Fates Warning

Πάρε κόσμε! Πόσο FATES!

11 Likes

κομματαρα!!!

5 Likes

Βάλσαμο για τη ψυχή. Για πάντα οι Fates μου, καλό ταξίδι Εddie.

9 Likes

Πάρα πολύ ωραίο

4 Likes

(λυγμός)

ΝΑΙ ΜΩΡΗ ΑΡΡΩΣΤΙΑ

6 Likes

Ναι!!! φάρμακο οι ατιμοι!!!

3 Likes

Τα γράφει και το ρ στην κριτική. Αυτή η αίσθηση ότι ο κύκλος κλείνει. Δεν θέλω να το πιστέψω…

Πολύ ωραίο το κείμενο. Τώρα… σε περίπτωση που έρθει το τέλος (και όχι το μοιραίο), δε θα απογοητευτώ. Δεν έχω σκέψης ανωτερότητας, αλλά για μένα οι Fates έχουν συνθέσει, όχι ό,τι έπρεπε, αλλά ό,τι ένιωθαν και ήθελαν και ήταν (and still remains…) ένα μεγάλο δόσιμο προς τον άνθρωπο για ν’ ακούσει μουσική. Τα έχουμε ξαναπεί στους μεταξύ μας κύκλους - αυτής της μπάντας - οι Fates βγαίνουν έξω από το metal, δε χρειάζεται και τα δύο να συνυπάρχουν. Είναι άλλη φάση. Αν γι’ αυτούς ήταν ως εδώ ο δρόμους τους, καλώς και να 'ναι ευλογημένο. Είναι εξίσου ωραίο να ξέρεις πότε λες “τέλος”.

9 Likes

Πολύ σωστά τα λες και δεν διαφωνώ πουθενά, ειδικά για την τελευταία πρόταση.
Απλά οι Fates, για κάποιους από εμάς, είναι πολύ παραπάνω από ένα συγκρότημα και μια τέτοια είδηση δεν μας γεμίζει δα και χαρά…

5 Likes

Ακόμα κι αν αυτό είναι το τέλος, ακόμα και στο τέλος θα είναι μεγάλη αυτή η μπαντάρα. Εξάλλου we only say goodbye και η μουσική τους still remains.

4 Likes

…and the road goes on forever, θα προσέθετα…

4 Likes

Σωστός!

1 Like

Οι Fates ειναι απλα οτι ποιο μοναδικα ιδιαιτερο υπαρχει στη μουσικη… Ωραιο ποστ ο μιχαλακης…

5 Likes

Α ρε μεγάλε (και ψηλέ όπως βλέπω) Kevin, λείπεις…

2 Likes

Τον κερδισε η επιστημη!

2 Likes

Ευτυχώς άφησε πίσω του πλούσιο έργο ο Kevin.

Όσο για τους fates, ακόμη κι αν όντως το επερχόμενο άλμπουμ τους είναι και το τελευταίο, το μεγαλείο της δισκογραφίας τους και τα συναισθήματα που μας έχουν κάνει να νιώσουμε θα είναι μαζί μας για πάντα. Και το pleasant shade of grey ένα ανυπέρβλητο έπος οφείλω να πω :grin:

8 Likes

Εχω παει σε απειρες συναυλιες… Η συναυλια στο Ροδον το 1999 τοτε που επαιξαν ολο το A pleasant , που σαν μουσικη ειχε το Scenes From a memory πριν κυκλοφορησει να παιζει πριν βγουν και η ακυκλοφορηρη τοτε ακομα λαιβ εκδσοη του Still Remains την κατατασουν στη ποιο συναισθηματικη εμπειρια σε λαιβ…ειμουν 18 χρονων τοτε και απλα μεγαλωσα αποτομα σε παρα πολλους τομεις μετα απο αυτο το λαιβ…

7 Likes

Ειναι γιγαντας απο πολλες αποψεις ο Kevin Moore!

2 απο τα 5 καλυτερα αλμπουμς των Dream Theater
3 αριστουργηματα με Chroma Key
3 αριστουργηματα με OSI
3 αριστουργηματα με Fates Warning.

Δεν τα λες και λιγα, αλλα θελαμε κι αλλα!

Το ειχα ξεχασει αλλα ημουν μεσα! Δεν ειμαι τεραστιος φαν των Fates Warning, αλλα η δυαδα APSOG - Disconnected ηταν στις τοπ μουσικες μου επιλογες την τριετια 1998-2000. Τα εχω ακουσει και τα δυο απειρες φορες, και ειχα παει στο live, που ηταν καταπληκτικο.

4 Likes

Ενας φιλος που ηταν εκει λεει οτι ειχε τον καλυτερο ηχο που εχει ακουσει ποτε σε club show στην Ελλαδα. Και εχει παει σε διπλασιες απο μενα ε :joy:

3 Likes

Ειναι πολυ πιθανον, αν και εχω δει Porcupine Tree σε club show στην Ελλαδα, οποτε δεν ξερω.
Παντως ναι, ο ηχος στους FW το 1999 ηταν επικα καλος.