο βρηκα 100 ευρω, εβαλα τα υπολοιπα και το τσιμπησα…καιρο το ζαχαρωνα…

καταραμενοι κωλοφαρδοι τοτε … :smiley:

καλα εννοειται κωλοφαρδια τρελη. Βεβαια βασανιστηκα λιγο μεχρι να αποφασισω μεταξυ αυτου ή 10-12 νεων κυκλοφοριων.

ε οκ, πεταμένα λεφτά ήταν, πεταμένα λεφτά παρέμειναν. :p:p:p:p:p

μμμμμμμμμμ ,μουσταλευρια.

bleedin κακογουστο καθαρμα … τσιμπα το γουρουνοπουτσι