Fates Warning

Μάλλον θα τους τελείωσε το χρώμα και δεν είχαν λεφτά για μπογιές…

Εγώ γιατί δεν ακούω τίποτα;

Τι θες να ακούσεις; Να δεις λέμε…

χαχα… Εγώ νόμιζα ότι μιλάτε για μουσική (και φαντάστικα είναι “άχρωμη”) :lol:#-o

Χαχα, όχι ρε, να φανταστείς ότι στην αρχή νόμιζα ότι δεν μου φόρτωνε κανονικά η σελίδα…

θελω να παραγγειλω το Disconnected για τον ξαδερφο μου αλλα βλεπω οτι υπαρχει το πακετακι μαζι με το Inside Out σε τιμη χαμηλοτερη απο οτι το πρωτο μονο του…Εχει κανεις αυτη την εκδοση;Ειναι χαρτονενιο με 2 jewel cases;

http://www.play.com/Music/CD/4-/1521324/Disconnected-Inside-Out/Product.html?searchstring=fates+warning&searchsource=2&searchfilters=s{fates%20warning}+c{34}+ae55{Music%20CD}+&urlrefer=search

Oχι ενα jewel case. Εχει μεσα κανονικα στιχους παντως και τα εξωφυλλα μεσα στο booklet (οχι σαν το κλασικο εξωφυλλο-οπισθοφυλλο)

Εκτος αν ειναι αλλη εκδοση, σου λεω γι αυτη που εχω εγω :wink:

Thanx Cynic…θα το ψαξω περισσοτερο :wink:

Bump!!! Πολύ ωραία [B]συνέντευξη[/B] του μεγάλου πριν λίγες μέρες.

Halo Effect - Jim Matheos

'This is a guitar album.

There are no keyboards or sound effects on this recording. All the sounds were created by an acoustic guitar (for those interested in such things, a 1973 Alvarez classical with very old strings) which has been digitally processed to varying degrees, sometimes minimally, other times until the original signal is unrecognizable. To create each piece, multiple tracks were improvised separately, without a set key or tempo. The various ideas were then edited, combined, and layered together to form these songs. I hope you enjoy them.’

Jim Matheos, January 2014

Sample:

το ακουσα μια φορα το απο πανω και δεν νομιζω οτι υπαρχει λογος να το ξανακανω.Δεν μπορω να καταλαβω τι ακριβως προσπαθει να κανει…

Το δηλωνω και δεν ντρεπομαι. Ενω λατρευω τους Fates Warning, δεν μπορω να πω το ιδιο για τους προσωπικους δισκους του Jim, δεν εχω ασχοληθει επισταμενα, αλλα δεν μου λενε κατι…

τα προηγουμενα ακουγονται ευχαριστα.Αυτο εδω ομως οχι

Αυτό. Σόρι Jim, από το δείγμα ακούγεται για πειραματική μαλακία ολκής.

+1…

To away with words, πχ, εμένα μου άρεσε…

Night on Brocken και τα επομενα 2.Μεχρι εκει

μόνο το demo

:lol:
:lol::lol::lol::lol:

Το πρωί άκουγα στα ακουστικά το Perfect Symmetry ερχόμενος στη δουλειά και σκέφτηκα δύο πράγματα…

  1. Αυτός ο δίσκος είναι ο κορυφαίος τους. ΤΕΛΟΣ. Όσο κι αν η καρδιά λέει APSOG, όλα τα άλλα λένε Perfect symmetry…
  2. O γερο τοξικος έχει ικανοποιήσει σχεδόν όλα τα συναυλιακά του απωθημένα (ναι, ο Byron μάλλον δεν θα ξαναπαίξει στους Heep). Tη στιγμή που θα δω live το Chasing time, θα μπορώ να σβήσω ήσυχος σε κάποια γωνιά με ένα δακρυ να παγώνει στα μάτια μου κι ένα χαμόγελο ζωγραφισμένο στο πρόσωπό μου…

το demo Misfit με την real time διασκευη Flight of Icarus:)