FIBA Basketball World Cup - China 2019

Με επιφύλαξη γιατί μόνο ένα ρηπλέυ είδα, αυτό μου φάνηκε όντως επιθετικό, νομίζω είχε στηθεί. Ή τουλάχιστον δεν ήταν σαν το χθεσινό κραυγαλέο εμετικό στον Γιάννη.

Το λεει και στο συγκεκριμενο αρθρο, 20 χιλιαρικα τον χρονο, και εχουμε και τις γελοιοτητες του Μαμρα με τα παραθυρα πλεον ετσι, δηλαδη ο προπονητης της Εθνικης δεν ειναι οπως παλια που μπορουσε να εχει την ομαδα του και το καλοκαιρι να προπονει την Εθνικη στην διοργανωση, πρεπει να ειναι εκει ολο τον χρονο. Για 20 χιλιαρικα. Και θελουμε Ιτουδη, Σφαιροπουλο η Μπαρτζωκα ε? Χα.Χα.Χα.

Σε αλλα νεα οι Σερβοι δυσκολευονται πολυ με Αργεντινη, γενικα κακος χαμος το πανω μισο του ταμπλω ετσι οπως ηρθε με Σερβια-Αργεντινη-Γαλλια-ΗΠΑ, το κατω μισο πολυ πιο χαλαρο, οσο αξιομαχη και να ειναι η Αυστραλια νομιζω ευκολα η δυσκολα η Ισπανια θα ειναι στον τελικο.

2 Likes

Πόσο ωραίο άθλημα είναι το μπάσκετ όταν το παίζουν παθιασμένοι παίκτες/ ομάδες

Τι ψυχαρες είναι αυτοί οι Αργεντίνοι !!! Πόσο πάθος

Έτσι ήμασταν εμείς στη Σαιταμα πχ :disappointed_relieved:

3 Likes

Τους έχουνε ξεφτιλίσει με το πικ εν ρολ. Μια, δυο, τρεις…χαμπάρι

1 Like

Έχω τσουτσουριασει με Καμπατσο Σκόλα

Called it.

καλοί ήταν με τα χωριά οι Σέρβοι… Ισπανοί και Αργεντίνοι τους τον φόρεσαν

2 Likes

Τι παικτούρα αυτός ο Σκόλα, ακόμα και στα 40.

4 Likes

Να βγουν οι επιστήμονες που μιλούσαν για dominance Jokic στο τουρνουά, και πως είναι πιο κομβικός από τον Γιάννη. Ο παιχταράς, κατά τα άλλα, Joker έκανε πολύ μέτριο τουρνουά. Επίσης αποτυχημένος προπονητής. Ξεκάθαρα. Κρίμα και ήθελα να δω 20αρα από τον Popovic, με την διαχρονική τους υπεροψία.

Κλασικοί Σέρβοι, λίγοι πνευματικά.

Επίσης OLD MAN MOVES. Γιο γιο τους έκανες ρε άρχοντα. Ευτυχώς που ο Ginobili σταμάτησε δηλαδή. Καμπάτσο τόσο αλέγκρος που θύμισε ποδοσφαιριστές της Μπόκα από την προηγούμενη δεκαετία.

εδιτ1 Ρε μήπως τον είχαμε αδικήσει πανελλαδικά τον Κατσικάρη;
εδιτ2 Πάμε ρε Μπούμερς με ηγέτη τον Βαγγέλη Μάντζαρη του NBA

2 Likes

:stuck_out_tongue:

1 Like

Ναι, πως να ξέρω ότι θα διασταυρωθουν Γαλλία - ΗΠΑ στους 8? Αν δεν έπαιζαν μεταξύ τους, και οι δύο μεταλλιακι θα έπαιρναν κατά τη γνώμη μου… Εντάξει, η δικιά μας περίπτωση, της Ελλάδας ήταν εντελώς fail, το λέω. Λανθασμένα τους πίστευα…

Απλώς ήθελα να θυμίσω πως εγώ προσωπικά ίσως να μουν και ο μόνος που σχεδόν περίμενε αυτό το τεράστιο upset της Σερβίας σε τούτο το Μουντομπάσκετ, όπου όλοι τους λιβανιζαν για χρυσό :1st_place_medal: ή ασημένιο :2nd_place_medal:

1 Like

Ακόμη και η μπασκετομάνα Πολωνία τα στάζει τα τρίποντα…

1 Like

Ολος ο πλανητης εχει παρει χαμπαρι οτι το μπασκετ κρινεται στο τριποντο πλεον εκτος απο εμας που βγαζουμε τιμιους ασουτους εργατες που παιζουν σκεπτομενο μπασκετ…

6 Likes

Αποδεικνύετε πως σε τέτοια τουρνουά θέλεις μερικές παλιές καραβάνες. Όλοι οι ψηλοί NBAers έχουν θέμα με κανονισμούς FIBA. Αναρωτιέμαι πως θα ήταν τα πράγματα για εμάς με Σπανούλη στην ομάδα. Και ας έπαιζε για 20 λεπτά μόνο.

Μόνο καλύτερα θα μπορούσαν να είναι τα πράγματα με Σπανουλη στην ομάδα…

(Δε θα ειχε πάει ποτέ στην προετοιμασία ο Σπανούλης λόγω του τραυματισμού του. Επειδη ειμαστε πολλοί που το γραψαμε πως τον θελαμε, το υπενθυμίζω. Εγω το ειχα ξεχασει πως ήταν off τόσο καιρό! Τα καλά της Α2)

Δεν το περίμενα για Σερβία ότι θα μείνει εκτός τετραδας, τεράστια αποτυχία για αυτούς.
Βλέπω Ισπανια - ΗΠΑ στον τελικό αν και πλέον όλα είναι πιθανά. Ακόμα και να κάνει τη ζημιά η Γαλλία αύριο στους Αμερικανούς.

Allez Les Bleus :fr:

Θέλω ημιτελικούς:
Αργεντινή - Γαλλία & Ισπανία - Αυστραλία

Θα ξενερώσω αν περάσουν Αμερική και Τσεχία. Ειδικά η Τσεχία.

:australia: :australia: :australia: :australia: :australia:

Πάμε ρε Boomers

Αντι-Ισπανία για πάντα εννοείται στο μπάσκετ

4 Likes