Fates Warning in Greece 26 & 27 Μαρτιου 2010

20 γιούρα; Α, τους κλέφτες, αρπαχτή…

μορεί να μην είναι ένα από τα πιο αγαπημένα μου συγκροτήματα, όμως θεωρώ τους μουσικούς των fates waring απλά εκπληκτικούς. παίζουν “παπάδες”–> :papas:

Ναι!!! Παρα πολυ ωραια. Καιρο περιμενα αυτη τη συναυλια! Και ειναι πριν μπω στο στρατο.
Θα παω σιγουρα!! :D:yahoo::yahoo::yahoo:

Άλαξε πάλι η συναυλιακή μου πολιτική:p, κάτι θα κόψω για αυτούς τους θεούληδες:):!:
Γιούπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι :drunk::papas::vibrate::yahoo::):!:

ΡΕ ΜΑΣ ΕΧΕΤΕ ΠΡΗΞΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΣΥΝΑΥΛΙΕΣ ΦΕΤΟΣ ΗΛΙΘΙΟΙ

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΠΑΡΑΡΑΕΡΑΕΛΡΕΛΕΡ THE ROAD GOES ON FOREVER KGHSAL

Aν κανουν κανα τρελο και βαλουν 20 ευρω και Αθηνα θα ευγνομονω τη πτωση ποσοστου κερδους για τη κριση οχοαχοα:)

Eυχαριστω Θεε.

Στον Jim αναφέρεσαι; :smiley:

Προσθέστε στο καλό setlist και ένα drum solo του Zonder (μακάριιιιιιι)8O

Το ανακοινώσανε και στο site τους. Κλαίω… Δεν το πιστεύω…

Ξεκινάω από ένα σχόλιο…’‘ένα από τα πιο αδικημένα συγκροτήματα’’…Δε μπορώ παρά να συμφωνήσω και να προσθέσω ότι για εμένα είναι το ΠΙΟ αδικημένο συγκρότημα. Όσον αφορά το Parallels, είναι απλά ένας μεγαλειώδης δίσκος, μία ασύγκριτη, αξεπέραστη κυκλοφορία και σίγουρα στο ΤΟΠ5, του progressive metal. Ο ήχος τους είναι αναγνωρίσιμος, ο τόνος και η συνθετική ικανότητα του Matheos ΑΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑΤΙΚΗ, η φωνή του Alder διαμάντι, λυρική, εκφραστική. Ειλικρινά αδυνατώ να καταλάβω ΓΙΑΤΙ δεν αναγνωρίστηκαν ως αυτό που είναι…ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΜΕΓΕΘΟΣ !

ΥΓ: Για τον Zonder τι να πω…ήρθε και έδεσε απίστευτα μαζί τους και σίγουρα τους ανέβασε επίπεδο…καταπληκτικός drummer…κάποιοι έιχαμε πάρει γεύση από τους Warlord :wink:

στο GAGARIN λεει στο site οχι στο FUZZ…

συμφωνώ με τα πιο πάνω… Δεν είναι δίκαια πολλά πράγματα σε αυτή τη ζωή…

Ναι οκ, εμπορικά σίγουρα δεν είχαν την επιτυχία των Ryche ή προσφάτως των Theater, αλλά δεν μπορεί κανείς να πεί κάτι για την τιτανοτεράστια καλλιτεχνική τους αξία και το μέγεθος που έχουν έστω και στις συνειδήσεις των -όχι και τόσο πολλών- οπαδών τους.
Όπως και να 'χει οι Fates Warning παράλληλα με την επανακλυκλοφορία του Πάραλλελς, έχουν την ευκαιρία να ανοιχτούν και σε ένα νέο κοινό, που ίσως να αγνοεί παντελώς τη σημαντικότητα και την επίδραση αυτής της μοναδικής μπάντας.
Και λογικά ετοιμάζουν και νέο δίσκο.


" but distant lights still burn bright
and the road goes on forever
forever… "

δεν αμφισβητεί κανείς ότι η μουσική παιδεία των fates warning είναι τεράστια… Απλά δυστυχώς δεν απολαμβάνουν την αναγνώριση που τους άξιζε

Καλά έχει γίνει χαμός φέτος με τις συναυλίες!
Δεν έτυχε ποτέ να δω τους Fates ζωντανά , αν και έρχονται σχετικά συχνά.

Ψήθηκα πολύ με την original σύνθεση αλλά να πω κι εγώ την αμαρτία μου…
το Parallels δεν είναι ο αγαπημένος μου δίσκος. :dunno:
(ωχ τι είπα τώρα…θα μου την πέσουν όλοι!)

Πάντως, λέτε ρε σεις να το “σπάνε” σιγά-σιγά?
Έχουν να βγάλουν δίσκο από το '04 , live αραιά και που, ο καθένας ασχολείται με τα project του…Δεν θέλω να το σκέφτομαι αλλά είναι κρίμα.

Αυτές είναι οι συνέπειες του να είσαι μια τόσο αδικημένη μπάντα.

εγω γιατι εχω την εντυπωση οτι τους fates τους ξερουν κ οι πετρες???:-k:-k:-k:-k

To Γκαγκάριν το 05 γέμισε δύσκολα. Δεν τραβάνε τον κόσμο, είναι η αλήθεια. Αν και πλέον το πακέτο είναι άκρως ελκυστικό και για τους μη μυημένους. Για τους μυημένους, έτσι κι αλλιώς και μόνο η επίσκεψη είναι ονείρωξη…

απλα να μαθουμε καπως αν θα παιξουν ΟΛΟ το parallels ή οχι, γιατι στο site αυτο δεν διευκρινιζεται… (οχι πως δε θα παμε αν παιξουν το μισο, απλα λεμε τωρα :stuck_out_tongue: )

Καλησπέρα, είστε ο άγιος Πέτρος;

Τι έγινε, δεν πέθανα;

Και γιατί γίνεται συναυλία με το line up του “Parallels”;

Α.

Γίνεται όντως.

Και πόση ώρα μετά θα τελειώσει ο κόσμος; Προλαβαίνω να πάω σπίτι να χαιρετίσω;

FATES WARNING. ZONDER KAI DIBIASE LIVE. ΑΡΝΟΥΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΩ. Α Ρ Ν Ο Υ Μ Α Ι

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Και γω δεν το πιστεύω ακόμα…