Favourite Tekken char

Επρεπε καποια στιγμη να γινει ενα τετοιο θρεντ που να εξυμνει αυτο το υπερπαιχνιδο που λιγο ή πολυ, ολοι εχουμε λιωσει, εστιαζοντας στους χαρακτηρες.

Δεν βαζω πολλ επειδη χωραει μονο 10 επιλογες και θα αρχισουμε ‘‘ρε δεν εβαλες τον ταδε’’ κλπ:p

Επος,τι αλλο να πω?δε θυμαμαι ποσες χριστοπαναγιες ακουγα μια φαση οταν το επαιζα διπλο,μιας και ολο νικαγα.

Βάλε ένα poll βρε συ. Με τους 10 δημοφιλέστερους! Και χώσε και την επιλογή Άλλος! Και άσ’τους να γκρινιάζουν! Έχει περισσότερη πλάκα με poll (να θυμηθούμε και μεις που παίζαμε παλιά ποιοί ήταν βασικά! :P)

Δεν μπορω να βαλω πολλ τωρα, βαλε εσυ :stuck_out_tongue:
Λιωνω το 5 τωρα και μου εχει θολωσει τις (αψογες) αναμνησεις απο το 3 γαμω.

o Eντι που επαιζε καποειρα.Ειχε κινησεις που οταν ξεκινουσε το K.O ηταν θεμα χρονου

Ο Paul Phoeinix και ο Eddy Gordo ηταν οι επιλογες μου οταν το επαιζα.Αυτος ο Heihachi Mishima παλι ειναι πολυ σκατοφατσα και μου θυμιζει ενα καθηγητη που ειχα στο γυμνασιο.

Θα έβαζα, αν θυμόμουν τους χαρακτήρες. :stuck_out_tongue:

Tekken 3 πάντως, είπες τη σωστή λέξη. Μετά απο κει έχασα την επαφή και όπως φαίνεται, αποτέλεσε και το peak της σειράς…

Ο Heihachi ειναι μισητος και σε μενα γιατι ειναι ο αγαπημενος χαρακτηρας του αδερφου μου. :lol:
Τολκκι,στο 5 εχει την Christie που εχει τις ιδιες ακριβως κινησεις με Εντι.
ellanor ασ’το ετσι. :stuck_out_tongue:

Και το Tekken Force Mode(ξυλο στους δρομους κι ετσι)ηταν γαματο.Με τον Gun Jack το καθαριζα σε λιγη ωρα.

Τον Tiger(ουσιαστικα ο Eddy με αλλα ρουχα και αφρο μαλλι) στο 3 τον ειχε βγαλει κανεις?

Θα κλάψω.
Μαζί με τα Crash , Pro , Tomb Raider το Tekken 3 είναι παιχνίδι που είχα ΛΙΩΣΕΙ.

Eddy Gordo
Paul Phoenix
Yosimitsu
Jin Kazama
Brian Fury

ήταν οι αγαπημένοι μου.

Και ο King, η λεοπάρδαλη - άνθρωπος.

Επειδή όμως είμαστε TRUE θα πω και τον True Ogre.8)

Βασικά ποτέ δεν είχα καταλάβει το κόνσεπτ με τα βίντεο.
Πχ πολλοί ήρωες σχετίζονταν μεταξύ τους, πχ Dr Bosconovic - Yosimitsu, Heihatsi - Jin, οι αδερφές Williams…
Αλλά δεν εξηγούσε περισσότερα, πχ τα βίντεο με τον Ogre.

Eπίσης κάθε παίκτης όπως ξέρετε είχε μυστικές κινήσεις για να τρώει την ενέργεια του αντιπάλου.
Νομίζω ότι ο Lei ο μπάτσος έβγαζε όπλο , δεν γνωρίζω περισσότερα, έτσι έχω ακούσει.

Θα κλάψω…

Παραθέτω κάποιους που μου έκαναν πολύ εντύπωση θυμάμαι (πάνε και κάποια χρόνια ε - γαμώτο μεγαλώνω), χωρίς να σημαίνει πως τους προτιμούσα ως παίκτες όμως. Απλά ήταν ενδιαφέροντες σαν χαρακτήρες, και απο τους πιο ασυνήθιστους!

King, μάλλον απο τους αγαπημένους μου γενικά.

Eddie. Επίσης, απο τους αγαπημένους μου.

Tiger Jackson. Η θεική ντίσκο μετενσάρκωση του Eddie!!!



Kuma & Panda
. Για το χαριτωμένο της υπόθεσης!


Gon! Η γιαπωνεζίλα-δεινόσαυρος που έχωσαν και τα σπάει! :stuck_out_tongue:

True Ogre. Μορφή, απλά.

Τέλος, η αγαπημένη μου οπτικά… εμοτικον με σάλια που τρέχουν πάνω στο χειριστήριο

Το 5 εχει οπως ειπα πριν την Christie, ιδιες κινησεις με Eddie( και πανε και οι 2 στο iron fist tournament για να κερδισουν τα λεφτα για την εγχειρηση του παππου της κριστι που ειναι και δασκαλος του εντι και μπλα μπλα. )
Νομιζω ελλανορ θα σαρεσει. :stuck_out_tongue:

Ε, ήταν λίγο περιττή η βιογραφία για την… εγχείρηση του παππού της πιστεύω (συγκινητική μεν, αλλά…), απο τη στιγμή που έκανες τα δύο βασικά: 1) ανέφερες οτι έχει το στυλάκι του Eddie… 2) πόσταρες φωτό!!! (είναι θεαααααααα) :smiley:

Χαίρομαι που βλέπω πως προοδεύει η σειρά του Tekken!

έχει βγει εδω και χρόνια και ταινία Tekken anime, το ξέρεις? Δε την έχω δει ακόμα…

Ένας μόνο: Lei Wulong.
Προτείνω να γίνει meeting Tekken 3.

respect απλα…

Εγώ είχα ακούσει ότι τράβαγε χειροπέδες, τις φόραγε στον εαυτό του και άρχιζε να σου βαράει διπλά μπουκέτα με αυτές :stuck_out_tongue:

Δε νομίζω ότι ισχύει πάντως, γιατί ο Lei είχε ήδη μια κλωτσιά που έτρωγε το 75% της ενέργειάς του αντιπάλου, σαν την κλασική μπουνιά του Paul δηλαδή.

Eddie Gordo φυσικά!

Πωπω άπειρες ώρες καψίματος στο Tekken 3. Πότε πέρασαν τόσα χρόνια!!?!

ισως λιγο οφτοπικ αλλα θα σκασω αν δε το πω…
παιχνιδια ξυλου σε στυλ takken δε μου αρεσαν ΠΟΤΕ!!!
τα θεωρω ο.τι πιο ηλιθιο υπαρχει…ποτε δε μπορουσα να κανω τους συνδιασμους που επρεπε και το μονο που μου προσεφεραν ειναι ενας τρομερος εκνευρισμος,γιατι παντα εχανα…
το μονο παιχνιδι ξυλου που ανεχομουν ηταν το street fighter κι αυτο με το ζορι…

Asuka Kazama στο Tekken 5

Hwoarang στο Tekken 3