Fear Factory

Ο δίσκος είναι αυτός που ετοίμαζαν το 2017.

Ο Cazares κράτησε τα φωνητικά του Bell όπως ήταν, παραγωγή Sneap. Στην μπάντα επίσης είναι οι Campos στο μπάσο (αλλά όχι στον δίσκο) και Heller στα τύμπανα.

2 Likes

Αν εξαιρέσεις το απλά οκ ρεφραίν, το υπόλοιπο είναι πολύ καλό.
Τώρα στο τι έχει γίνει μεταξύ τους, δεν ξέρω πως να το μεταφράσω.

2 Likes

ΙΣΩΣ το μεγαλυτερο ξεκατινιασμα και δραμα σε οποιαδηποτε μπαντα του μεταλ, πηραν τα σκηπτρα απο τους Stravomarius και τους Sepultura ευκολα νομιζω.

Το τραγουδι μου φανηκε απροσδοκητα καλο και εχει φοβερο ηχο. Διαφωνω ξεκαθαρα με @Sevek , γαμαει το ρεφρεν. Νομιζω ταυτιζομαι με τον Αποστολη στο πως νιωθω για την φαση. Εκνευριζομαι που μου αρεσει το τραγουδι τοσο πολυ.

Με ενοχλει που το γουσταρω τοσο πολυ.

Αλλα ειναι φοβερη κομματαρα με ρεφρεναρα.

Ευχομαι απλα να το διαλυσει το μαγαζι να το αφησει να ψοφησει πια.

Να μας αφησει με μια δισκαρα και τελος.

Fear Factory χωρις Burton Bell δεν υφιστανται, απλα.

3 Likes

Πω πω ρε μλκ… ΠΟΣΟ ΓΑΜΑΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟ.

Και γαματο βιντεο. Πα να ακουσω το αλμπουμ.

Πρεπει να μιλαμε για δισκαρα αν κρινω απο τα δειγματα ως τωρα.

Ισως το καλυτερο εδω και πολλα χρονια, ποιος ξερει.

1 Like

Μαλιστα.

Προσωπικα δεν μπορω να φαντασω καν Fear Factory χωρις την φωναρα του Bell, αλλα ελπιζω να τα παει καλα ο νεος τραγουδιστης. Απο κανα δυο βιντεακια που τον ειδα σε διασκευες, τα λεει πολυ καλα, αλλα εχει τρελα εντονη ιταλικη προφορα. Λογικα θα τον σενιαρουν στο στουντιο, τωρα για τα λαηβ δεν ξερω…

2 Likes

Πολύ καλό νέο, άντε να ξεκολλήσει λίγο το πράμα!!! Έχεις βρει βιντεάκια του? Βάλε κανένα γιάτι κάτι κάνω λαθος ή έχω γκαβωθεί καθώς δεν βρισκω τίποτα… Στο παρατσακ παντως η επιλογή, αν ερχόταν ο dino λίγο ανατολικότερα ο νεός τραγουδιστής θα λεγόταν Μίλος Σιλβεστρίδης

1 Like

οκ ούτε κρυο ούτε ζέστη αχαχαχχααχ

Με δεδομενη την ιδιαιτεροτητα της χροιας και των ικανοτητων του Bell, νομιζω το προσημο ειναι θετικο.

Απλα απο την αλλη, οπως εγραψα πριν κανα 2 χρονια:

το μόνο κακό, κακό τρόπος του λέγειν, είναι οτι νιώθω μια μίμηση… εμπιστευόμαστε dino παρόλα ταύτα

Aν δεν κάμω λάθος, ψευδίζει ελαφρώς ο φίλος, perfect fit αντί για Μπελ.
Στα σοβαρά τώρα, οκ φαίνεται, σίγουρα όχι κακή επιλογή, τα καθαρά του θέλουν συνήθεια - έχει λιγότερο βαθιά φωνή σε σχέση με τον Μπελ.

1 Like